Mořský rybolov dává oblíbené české zálibě novou dimenzi. Tresky, mníci, makrely, halibuti, platýzi, mořští ďasové – místo kaprů, pstruhů, štik či cejnů. Adrenalinový lov z loďky na mořských vlnách místo dlouhého vysedávání na břehu rybníka nebo řeky. Kila vylovených ryb místo mnohdy marného čekání na úlovek… Tenhle nezapomenutelný zážitek by si měl dopřát každý rybář! Alespoň jednou za život, třeba právě tohle léto.

Foto: www.dreamstime.com

Ideální destinací pro kvalitní mořský rybolov je Norsko, kde se k výše jmenovaným bonusům přidává ještě nádherná severská příroda. Loví se na otevřeném moři i ve fjordech, trofejní ryby i ryby, které se po zpracování mrazí.  Chladicí boxy plné filet jsou pak tím nejlepším suvenýrem a celoročním obohacením domácího jídelníčku. I když je rybaření tradičně vnímáno spíše jako chlapská záležitost, dobrodružství na moři určitě není zapovězeno ani srdnatým ženám.

Aktivní dovolenou s mořským rybolovem v Norsku zajišťuje řada cestovních kanceláří. Nechybí zájezdy pro kolektivy i jednotlivce, s kompletními službami včetně dopravy, pronájmu lodí, zájezdy se zkušenými instruktory a profesionálním vybavením. Nebo naopak ryze individuální rybolov s možností objednání pouze vybrané služby, například ubytování v některém z vybavených kempů a rybářských základen. Mimořádně bohatý a přehledný výběr nabízí Travel Esprit (http://www.travelesprit.cz/rybareni), první česká cestovní agentura s kompletním servisem. Zákaznici tak potřebné informace získají jednoduše na jednom místě.

Tags:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*