Vánoce se pomalu, ale jistě blíží a s nimi přichází i tradiční stres, co koupit svým blízkým. Nechte se inspirovat těmi nejlepšími letošními dárky.

Čínská kultura kousek za hranicemi

Larimar, Malý dobrodruh
Mniši vás dostanou opět do formy. Foto: www.larimarhote.cz

Vybíráte dárek pro partnera/ku nebo třeba rodiče, kteří všechno mají a jen tak s něčím se jim nezavděčíte? Darujte jim pobyt v lázních Larimar v rakouském Stegersbachu, kde se o ně bude starat tým lékařů, psychologů, terapeutů, trenérů i kosmetiček. Vyzkoušet si mohou tradiční čínskou medicínu, ajurvedu z Indie, shiatsu z Japonska, Lomi Lomi Nui z Havaje nebo masáž kameny Larimar z Karibiku. Do sytosti si užijí také termálních lázní ve vyhřívaných venkovních i krytých bazénech s masážními tryskami a podvodní hudbou, nejrůznějších hydromasážních lavic, vodních chrličů, saunového světa i oázy klidu s vzácným polodrahokamem, podle kterého dostalo místo jméno. Pořádají tady ovšem také pravidelně kurzy tance, zdravého vaření, degustace vín nebo třeba kurzy kvalitního spánku… Více na www.larimarhotel.at

Vzhůru do oblak

Chcete svého partnera skutečně oslnit? Udělejte z něj na chvíli celebritu! Posaďte ho na jedno ze tří luxusních kožených sedadel letadla Cirrus, a nechejte ho kochat se téměř 3 hodiny dlouhým vyhlídkovým letem do rakouských Alp. Pilot, který je zároveň instruktorem, vás dokonce nechá chvíli letadlo řídit! A pak už vás čeká romantický výlet kolem kouzelného jezera Zell am See. Můžete se tady jen tak projít, anebo si hned na letišti půjčit kolo či skútr, zahrát si golf, projet se na lodi, ale především dát si skleničku něčeho dobrého a dopřát si rakouské speciality v jedné z mnoha zdejších restaurací. V takové atmosféře jistě dojde k nejednomu vyznání… Více na www.aerotaxi-europe.cz

Poznávejte evropské metropole

Tohle je dárek pro kohokoliv blízkého, kdo rád cestuje. Pořiďte mu dárkový certifikát na cesty Evropou luxusními autobusy Eurolines. To, kam pojede, už je zcela na obdarovaném – až do 15. prosince 2015 si tak může vybírat z mnoha měst v Belgii, Francii, Maďarsku, Německu, Španělsku, Velké Británii, Chorvatsku, Holandsku nebo v Rakousku. Přibližte mu jeho cestovatelský sen. Více na www.eurolines.cz.

Darujte zdraví

Škába, Malý dobrodruh
Výživový poradce ví, jak rychle zhubnout. Foto: www.skaba.cz

Snaží se váš blízký zhubnout, zkoušel to už několikrát a vždycky se vrátil na původní nechtěnou váhu? Pořiďte mu pod stromeček výživového kouče, který s ním naplánuje jídelníček, naučí ho zdravě jíst i vybírat potraviny v obchodech, ale který s ním také vybere ideální druh pohybu a bude ho provázet cestou zdravého životního stylu. Sklouznout ke starým zlozvykům je jednoduché, výživový kouč je tu však hlavně proto, aby k tomu nedošlo a učinil stop případnému jo-jo efektu. Více na www.skaba.cz

Kurz fotografování nejen pro profesionály

Fotokurz, Malý dobrodruh
Naučte se fotit jako profíci na místech, která máte nejraději. Foto: www.amaze.cz

Podlehla vaše drahá polovička kouzlu fotografování? Nebo dokonce dostala nový fotoaparát pod stromeček? Pak jí tenhle dárek jistě udělá velkou radost! Na kurzu fotografování s Janem Rybářem, vítězem Czech Press Photo, se totiž naučí fotografovat doslova za jediný den. O oblíbenosti kurzu svědčí to, že nepřetržitě běží už tři roky a prošly jím stovky lidí. Je jedno, zda jste začátečník či už nadšený fotograf. Tento fotokurz je unikátní tím, že vás nikdo nebude nutit zabývat se hodiny a hodiny technikou a funkcemi fotoaparátu, tady se především fotí! Více na www.amaze.cz

Plavání pro dospělí i děti

Plavání, Malý dobrodruh
Vodní hrátky si děti opravdu užijí. Foto: www.juklik.cz

Nevíte, co koupit snaše? Co ji potěšit dárkovým poukazem na plavání s dětmi? Například Baby Club Juklík na Praze 5 je vybaven jak pro miminka, tak i pro větší závodníky! Najdete zde vaničku pro nejmenší a dva bazény, které jsou rozděleny pro děti dle věku. Hodiny jsou plné vodních a podvodních her, říkadel, písniček a v lekcích se používá nepřeberné množství plaveckých pomůcek – co byste řekli plavání na ostrově nebo v domečku nebo potápění ve vraku? Maminky ocení, že se jejich dítko naučí otužovat i to, že na základní kurzy plavání lze plynule navázat plaveckou školou! Více na www.juklik.cz.

Instruktorský kurz

Fitness, Malý dobrodruh
Skvěle si zacvičte hlavně po nabraných kilech z Vánoc. Foto: www.ceskosehybe.cz

Přemýšlíte, jak potěšit svou drahou polovičku, která se po rodičovské dovolené třeba bojí návratu do práce? Pokud  ji baví cvičení, darujte jí instruktorský kurz. Speciální vzdělávací i rekvalifikační programy nabízí Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz. Kromě ukázek lekcí nabízených stylů na vás v základním kurzu čeká spousta zábavného cvičení a zajímavě podaná teorie obecné i funkční anatomie, svalové fyziologie, biomechaniky pohybu, ale také správné výživy. Získání diplomu instruktorky nejenže dámám zvýší sebevědomí, ale hlavně jim třeba otevře dveře k nové zajímavé práci nebo koníčku. Více na www.fisaf.cz

Voucher pro děti do Monkey´s Gym

Voucherem na unikátní cvičení s dětmi potěšíte partnerku i své ratolesti! V Praze vyrostly dvě zcela unikátní tělocvičny Monkey´s Gym, které jsou ušity na míru dětem a cvičí a baví se v ní jen ty – pro aktivity dospělých není využívána, jako je tomu kdekoliv jinde. Ani by to nešlo, protože je vybavena cvičícím nářadím speciálně pro děti, ať už se jedná o kladiny, bradla, žebřiny, trampolíny, zábavné barevné a měkké cvičební prvky nebo horolezeckou stěnu. V hodinách nechybí hry s míčem, dovednostní aktivity, trénuje se obratnost i rychlost a hrají se hry, aby si děti pohyb skutečně oblíbily. Podrobnosti o metodě i zakoupení voucherů najdete zde www.monkeysgym.cz.

Speciální dieta pro české ženy

Tohle je tip pro všechny, kdo chtějí zhubnout, tím více po Vánocích plných hodování. Pořiďte si balíček pokrmů speciální diety KetoFit, kterou vyvinuli odborníci na výživu pro české ženy. Nemusíte počítat kalorie, nakupovat suroviny ani složitě vařit. Na týden, dva, či tři si můžete objednat koktejly, polévky, kaše, omelety i chutné tyčinky, které obsahují zvýšené množství bílkovin, dostatek vitamínů, minerálů i vlákniny a příchutě jsou přizpůsobeny oblíbenosti u českých žen. Více na www.ketofit.cz

Mix vitamínů

zdravá strava, Malý dobrodruh
Namixujte si své zdraví. Foto: www.fotoguru.cz

Regenerace, Odkyselení, Rozšoupávák, Šejk a bejk, Odvar z babského ucha, Metrix, Šefíkova specialitka nebo Koleňák – tak pojmenovávají Češi své mixy plné vitamínů, minerálů a dalších živin, jejichž vytváření poslední rok doslova podlehli. Na prvním českém internetovém mixeru 4fitness.cz můžete namíchat vhodné vitamíny a doplňky stravy také jako dárek pro své blízké – proti prochladnutí, únavě pohybového aparátu, na zvýšení imunity, snížení hladiny cholesterolu, pro vitalitu, posílení kostí, na hubnutí, posílení svalů i pro zdravou pleť. A nezapomeňte je nějak vtipně nazvat!

Malování Za zrcadlem

Voucher na kurzy trochu jiného malování udělají radost všem neposedným dětem s bujnou fantazií. Na hodinách netradičního kurzu malování Za zrcadlem je lektor součástí dětského světa i fantazie. Vaše ratolesti se hned stanou malíři, vyzkoušejí nejrůznější techniky, maluje se tady na zemi, rukama, poslepu a hlavně společně. Malování touto formou jim pomůže rozvinout kreativitu i podpořit sebevědomí, protože tady je všechno správně. Více na www.zazrcadlem.cz.

Najděte si práci snů

Jandura, Malý dobrodruh
Hledáte práci? Nyní ji rychle najdete. Foto: archiv Jaroslava Jandury

Najít práci není nic jednoduchého. Pokud na vás zapomínají manažerské příručky, rozhodně na vás nezapomněl autor knihy Jak získat práci Jaroslav Jandura. Je jedno, zda jste právě dokončili školu, máte nějaký handicap, vracíte se na pracovní trh po mateřské, patříte do skupiny nad padesát, či máte práci, která vás nebaví. Každý najde odpovědi na své otázky v některé z deseti kapitol. Pochopíte, jak funguje výběrové řízení v malých českých firmách a získáte „kuchařku“, s níž dostanete náskok před ostatními účastníky výběrových řízení. Součástí knihy je CD s šablonami životopisů, formulářem pro Vysněnou práci, Kreativní dílnou, tahákem na osobní pohovor a přehledem použitých internetových odkazů. Knihu koupíte na www.jakziskatpraci.cz za 398 Kč.

Kolo, je snem každého dobrodruha

Kvalitní dětské kolo Specialized Hotrock s odlehčeným rámem z hliníkové slitiny je určeno dětem ve věku 4-6 let.  Speciální hliníkový rám dodává kolu nízkou hmotnost a přitom zachovává jeho pevnost. Má odnímatelná výškově nastavitelná kolečka bez nutnosti použití nářadí. Kolo je vybaveno novým sedlem s větším úchytem, které je praktické zejména při výuce jízdy bez přídavných koleček. Na Kola-radotin.cz ho koupíte za 4 999 Kč.

Myslete i na bezpečí

Helma, Malý dobrodruh
Přilby nejsou jen na parádu. Foto: Kola-radotin.cz

Robustní cyklistická přilba Giro Hex s 21 ventilačními otvory, nastavitelným systémem upínání a polohovatelným štítkem je vhodná i pro náročné terénní jízdy, na Kola-radotin.cz za 2 399 Kč.

Pokud chcete svého drahého skutečně bohatě odměnit, naším tipem je horské kolo Specialized Crave 29 se speciální XC rámovou geometrií a vidlicí RockShox a lehkým hliníkovým rámem s hladkými sváry. Bezpečné brždění zajistí hydraulické kotoučové brzdy s duálními písty. Kolo je vhodné i do těžšího terénu. Koupíte ji na Kola-radotin.cz za 29 999 Kč.

I dámy ocení nové kolo

Rekreační horské kolo Cannondale Trail 6 Women  pro ženy se speciální rámovou geometrií, lehkým hliníkovým rámem s dámskou geometrií. Pohodlí zprostředkuje pružinová vidlice SR Suntour s lockoutem. Bezpečné brždění zajistí hydraulické kotoučové brzdy. Kolo je vhodné jak na příležitostné vyjížďky s přáteli, tak i na každodenní sportovní aktivity. Prodává Ski a Bike Centrum Radotín za 15 499 Kč.

Pokud hledáte pro svou cyklistickou lásku něco levnějšího, můžete jí pořídit například cyklistický dres Northwave Starlight s krátkým zipem v černo-bílo-růžovém provedení upnutého střihu skvěle odvádí pot a rychle schne. Je vhodný na silnici i do terénu. Tři zadní otevřené kapsy a reflexní proužek pro zvýšení viditelnosti na silnici. Prodává Ski a Bike Centrum Radotín za 1 820 Kč.

Batoh s pitným režimem

batoh, Malý dobrodruh
Pít můžete i během jízdy. Foto: www.eshop.kola-radotin.cz

V podstatě na jakýkoliv sport i výlet využijte dámský batoh s pitným vakem Camelbak Aurora s dvoulitrovým rezervoárem na vodu prodává Skibi.cz za 1 399 Kč.

I měkké dárky by pod stromečkem chybět neměly

Elegantní zimní kabátek Arumina pro malé slečny s prachovým peřím, které spolehlivě udrží malé princezny v teple a pohodlí. Kapucka je ozdobena odepínacím umělým kožíškem, který dodává kabátku více tepelného komfortu. Zadní díl kabátku je zabraný do gumičky, čímž dodává kabátku nezaměnitelný a slušivý dívčí vzhled. Prodává Skibi.cz za 3 290 Kč.

Bunda pro malé gentlemany

Elegantní a krásně teplá zimní bunda Sargas do města ochrání malé gentlemany před chladným vzduchem a nízkými teplotami a to díky velkému zateplení které svojí nadýchaností připomíná prachové peří. Prodává Skibi.cz za 2 890 Kč.

Kalhoty, kterým trocha vody vůbec nevadí

Nepromokavé kalhoty s džínovým vzorem Shab se skvěle hodí jak do města, tak i do přírody. Díky kvalitní membráně a podlepeným švům kalhoty jen tak nepromoknou a také neprofouknou. Prodává Skibi.cz za 1 940 Kč.

Mikina a svetr v jednom

Celopotištěná mikina z pleteného fleecu Najum, který na první pohled vypadá jako klasický svetr. Mikina krásně odvádí vlhkost od těla a udržuje příjemné komfortní teplo. Prodává Skibi.cz za 1 099 Kč.

I miminko by mělo dostat něco nového na sebe

Kombinéza, Malý dobrodruhKombinéza, Malý dobrodruh
I v zimě mohou malé slečny vypadat jako princezny. Foto: www.skibi.cz

Nádherně teplý zimní overal Amber pro malé děti s pohodlným rozepínáním. Díky dvěma dlouhým zipům overal krásně otevřete a přebalování a převlékání je pak hračka.  Overal se skvěle hodí do velmi chladného a mrazivého zimního počasí, díky prachovému peří, kterým je overal zateplen. Prodává Skibi.cz za 3 599 Kč.

Jako profesionální lyžaři

Sportovní dětský lyžařský overal Reach s vysoce kvalitní nepromokavou membránou ReimaTec udrží aktivní děti po celý den na svahu v suchu, pohodlí a teple. Overal je vybaven vším, co na svahu potřebujete, jako je kapsa na permici, sněhové návleky, anebo vnitřní lycrové manžety v rukávech. Prodává Ski a Bike Centrum Radotín, OD Kotva za 4 190 Kč.

Snowborďáci musí vždy skvěle vypadat

Exkluzivní zimní overal Tweet pro náročné snowboardisty a lyžaře. Vysoce nepromokavá membrána zaručuje pohodlí i při celodenním pobytu na svahu za všech podmínek. Dokonale propracovaný střih a provedení jsou samozřejmostí, stejně jako plná vybavenost nezbytnými vychytávkami. Prodává Skibi.cz za 5 490 Kč.

Ekohrátky z Vyšehrádku pro celou rodinu

Ekopela, Malý dobrodruh
Vystoupení Ekopely bude vaše děti jistě bavit. Foto: archív Ekopela

Nevíte jak zavit děti, když je venku ošklivé počasí? Knížka Ekohrátky z Vyšehrádku zaměřena na děti od 3 do 15 let, ale své si v ní najdou i dospělí. Zabývá se ekologií a ekologickými tématy a je zároveň izpěvníkem, motivační učebnicí a interaktivním médiem. Součástí knihy je i CD s 10ti původními písničkami skupiny Ekopela, noty, texty, ilustrace na každou skladbu.
Také zde najdete fotografie a nápady na to, co lze vyrobit z tříděného odpadu, jaké nástroje je k tomu třeba použít a návody návody na výrobu. Kniha obsahuje také pracovní listy, kde najdete vyplňovačky, kvízy, omalovánky a mnoho dalšího. Zkrátka se zabaví celá rodina. Kniha se prodává za 299 Kč a více se dočtete na www.ekopela.cz nebo na www.vysehradek.cz

Svačina musí chutnat, ale taky dobře vypadat

Dětský box na svačinu nebo oběd LittleLife Animal Lunch Pack s motivem včelky nebo želvy využije vaše dítě na výletech, ve školce i na pikniku. Uvnitř boxu je síťovaná kapsa na příbor či chladicí vložku. Box má velké ucho a na zadní straně štítek k vepsání adresy. Prodává Skibi.cz za 349 Kč.

Spaní jako v obláčcích

Dětský spací pytel LOAP FIEMME kid se sendvičovou konstrukcí je určený pro vaše malé ratolesti. Pohodlně se v něm vyspí na túrách, v kempu nebo doma na zahradě. Tepelného komfortu spacáku dosáhnete při 4°C. Na 4camping.cz ho koupíte za 890 Kč.

Body z vlny a bambusu

Funkční body pro miminka Haakon z těch nejkvalitnějších přírodních materiálů merino vlny a bambusu. Vlna krásně hřeje a to, i když je vlhká a bambus dodává body přirozenou antibakteriální vlastnost a pomáhá rychlejšímu odvodu vlhkosti a také schnutí. Body do velikosti 62 mají přehrnovací rukávky. Prodává Skibi.cz za 739 Kč.

Pro první botičky

capáčky, Malý dobrodruh
Měkoučké capáčky pro ty nejmenší. Foto: www.skibi.cz

Udělejte miminkům pohodlí s fleecovými capáčky Levana s měkkým ohrnovacím lemem, který neškrtí nožičky. Prodává Skibi.cz za 360 Kč

Podkolenky bez nepříjemného zápachu

Podkolenky Orbit jsou vyrobeny z kvalitní vlny a Coolmaxového vlákna, které odvádí vlhkost od pokožky, čímž jí udržuje suchou a snižuje vznik bakterií a zápachu. Ponožky mají vyměkčené a zpevněné celé chodidlo a holeň a kolem nártu je ponožka elastická, aby se neshrnovala. Prodává Skibi.cz za 409 Kč.

Rukavice pro chladné dny

Ideální rukavice Tollense do podzimního počasí. Fleece příjemně hřeje, zároveň dobře odvádí vlhkost od pokožky a rychle schne. Rukavice se hodí jak do města, tak i na hraní v přírodě. Prodává Skibi.cz za 480 Kč.

Sportovcům se hodí termotriko

Panské termo triko Craft Extreme s dlouhým rukávem a stojáčkem u krku je určeno pro sportovní aktivity s proměnlivou intenzitou pohybu v mírně chladném až chladném počasí. Pletenina je tvořena dvěma druhy vláken: 6-ti kanálkové vlákno Coolmax Hexa-channel na vnitřní straně zajišťuje dokonalý odvod potu, duté vlákno Thermolite zvnějšku poskytuje optimální tepelný komfort. Díky unikátní kombinaci dvou druhů vláken lze toto špičkové triko využívat celoročně. Prodává Ski a Bike Centrum Radotín za 1090 Kč.

Křeslo do kempu i do zahrady

křeslo, Malý dobrodruh
Sedět můžete na trávě nebo pohodlně v křesle. Foto: www.4camping.cz

Nafukovací křeslo Movie Seat od firmy Easy Camp je perfektní nejen pro kempování, ale také když čekáte doma více hostů či se vám nedostává dostatku prostoru. Křeslo je zábavné, díky měkkosti a semišovému povrchu velmi pohodlné a hlavně: při složení nezabírá téměř žádné místo. Koupíte ho na 4camping.cz za 411 Kč.

Dámy musí i při sportech dobře vypadat

Dámské růžové funkční triko Craft AR Funk s krátkým rukávem volného střihu a s výstřihem do V z řady Active je určené pro sportovní i volnočasové aktivity. Prodává Kola-radotín.cz za 550 Kč.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*