Malý dobrodruh
Užijte si krásný podzim se svými dětmi. Foto: www.amaze.cz

Malý dobrodruh pro vás připravil 8 nejzajímavějších akcí, na kterých byste na podzim chybět neměli. Na své si přijdou zejména milovníci pevností a magie, ale také maminky, které si mohou odpočinout nebo se naučí, jak správně fotit své ratolesti.

Nedobytná pevnost Boyard

Jste příznivci pevnosti Boyard? Jedna taková už stojí i v české republice, konkrétně v Chotilsku na Příbramsku. Jmenuje se TEPfaktor a vy tady zažijete spoustu dobrodružství, zábavy a přitom si dáte pěkně do těla a zabrat dostane i váš mozek! Celkem 21 úkolů plných zdolávání překážek a luštění šifer budete zdolávat v týmu dvou až pěti osob – takže je to ideální víkendový tip pro celé rodiny s dětmi. Hezké odpoledne prověří vaši vytrvalost, souhru, odvahu, odhodlání a hlavně zápal pro hru.

Nocování s Hafíkem!

Chcete si s manželem udělat třeba i po letech hezký večer bez dětí? Co byste řekli na to, svěřit své ratolesti zkušeným animátorům, se kterými se skvěle pobaví, bez problémů usnou a vy si je vyzvednete až druhý den dopoledne? Pražské centrum Hafíkof nabízí každý druhý a čtvrtý pátek v měsíci unikátní možnost přenocování pro děti ve věku 3 až 12 let. A jak to probíhá? Děti sem přivedete na 18 hodinu, ze je pro ně připraven večerní tematický program, pak jsou uloženy ke spánky a vy si pro ně přijdete v sobotu do 11 hodin. Nemusíte se starat ani o jídlo – večerní svačinka, snídaně i pitný režim jsou zajištěny. Dětem ovšem nezapomeňte přibalit oblečení na ven i dovnitř, spací pytel, karimatku, polštářek a rozhodně také jejich oblíbeného plyšáčka!

Nahlédnutí do světa magie s kouzelníkem Merlinem

Tohle je náš tajný tip pro všechny, kdo chtějí poznat něco netradičního i s dětmi. Ve Znojmě vyrostl Merlinův dětský svět a vy tady zažijete spoustu legrace – na zemi, ve vodě, ve vzduchu i pod střechou. O zábavu je tady ovšem postaráno rozhodně i rodičům, protože na vás čekají autodráhy, skoky lodičkou do vody, ruské kolo, pirátská loď, balónková nebo pirátská střílna, kolotoče, skluzavky… Nejrůznější atrakce najdete venku i v zastřešené části, kde je také třeba dětská pláž. Můžete tady bojovat se zákeřnými piráty, kteří vás oloupili o poklad a obsadili váš ostrov,vydat se do Avatarovy džungle na kosmické lodi a hodně se tady naučíte – na vlastní kůži poznáte třeba principy jednoho z nejstarších čerpadel, malí stavitelé si mohou vyzkoušet své bagrovací schopnosti a malí řidiči si zase mohou vyzkoušet pocity závodníka formule 1…

Interaktivní modely řeky Ohře

Víte, jak žije řeka? Pokud ne, poznáte to na v Zábavně naučném centru řeky Ohře v Královském Poříčí. Děti i rodiče jistě doslova dostane množství interaktivních modelů, prostřednictvím kterých se dozvíte zajímavosti z celého toku. Na obřím modelu Ohře jsou umístěny dotykové obrazovky s videospoty a vy uvidíte přes 80 zajímavostí z české i německé strany. Interaktivní jsou ovšem také modely všech mostů, dolů, staveb a jezů a za pozornost stojí dramatický příběh velkého, pohyblivého betléma, který se ve válečných časech za tajuplných okolností stěhoval v batohu z Poohří do příhraničí. A pokud bude jen trochu hezky, vydejte se to ven prozkoumat na vlastí kůži!

Výlet do brněnské Zoo

Chcete se s dětmi vydat za poznáním a nechce cestovat autem, či neřídíte rádi? Autobusový dopravce Eurolines své linky vybavil speciálními dětskými autosedačkami a vy se s ním můžete nyní vydat třeba do úchvatné brněnské ZOO. Stojí na Mniší hoře, kde na 65 hektarech žije na 300 druhů živočichů! Zdejší chloubou jsou Tygří skály – expozice s vodopádem, potokem a jezírkem, v níž můžete tygry sumaterské pozorovat z krytého altánu a levharty cejlonské z jeskyně vybudované z umělých skal. V Beringii zase potkáte obyvatele Beringova průlivu, unikátní je replika srubu náčelníka indiánského kmene Haida. Autobusy Eurolines do Brna míří až 5 x denně, v pátek a v sobotu 6x denně, dospělá zpáteční jízdenka za 400 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let. Detaily a další zajímavosti, kam se vydat autobusy s dětmi najdete na www.eurolines.cz

Jak správně fotit?

Zkoušeli jste někdy fotit vlastní děti? Že to je těžké? To máte pravdu! Fotograf Jan Rybář, vítěz soutěže Czech Press Photo, si to sám vyzkoušel na vlastních malých dcerách a vyvinul jednoduchou metodu, díky které se ze dne na den sami stane skvělým fotografem! V netradičním worskhopu vám ukáže, jak lépe ovládat váš fotoaparát a jak to dělat, abyste z hodiny na hodinu dokázali i v běžném prostředí pořídit ještě lepší snímky. A hned si vše v praxi vyzkoušíte! Fotografa si nyní dokonce můžete zavolat domů, nebo na místo, které máte rádi a vaše děti nebo partneři se tak ocitnou v roli malých modelů.Více www.amaze.cz

Jak by měly maminky o sebe pečovat?

Potřebujete poradit, jak na podzim pečovat o své tělo, tvář, vlasy, co s rozbolavělými zády anebo třeba s nežádoucími chloupky či problematickou pletí? Poradí vám odbornice ze Studia Iris v Benátkách nad Jizerou. Na novém portále www.iris-studio.cz najdete spoustu praktických rad a novinek z oblasti krásy a zdraví.

Nechte si poradit při oblékání svých dětí

Na novém portále www.skibi-blog.cz najdete spoustu rad odbornic i zkušenosti rodičů, jak vybavit vaše děti do přírody. Nyní je velkým tématem vrstvení jednotlivých kusů outdoorových oděvů tak, aby je malí dobrodruhové mohli průběžně odkládat a byli tak v pohodě za každého počasí, třeba i toho hodně deštivého. Neváhejte a podělte se o své zkušenosti i vy!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*