Aktivní sportovně založené rodiny nenechá ani chladná zima ležet v klidu doma „za pecí“. Vyrážejí na jih do hor oddávat se zimním radovánkám se vším, co k tomu patří – lyžování, sáňkování, koulování, bruslení, posezení v teple u krbu s voňavými dobrotami, koupání v termálních lázních, nádherná zasněžená příroda kolem, lidové zvyky v horských vesničkách.

Užijte si s dětmi pohádkový advent

kufstein, Malý dobrodruh
Dovolená s dětmi může být i klidná. Foto: www.pixabay,com

Nejlepší radou pro zimní dovolenou s dětmi je naplánovat si ji na období před Vánocemi. Zimní horská střediska v Rakousku, Německu, Itálii, Francii i ve Švýcarsku jsou svátečně vyzdobena, na náměstíčkách svítí vánoční trhy, na vesnicích se odehrávají vánoční lidové zvyky, všude voní tradiční sváteční dobroty. Děti si kromě řádění na sněhu užijí pohádkovou tajemnou atmosféru příprav na nejkrásnější svátky v roce.

Německý Reit im Winkl: pohádková zimní vesnička

Asi málo Čechů tuší, že celkem blízko (ze západních Čech) se na náhorní plošině mezi Kufsteinem a Salcburkem nachází malebná vesnička Reit im Winkl. Rodinám s dětmi nabízí pohodlné ubytování v apartmánech s nádhernými výhledy do okolí.  Hned z vesnice vedou běžecké stopy, na blízkých svazích se dá sáňkovat anebo zkoušet chůzi na sněžnicích. Na mírné sjezdovky se dá vyjet kabinkovou lanovkou na louku Winklmoosalm, v okolí se nacházejí i náročnější lyžařské svahy.

Rakouský Nassfeld: ze sjezdovky do aquaparku

Nassfeld, Malý dobrodruh
Do Korutan za krásným počasím a zasněžené hory. Foto: www.freeimages.com

Nassfeld je jedním z nejlepších středisek v Korutanech. Mezi jeho přednosti patří slunečné počasí, nádherná podívaná na okolní hory, dlouhé různě náročné sjezdovky, běžecké tratě, možnost bruslení na jezeře Weissensee. Pobyt je možné zpestřit výletem do 20 km vzdáleného aquaparku Aquarena Kötschach-Mauthen. Rodiny se mohou ubytovat v Nassfeldu v komfortních horských chatách a apartmánech. Vzhledem k tomu, že v Nassfeldu nejsou bary, obchody nebo nějaké centrum zábavy, návštěvníky neruší noční společenský život a ubytování je díky tomu levnější.

Italské Vipiteno/Sterzing: útulné rodinné středisko

Sterzing je starobylé město za Brennerským průsmykem v Jižním Tyrolsku.  Zároveň je to malé a kvalitní zimní středisko s 10 km dlouhou sáňkařskou dráhou, která je největším lákadlem. Kromě toho jsou tu sjezdovky různých typů. Na okraji města se nachází saunový komplex Balneum, kde se dá příjemně relaxovat. Pro rodiny s dětmi je v Dolomitech vhodné také středisko Alta Badia a nejoblíbenější je Kronplatz.

Určitě bychom mohli pokračovat dál a dál. Nejlepší bude, když si to ideální místo s ubytováním podle svých představ objevíte sami. Ubytování v soukromí, apartmánech apod. v ČR či jinde v Evropě najdete na stránkách www.avander.cz.

One Comment

  1. Pingback: Pestrobarevné Rakousko | Spokojená rodina

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*