V únoru se nemusíte bát, že byste doma seděli u televizorů a nudili se. Tento měsíc je totiž přímo nabitý akcemi. Stačí si zajet do Jižního Tyrolska a zúčastnit se masopustního veselí, festivalu dobrého jídla nebo třeba degustace jihotyrolských vín. Pokud máte v kufru trochu místa, pak nezapomeňte na lyže a běžky. V Jižním Tyrolsku je budete určitě potřebovat.

Jak probíhá masopust v Zusslrennen?

12. únor

Jižní Tyrolsko lyžování, Malý dobrodruh
Romantický víkend, dobré jídlo a skvělé lyžařské zážitky na vás čekají v Jižním Tyrolsku. Foto: www.suedtirol.info

I obyvatelé Jižního Tyrolska si každý rok připomínají masopust. A to prostřednictvím Zusslrennen, bujaré veselice, kterou nikde jinde na světě nenajdete. Hlavními postavami jsou tzv. Zussln – mužští obyvatelé vesnice Prags a údolí Vinschgau oblečení do bílých obleků s pestrobarevnými stuhami a květinami z krepového papíru. Kolem pasu mají uvázané obří kravské zvonce (vážící více než 20 kilogramů). Svátek vychází z prastarého rituálu plodnosti. Průvodu se účastní i postavy sedláků, selek, děveček a mládenců, kteří, vybaveni rolnickým nářadím, zahánějí zimu. Když průvod skončí, „Zussln“ ještě běhají vesnicí a hlasitě zvoní zvonci.

Kdo se letos stane vítězem skicrossového závodu na Kronplatzu?

27. –  28. únor

V Čechy oblíbeném středisku Kronplatz se chystá unikátní ski-crossový týmový závod Red Bull Kronplatz Cross. Jedná se o noční závod, v němž soutěží tříčlenné týmy formou štafety. Je to pěkná podívaná – lyžaři musí cestou dolů překonat řadu překážek – třeba přeskočit přes horskou boudu, projet kolem obrovských ledových soch… Akce se může zúčastnit kdokoliv, je otevřená i pro amatéry. www.kronplatz.com

Bolzano zve na gurmánské speciality

4. –  8. březen 2015

93. ročník ochutnávek vín z Jižního Tyrolska, kam vinaři přivezou svá nejlepší vína. Ochutnávky vín se konají v muzeu Mercantile.

Festival dobrého jídla

6. –  22. březen

V údolí Eisacktal/Valle Isarco se už 43 let koná festival, na kterém místní servírují tradiční jídla z dob prababiček uzpůsobená dnešní gastronomii. Akce probíhá v několika restauracích údolí, kde si Češi oblíbili střediska Plose a Gitschberg-Jochtal. www.eisacktal.com

Degustace jihotyroslkého vína

29. březen

I v Alta Badii se budou ochutnávat jihotyrolská vína. A to na akci Wine Ski Safari, kdy se na lyžích objíždějí horské chaty a ochutnává se víno. To jihotyrolské patří díky své výborné kvalitě, příznivému klimatu a úrodné půdě mezi nejlepší na světě. Stejně jako lyžařské středisko Alta Badia. Leží v samotném centru italských Dolomit a nabízí příjemné modré sjezdovky i černou trať Gran Risa, na které se jezdí Světový pohár.

www.altabadia.org

Ušetřete s Dolomiti SuperSki

Oslava čtyřicátin

Společnost provozovatelů lanovek Dolomiti Superski slaví 40. narozeniny, proto si připravila speciální nabídku pro své návštěvníky: pokud se sem vypravíte v době od 4. do 12. dubna a koupíte si nejméně 4denní skipas, dostanete na něj slevu 40 eur.

Dolomiti Super Kids

Od 4. března až do konce sezony mohou rodiče dětí využít speciální nabídky „SkiSpecial for Kids“ – děti do osmi let mají skipas a ubytování zadarmo, pokud si ve stejnou dobu koupí skipas i jejich rodiče. Děti do 12 let platí polovinu obvyklé ceny, mají také slevy na lyžařské kurzy a půjčení lyží. Sleva se vztahuje na sedmidenní dovolenou a děti, které budu spát v pokoji rodičů.

Dolomiti Super Sun

Od 14. března do konce sezony si lze v Jižním Tyrolsku pořídit sedmidenní dovolenou za cenu šestidenní a k tomu šestidenní skipas za cenu pětidenního. Voucher na den lyžování zdarma je k dispozici v hotelech. http://www.dolomitisuperski.com/

Více informací o Jižním Tyrolsku naleznete na stránkách: www.suedtirol.info a na www.facebook.com/jiznityrolsko

Zajímavé tipy na ubytování: www.suedtirol.info/prazdniny

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*