Chcete strávit s dětmi dovolenou nabitou zážitky? Pak se vydejte do Beskyd, do Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Tady, uprostřed malebné přírody, jsou na rodiny s dětmi dobře připraveni. A přichystali i nabídku výhodných letních balíčků!

Valašsko nezná nudu. Děti si tu vyzkoušejí golf i saunové rituály (Foto: www.valachy.cz)

„V Beskydech můžete strávit příjemnou, a hlavně velmi pestrou rodinnou dovolenou, kdy se nikdo z členů rodiny nebude ani chvilku nudit. Velkým zážitkem je už samotné koupání ve „valašském moři“ – v našich termálních bazénech, kde se navíc děti vyřádí na tobogánech a dalších vodních atrakcích. Rodiče se můžou při „hlídání“ dětí vystřídat a dopřát si zatím ve wellness saunu nebo některou z úžasných exotických masáží,“ doporučuje Martina Žáčková z Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, který je držitelem certifikátu Family Friendly Society.

Tady si zařádíme

Milujete pohyb v teplé vodě? Jeskyně, divokou řeku, tobogány, chrliče, whirlpooly, sauny, páry tepidaria a všechno to, co patří k pořádnému wellness? Tak tady budete opravdu šťastní! Voda ve všech třech bazénech Wellness Horal má příjemných 29 až 36 stupňů. Pro děti nechybí ani brouzdaliště a dětský koutek. Zdejší Wellness svět se saunami, párou, tepidariem a venkovním i vnitřním whirlpoolem patří k těm nejhezčím u nás. A protože zdejší relaxační centrum je proslulé i bohatou nabídkou exotických masáží, které zde poskytují maséři z Bali, Indie, Thajska, Jávy nebo Filipín, stačí, když se rodiče vystřídají při „hlídání“ a můžou si dopřát nezapomenutelný zážitek.

René, já a Rudolf…

„Mnoho lidí by si golf rádo vyzkoušelo, ale vhodných příležitostí je jen poskrovnu. Obvykle mají na golfová hřiště vstup jen hráči s tzv. zelenou kartou nebo ti, kteří si platí lekce s instruktorem. Proto jsme se na našem devítijamkovém golfovém hřišti Horal rozhodli připravit lekce s názvem Golf pro každého, kde může do tajů téhle populární hry proniknout kdokoli ze zájemců – tedy i rodiny s dětmi. Na návštěvníky tak čeká procházka s instruktorem po golfovém hřišti, při níž si vyzkoušejí hru na jamky i odpaly. Vše probíhá zábavnou formou, navíc uprostřed překrásné neporušené přírody s kouzelnou kulisou valašských dřevěnic, takže je to pro všechny vskutku nezapomenutelný zážitek,“ zve k návštěvě golfového hřiště Horal Martina Žáčková.

Valašsko nezná nudu. Děti si tu vyzkoušejí golf i saunové rituály (Foto: www.valachy.cz)

Hladká jízda

Čím dál víc rodin také fandí cyklistice. Určitě k tomu přispěly i poslední dva „pandemické“ roky, kdy právě jízda na kole byla jednou z málo dostupných volnočasových aktivit, při kterých jsme se mohli rozptýlit, zasportovat si a zapomenout na všechny starosti. Pokud tedy také patříte mezi cyklistické nadšence, budete se v Beskydech cítit jako v ráji. Známá cyklostezka Bečva s úžasně hladkým povrchem vede malebnou krajinou s krásnými výhledy a většina trasy je zcela mimo automobilovou dopravu. Navíc část úseku z Karlovic do Vsetína je vhodná i pro jízdu na kolečkových bruslích!

Cesty plné překvapení

Řada rodičů také jistě přivítá mnoho možností pro „přirozenou“ pohybovou aktivitu dětí, které Resort Valachy nabízí. Konkrétně se jedná o turistické cesty a stezky vybudované právě s tímto záměrem – spojit pohyb a poznávání se zábavou a dobrodružstvím.

„Vybudovali jsme celkem 7 turistických okruhů (od 2,5 km do 12 km), z nichž většinu jde pohodlně projít i s dětským kočárkem. Pro děti pak budou největšími lákadly trasy určené hlavně jim: Kulíškova stezka (otevřena od června), Stezka portáše Maliny, stezka nazvaná Hledej poklad na Rázule a Stezka valašských strašidel,“ připomíná další zajímavé možnosti volnočasové zábavy pro rodiny Martina Žáčková z Resortu Valachy.

Valašsko nezná nudu. Děti si tu vyzkoušejí golf i saunové rituály (Foto: www.valachy.cz)

Saunové rituály děti baví

Sauna je jedním z nejlepších způsobů, jak si zvýšit imunitu, a to platí stejně pro dospělé jako pro děti. V Resortu Valachy přišli s dobrým nápadem, jak děti zvyknout na pobyt v sauně, a ještě jim ho zpříjemnit. Ve Wellness Horal pořádají každý den v 10:00 hodin Dětské saunové rituály. A jak probíhají? Do sauny mezi děti přijde saunér, povídá si s nimi o saunování, vysvětlí jim pravidla i etiku chování v sauně, pak předvádí různé triky s ručníkem, jímž víří horký vzduch v sauně, a nabízí tělové peelingy k potírání pokožky. „Když děti mohou sledovat něco, co je zabaví, bez problému v sauně vydrží potřebných pět až sedm minut. Navíc je neuvěřitelně baví zejména potírání těla medem, který v horku sauny ztrácí lepivou konzistenci, ale neztrácí svou sladkou chuť,“ upozorňuje Martina Žáčková z Resortu Valachy. Děti po rituálu dostávají na památku diplom s osvědčením, že podstoupily saunový rituál, a také pramenitou vodu, aby si zvykaly na nezbytné doplňování tekutin.

Tip na léto: V Beskydech můžete strávit úžasnou dovolenou a vybrat si některý z výhodných prázdninových balíčků ve Spa hotelu Lanterna nebo Wellness hotelu Horal. Čeká vás koupání, výlety na kolech, skvělé jídlo, grilování i živá hudba. A k tomu neomezený vstup do wellness s bazény, saunami a vířivkami, cvičení nebo jóga pod širým nebem a program pro děti. Hodit se budou i kurzy in-line bruslení nebo možnost vypůjčit si elektrokolo. Více na www.valachy.cz

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích na Valašsku zahrnuje komplex hotelů Lanterna, Horal a Galik se dvěma wellness centry, Ski areálem Razula a devítijamkovým Golfovým hřištěm Horal, umístěných v malebném údolí Léskové, kousek od hranic se Slovenskem. Jedním z největších lákadel Resortu Valachy je Wellness Horal, trojice krytých termálních bazénů se slanou vodou vyhřívanou až na 36 °C a bohaté zázemí pro další odpočinek: plavecký, dětský a zábavně relaxační bazén s jeskyní, divokou řekou, hydromasážními lavicemi, tryskami a bubblery a wellness svět se saunami, párou, tepidariem, venkovním i vnitřním whirlpoolem, saunovými rituály i s bohatou nabídkou exotických masáží.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*