Vánoční atmosféra na člověka nejvíce zapůsobí, když zpívá koledy, popíjí punč či svařák a pojídá trdelník. To všechno můžete zažít, když se vydáte na tradiční adventní trhy do Burgenladnu, a že jich je letos opravdu hodně. Zajeďte si ještě letos do Burgenlandu, abyste poznali, jak slaví vánoční svátky místní lidé. 

Vánoce, Malý dobrodruh
Vánoční atmosféru nasajete na adventních trzích.

Pannonské vánoční trhy

29. – 30. listopadu

6. – 7. prosince

13. – 14. prosince

Po tři víkendy se můžete v Burgenlandu bavit na vánočních trzích, kde na vás budou čekat kulinářské speciality, punč, svařené víno i přehlídka řemesel. Pokud chcete zabavit své potomky, pak pro ně můžete zajistit jízdu na ponících nebo na saních. Tyto trhy jsou také výjimečné tím, že se nacházejí v těsné blízkosti zámku Halbturn, který dodává trhům slavnostní atmosféru.

Na svařené víno do St. Margarethen

28. – 30. listopadu
05.- 07.prosince
12.- 14.prosince

Náměstí Hauptplatz bude v předvánočním období zaplněno stánky, kde vám budou podávány ty nejlepší dobroty, které z Burgenlandu pocházejí. I když bude venku mrznout, vy se můžete zahřát prvotřídním svařeným vínem. Nebude chybět ani přehlídka rukodělných výrobků či zpívání koled pod osvíceným stromečkem.

Královské Vánoce na zámku Esterházy

12. – 14. prosince

Třetí prosincový víkend se můžete se svou rodinou podívat na přímo královské vánoční trhy. Bude se podávat punč i svařené víno, děti budou obdarovány a pobaveny loutkovým divadlem, či při výrobě vánočních ozdob. Pro dospělé bude také připravený program, a sice vánoční koncert nebo prohlídka muzea vína.

Venkovský advent v Rustu

Vánoční atmosféru si vychutnáte, vyjedete-li si do městečka Rust, které má necelých 2000 obyvatel. Zdejší lidé jsou velmi milí a rádi si s vámi popovídají, A kdo ví, možná si se zdejšími ženami vyměníte i nějaký ten vánoční recept na cukroví. Rust se nachází v těsné blízkosti Neziderského jezera, tak bychom vám doporučili se teple obléknout, abyste ještě před vánočním veselím nenastydli.

Vánoční odpočinek na wellness v Rakousku

Hotel Larimar, Dovolená v Rakousku, Malý dobrodruh
Hotel Larimar má tvar vejce, která má evokovat počátek všeho a ve vás navodit klid. Foto Amaze.cz

Vánoce mohou být velmi stresující, a tak je důležité načerpat nové síly. Pokud se chcete vyhnout typickému vánočnímu shonu, pak se po návštěvě vánočních trhů v Burgenlandu jeďte trochu zrekreovat. Skvělým místem je hotel Larimar, který má tvar vejce a symbolizuje pohodu a bezpečí. Rakouské wellness láká na termální bazén s 36 °C, ve kterém se jistě zahřejete, bylinkovou saunu, křišťálovou síň, kde získáte energii z křišťálů i pravé ajurvédické masáže. Pokud máte problémy se spánkem a nevíte příčinu své nespavosti, pak navštivte terapeuty, kteří se v Larimaru starají o zdravý spánek návštěvníků.

Více na www.larimarhotel.at.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*