Rádi si plánujete výlety dlouho dopředu. Chcete vědět, co se kde děje. Pak vás jistě potěší, že Velké Karlovice mají až do posledního dne v březnu naplánováno, co se zde bude dít. Na programu jsou hry, lyžování, zábava i odpočinek.

Oslava v retro stylu

Lyžování Rakousko. Malý dobrodruh
Sníh a zábava na vás čekají ve Velkých Karlovicích. Foto: www.austria.info

Ski areál Razula Velké Karlovice slaví v letošní zimní sezóně 10 let existence. Buďte u stylové retro oslavy, která se uskuteční v sobotu 4. ledna 2014. Na hlavní sjezdovce Razula bude v tento den připraven celodenní zábavný program pro děti i dospělé. Návštěvníci v dobových kostýmech starších deseti let nebo na historických lyžích budou mít slevu na lyžování. V Gril srubu Razula u sjezdovky Razula bude zahájena výstava historických pohlednic, zachycujících proměny údolí Léskové od 50. let 20. století, kdy zde začala výstavba rekreačních středisek. www.razula.cz

Z bazénu na sjezdovku

Ski areál Razula v letošní zimní sezóně opět nabízí lyžařům bonusovou akci „Lyžuj a plav“: k vybraným skipasům získají ve všední dny hodinový vstup zdarma do termálních bazénů Wellness Horal. Volný vstup je možné využít ve všední dny (v pátek s omezením do 14:00). Akce platí od 2. 1. 2014 do konce lyžařské sezóny. Lyžaři tak mohou spojit pobyt na horském vzduchu s následnou relaxací ve slané vodě vyhřívané až na 36°C a ze sjezdovky zamířit rovnou do bazénu. Pobyt ve Wellness Horal je možné si za příplatek prodloužit a navštívit také kardio fitness a rozlehlý saunový svět s bohatou nabídkou exotických masáží a saunových rituálů. www.razula.cz

Lyžování pro zamilované

Oslavit Valentýna odlehčenou formou mohou od pondělí 10. do pátku 14. února návštěvníci Ski areálu Razula Velké Karlovice. Při akci Valentýnské lyžování za hubičku mohou získat pro partnera či partnerku skipas zdarma. Stačí dorazit společně k pokladně a prokázat věrohodně své vzájemné city. Za to získají k zakoupenému skipasu druhý ve stejné hodnotě zdarma. Způsob, jakým pokladní přesvědčí o své zamilovanosti, je na jejich fantazii. Bonus lze uplatnit u pokladny u sjezdovky Razula na všechny typy skipasů včetně večerního lyžování. www.razula.cz

Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích

Lyžařský areál nacházející se v údolí Léskové ve Velkých Karlovicích tvoří čtyři sjezdovky celkové délky 2 km. Pro zkušenější lyžaře je jako stvořená FISS sjezdovka Razula dlouhá 1 km s převýšení 210 metrů. Rodiny s dětmi vyhledávají sjezdovku Galik u stejnojmenného hotelu a sjezdovku Horal vedle hotelu Horal, kde funguje i snowtubing a lyžařská Tygří školka.

Areál nabízí také půjčovnu lyží a sněžnic. Ve středu až neděli se koná večerní lyžování, v nabídce je i atraktivní ranní lyžování na „manšestru“ hodinu před běžnou otevírací dobou. O víkendech se konají ranní a večerní carving workshopy s instruktorem a dětské lyžařské závody. Výhodou Ski areálu Razula, který patří do Resortu Valachy, je možnost kombinovat zimní radovánky s relaxací v termálních bazénech a saunovém světě Wellness Horal (s akcí „Lyžuj a plav“ platí hodinový vstup se skipasem do bazénu zdarma) a gurmánskými zážitky v okolních hotelech. www.razula.cz

Lyžování, relaxace a gurmánské požitky na jednom místě

Chcete si při zimní dovolené užít nejen lyže či běžky, ale také uvolňující relaxaci, koupání a gurmánské zážitky? Vyrazte do východního cípu České republiky – do Velkých Karlovic ve Zlínském kraji. Zima v Beskydech na Valašsku vás určitě okouzlí.

Velké Karlovice historicky patří k nejvyhledávanějším zimním střediskům na Moravě. V minulosti si tu řada státních podniků zřídila rekreační chaty, hotely či areály s lyžařskými vleky. Ty po roce 1989 a změně vlastníků nezanikly, naopak se mnohé dočkaly modernizace a rozšíření služeb. Velké Karlovice tak dnes nabízejí komfort srovnatelný se světovými středisky uprostřed krásné valašské krajiny s typickou krajovou kuchyní a tuzemskými cenami.

Mnoho lidí si dnes během zimy neodepře víc jak jeden pobyt na horách. Zatímco ten první většinou směřují do Alp, za tím druhým mnozí jezdí „na pohodu“ právě do Velkých Karlovic.

Mnohakilometrové sjezdovky

Zimní radovánky si ve Velkých Karlovicích užije opravdu každý. Krajina sice nenabízí vysokohorské zážitky s výhledy na horské štíty a mnohakilometrové „alpské“ sjezdovky, zdejší mírnější terén ale jistě uspokojí rodiny s dětmi, běžkaře či rekreační lyžaře, kteří vedle sportu vyžadují i možnost relaxace a další zábavy. Beskydy okouzlují malebnými kopečky s neporušenými lesy na úbočích, čistým horským vzduchem kvalitou srovnávaným s tím alpským a přímo ve Velkých Karlovicích také bohatými možnostmi relaxace a gurmánských zážitků na jednom místě.

Lyžaři tu mohou brázdit sjezdovky hned několika areálů. K nejznámějším patří Razula, Machůzky, Kyčerka či U Bambucha. Do 20 minut cesty autem můžete navštívit další vyhlášená střediska – Kohútku, Bílou, Soláň nebo Pustevny.

A ačkoli valašské kopce na pohled vypadají na mírné profily, najdete tu i obtížnější sjezdovky s délkou přes kilometr. Jednou z nich je FISS sjezdovka Razula ve Ski areálu Razula dlouhá 1 km s převýšením 210 metrů, na které trénuje i známý sjezdař Martin Vráblík.

Zpestření nabízí Ski areál Razula, kde mají jediný snowtubing v regionu. Navíc tu můžete využít bonusovou akci „Lyžuj a plav“ a spojit lyžování s koupáním – k vybraným skipasům získáte hodinový vstup zdarma do termálních bazénů Wellness Horal. Konají se tu i doprovodné akce. Od poloviny ledna se každou neděli koná dětský lyžařský závod O pohár nejrychlejšího tygra, na 9. 3. se chystá vyhlášená Maškarní lyžovačka.

Náruživí lyžaři i rodiny s dětmi určitě uvítají zvýhodněný pobyt Zimní dovolená v Beskydech, který nabízí zdejší Resort Valachy ve svých hotelech Lanterna a Horal. Zahrnuje skipas do Ski areálu Razula, slevu na skipasy v areálech Kohútka a Bílá, polopenzi, volný vstup do Wellness Horal s termálními bazény, animační programy pro děti i dospělé a dle délky pobytu masáž, bowling a další bonusy. Děti do 12 let mají ubytování s polopenzí zdarma. www.valachy.cz

Zváni jsou i běžkaři

Velké Karlovice jsou čím dál populárnější mezi běžkaři. Pro začátečníky a méně zdatné sportovce je v údolí pravidelně upravováno na 40 km stop. Ti zdatnější najdou dalších 50 km na okolních horských hřebenech vedoucích až ke Vsetínu, kde nechybí řada okouzlujících výhledů do krajiny.

Zvláště méně zdatní běžkaři či rodiče s dětmi přímo ve Velkých Karlovicích jistě ocení kvalitně značenou síť jedenácti nenáročných běžeckých okruhů. Letos k nim má přibýt další, dvanáctý okruh v délce 3 km za hotelem Galik. Velké Karlovice patří k nejdelším obcím v ČR, měří 12,5 km, takže za celý den na běžkách prakticky ani nemusíte opustit hranice této valašské obce. Půvabnou kulisu tohoto zimního výletu dotvářejí chaloupky rozeseté kolem řeky i na úbočích a četné hospůdky.

Další novinkou je letošní plánované napojení „karlovických“ stop na trasy v okolí známého lyžařského střediska Bílá, která možnosti výletníků rozšíří o další desítky kilometrů.

Velké Karlovice jsou dějištěm známého závodu Karlovská padesátka, uskuteční se v sobotu 25. ledna. Zpestřením bude také závod NOČNÍ STOPA VALACHY v sobotu 1. března, který se poběží za tmy s čelovkami. Více na www.velkekarlovice.cz, www.razula.cz, www.valachytour.cz

Ochutnejte tradiční frgál

Valašsko proslavila typická krajová kuchyně. Kdo má chuť na kyselici, halušky, frgály a další valašské speciality, nepřijde zkrátka. Stačí navštívit některou z karlovických hospůdek. Milovníci frgálů jistě uvítají novou možnost koupit si frgál s sebou domů jako suvenýr. Karlovický Resort Valachy před zimní sezónou zahájil vlastní produkci pravých valašských frgálů. Lze je zakoupit v recepcích hotelů Lanterna, Horal a Galik.

Skutečný gurmánský koncert přináší zážitková restaurace Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna, která nabízí každý měsíc jiné tématické degustační menu.

Valašsko je také regionem s bohatou folklórní tradicí i památkami lidové architektury. Jen 20 minut cesty autem leží vyhlášené Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, které je otevřené i v zimě.

Ve Velkých Karlovicích se nachází známý dřevěný kostel Panny Marie Sněžné, jedna z nejvýznamnějších památek lidového baroka v regionu, postavená bez jediného kousku kovu. Skupiny návštěvníků si tu mohou domluvit bezplatnou prohlídku s průvodcem. www.valachy.cz, www.vmp.cz, www.velkekarlovice.cz

Relax na masážích

Po aktivně prožitém dni přijde vhod kvalitní relaxace. I tu si ve Velkých Karlovicích můžete užít plnými doušky. Největším lákadlem Velkých Karlovic, přístupným široké veřejnosti, je relaxační centrum Wellness Horal v hotelu Horal s trojicí termálních bazénů se slanou vodou vyhřívanou na 36°C. Součástí je i fitness centrum a rozlehlý saunový svět s nabídkou thajských, ayurvédských a balijských masáží i kosmetických procedur. Páry si také mohou společně zajít  na tělový zábal Rasul, který je přímo doporučován jako procedura pro dva. Otevřeno je denně od 7 do 22 hodin. Ubytovaní hosté hotelu Horal a blízkého hotelu Lanterna mají vstup zdarma.

Wellness Horal patří k tuzemským průkopníkům moderních trendů v saunování. Jako jedno z mála v ČR nabízí návštěvníkům saunové rituály. Jde o zpestření saunování za asistence saunéra, který víří horký vzduch v sauně pro zvýšení pocitu horka a podává návštěvníkům různé tělu prospěšné produkty k potírání pokožky. Rituály se konají zdarma šestkrát denně, jeden v 9 hodin ráno pro děti. Karlovičtí saunéři jsou pravidelnými a úspěšnými účastníky různých světových klání, na svém kontě mají mj. 3. místo na Mistrovství ČR 2013 či 10. místo v kategorii týmů ve Světovém poháru v Německu 2013. www.wellnesshoral.cz

Další tipy na zvýhodněné pobyty – Resort Valachy Velké Karlovice:

Zimní dovolená v Beskydech s dětmi zdarma – zvýhodněný pobyt v hotelech Lanterna a Horal. Zahrnuje skipas do Ski areálu Razula, 20% slevu na skipasy v areálech Kohútka a Bílá, polopenzi, volný vstup do Wellness Horal s termálními bazény, animační programy pro děti i dospělé a dle délky pobytu masáž, bowling a další bonusy. Děti do 12 let mají ubytování s polopenzí zdarma. www.valachy.cz

Zimní pohoda v Beskydech – zvýhodněný pobyt v hotelu Galik na 2 noci se skipasem do Ski areálu Razula, polopenzí, volným vstupem do termálních bazénů Wellness Horal, bowlingem a saunou. Galik nabízí jednodušší ubytování za nižší cenu, díky poloze přímo u běžecké stopy je velmi oblíbený také mezi běžkaři. Hned vedle hotelu je sjezdovka s dětským vlekem. www.galik.cz

Zimní relaxační neděle – zvýhodněný pobyt v hotelech Lanterna a Horal z neděle na pondělí s večeří, snídaní, neomezeným vstupem do wellness a celodenním skipasem včetně nedělního večerního lyžování. Sleva oproti obvyklým cenám 35%. www.valachy.cz

Tip pro běžkaře i nelyžaře – Zvýhodněný pobyt Romantické hýčkání je ideální pro páry. Pobyt na 2 nebo 3 noci ve Spa hotelu Lanterna zahrnuje masáž, kosmetiku, romantickou večeři a snídaní do postele. Výhodný je také celoročně nabízený Wellness pobyt v Beskydech, zahrnující polopenzi, volné vstupy do relaxačních center a masáž masáž. www.lanterna.cz

Jednodenní relaxační pobyty – Kdo nemá čas na vícedenní dovolenou, může využít Wellness den pro zdraví či Spa day – zvýhodněný balíček v relaxačních centrech hotelů Lanterna a Horal. Zahrnuje celodenní pobyt v relax centru, masáž a tříchodové menu. To vše pouze za cenu masáže. www.wellnesshoral.cz, www.lanterna.cz

Kalendář akcí Velké Karlovice – zima 2014:

So 28. 12.       Vánoční koncert farního sboru (Karlovský kostel)

So 4. 1.           Retro oslava 10. výročí Ski areálu Razula (Ski areál Razula)

So 4. 1.           Saunová noc (Wellness Horal)

Ne 19. 1.         Dětský lyžařský závod O pohár nejrychlejšího tygra (Ski areál Razula)

So 25. 1.         Zimní karlovská 50 (start – centrum Velkých Karlovic – akce seriálu SkiTour)

Ne 26. 1.         Dětský lyžařský závod O pohár nejrychlejšího tygra (Ski areál Razula)

Čt 30. – Pá 31. 1.       Lyžování za vysvědčení (akce pro školáky)

So 1. 2.           Saunová noc (Wellness Horal)

Ne 2. 2.           Dětský lyžařský závod O pohár nejrychlejšího tygra (Ski areál Razula)

Ne 9. 2.           Dětský lyžařský závod O pohár nejrychlejšího tygra (Ski areál Razula)

Po 10. – Pá 14. 2.       Valentýnské lyžování „za hubičku“

Ne 16. 2.         Dětský lyžařský závod O pohár nejrychlejšího tygra (Ski areál Razula)

Ne 23. 2.         Dětský lyžařský závod O pohár nejrychlejšího tygra (Ski areál Razula)

So 1. 3.           NOČNÍ STOPA VALACHY (hotel Galik – závod seriálu VALACHY TOUR)

So 1. 3.           Saunová noc (Wellness Horal)

Ne 2. 3.           Dětský lyžařský závod O pohár nejrychlejšího tygra (Ski areál Razula)

So 8. 3.           Razula Demo Show (Ski areál Razula – exhibice lyžařských škol)

Ne 9. 3.           Maškarní lyžovačka na Horalu (Ski areál Razula)

So 29. 3.         Razula Open Cup (Ski areál Razula)

Ne 30. 3.         Velikonoční šmigrustování (Karlovské muzeum a infocentrum)

Více na www.valachy.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*