Knížky, kterým žádné dítě neodolá a z nichž budou nadšeni i dospělí – právě o těch se více dozvíte na dvou červnových přednáškách Národní knihovny ČR!

dětské knihy
Foto: www.dreamstime.com

Současné dětské knihy budou v ohnisku zájmu 21. června. Od 17.00 při přednášce olomouckého literárního teoretika a rovněž autora několika knížek pro děti seznámí posluchače se současnou českou knihou pro děti a mládež v celé její šíři.

Jak vybrat ty pravé knihy

„V České republice vychází každoročně obrovské množství knížek pro děti, v nichž není snadné se zorientovat. Mým cílem je upozornit na tituly z nějakého důvodu mimořádné – zejména pro jejich literární kvality,“ vysvětluje Mgr. Radek Malý, Ph.D., oceněný nedávno cenou Magnesia Litera 2012 právě v kategorii kniha pro děti a mládež.

Účastníkům přednášky nastíní aktuální tendence v nakladatelských strategiích i v přijímání dětských knih u čtenářů, představí žánrovou rozmanitost jejich podob od artového bilderbuchu Petra Nikla až po romány pro dospívající Ivy Procházkové a především posluchačům přiblíží jednotlivé pozoruhodné tituly. Výběr těch nejzajímavějších knížek bude vycházet jak z jejich rozložení v aktuálním nakladatelském spektru, tak z jejich zastoupení v soutěžích i anketách věnovaných dětské literatuře (Magnesia Litera, Zlatá stuha, anketa Suk – Čteme všichni, Nejkrásnější česká kniha roku).

Přednáška se koná ve Výstavním sále Galerie Klementinum.

Vstup volný.
Více informací najdete na www.nkp.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*