Houbařská sezona je tu! Poradíme vám, čím se vybavit, aby vaše výpravy za voňavými úlovky byly ještě příjemnější – a aby bavily i vaše děti…

Děti v lese
Houbaření může bavit malé děti. Foto: www.juklik.cz

Každý muž má v kapse nůž: Kapesní nůž Ranger od švýcarské firmy Victorinox o velikosti 91 mm s velkým množstvím funkcí je vhodný pro cestování a turistiku. Obsahuje nůžky, pilku na dřevo i pilník. Celkem má tento nůž 21 funkcí. Koupíte ho na www.4camping.cz za doporučenou cenu 1 167 Kč.

I na houbách za dámu: Zatímco o většině legendárních nožů od firmy Victorinox by se dalo říci, že nesmějí chybět v kapse žádného správného chlapa, tento model Classic je spíš určený pro ženy nebo pro sběratele. Nabízí totiž širokou škálu barevných designů, díky nimž je velice zajímavý. Koupíte ho na www.4camping.cz za doporučenou cenu 439 Kč

Kapesní nůž Ranger od švýcarské firmy Victorinox
Pořádný nůž by neměl na žádné houbařské výpravě chybět. Můžete se vybavit např. tímto nožem Ranger od švýcarské firmy Victorinox. Foto: www.4camping.cz

Klasika mezi termoskami: Termoska Legendary Classic 1,1l od firmy Stanley udrží váš nápoj teplý nebo studený až 24 hodin! Víčko termosky slouží jako pohárek. Koupíte ji na www.4camping.cz za doporučenou cenu 1 235 Kč.

Pláštěnka nejen na houby: Lehká pláštěnka typu pončo od firmy Easy Camp Poncho vám v batohu zabere velmi málo místa, snadno se používá a je vhodná pro všechny typy postav. Velikost balení 13×10 cm, váha 40 g. Na www.4camping.cz ji koupíte za doporučenou cenu 39 Kč.

Multifunkční nůž: Univerzální velmi lehký (váží pouhých 198 g) nůž Leatherman Wingman obsahuje 14 nástrojů a skvěle se hodí na houby, pro turistiku, cyklistiku, pro rybáře, skauty i kutily. Prodává ho www.4camping.cz za doporučenou cenu 1 502 Kč.

Praktická čelovka: Čelovka Trimm Mini vyniká moderním designem a velmi nízkou váhou. Pásek vyrobený z vysoce kvalitního elastického materiálu zajišťuje dobrou ventilaci a menší tlak na hlavu. Koupíte ji na www.4camping.cz za doporučenou cenu 278 Kč.

Krabička poslední záchrany: Yate KPZ – vše nutné v jedné malé plastové krabičce, která je odolná proti vlhkosti a obsahuje 13 věcí nezbytných pro přežití: zápalky, obvaz, náplast, nůž, tužku, papír, metrový provázek, nit, jehlu, dva zavírací špendlíky, tři gumičky, dva knoflíky, píšťalku, dvě tablety tuhého lihu a stahovací pásky. Prodává ji www.4camping.cz za doporučenou cenu 297 Kč.

Praktická pláštěnka: Univerzální model pláštěnky 2You vám v batohu nezabere téměř žádné místo, snadno se používá a hodí se pro všechny typy postav. Koupíte na www.4camping.cz za doporučenou cenu 240 Kč.

Krabička poslední záchrany: Yate
Krabička poslední záchrany Yate. Foto: www.4camping.cz

Vodotěsný obal na mapy: Tento speciální, lehký, snadno sbalitelný a přitom nepostradatelný obal na mapy či elektroniku Lifeventure Dristore udělá cennou službu každému cestovateli. Do obalu jednoduše naskládáte mapu tak, jak potřebujete, a máte jistotu, že zůstane uchráněna před vlhkem i mechanickým poškozením. Přes obal lze dotykově ovládat telefon či tablet. Rolovací vrchní část má zapínání na suchý zip, součástí je i šňůrka na krk. Koupíte ho na www.4camping.cz za doporučenou cenu 495 Kč.

Hole nejen na houby: Dvoudílné teleskopické hole Pinguin Tour Long FL Foam vhodné na trek i kondiční chůzi. Mají prodlouženou rukojeť z pevné pěny a poutka na zápěstí. Rozpětí hole je 91 až 160 cm. Systém rychlozamykání se velmi snadno a intuitivně používá. Hroty jsou z wolframu a mají ochranné gumové krytky. Koupíte je na www.4camping.cz za doporučenou cenu 869 Kč.

Posezení s opičkou: Dětské skládací kempinkové křeslo Bo-Camp je určeno nejmladším příznivcům kempování a široké využití najde i doma na zahradě nebo u vody. Má robustní ocelovou konstrukci se stabilizačními prvky a zámkem proti nechtěnému složení, tak aby bylo pro nejmladší generaci kempařů bezpečné. Koupíte ho na www.4camping.cz za doporučenou cenu 392 Kč.

Hrátky s dinosaurem: Dětské pončo Dinosaur LittleLife Poncho Towel Dinosaur je vyrobeno z rychleschnoucího materiálu, který absorbuje osminásobek své hmotnosti a velice rychle zase uschne. Zároveň bude vaši ratolest chránit před UV zářením díky ochraně 50 UPF+. Koupíte na www.4camping.cz za doporučenou cenu 763 Kč.

5 osvědčených rad, aby děti hledání hub bavilo:

„Houby z naší rodiny málokdo jí, ale do lesa na ně chodíme nesmírně rádi. Pravda, vyrazíme klidně v deset hodin a nemáme pocit, že nám něco uteče. Pokud chci jít na houby s cílem něco najít, vyrážím sama. Pokud ale chci vzít i malé, předškolní děti, většinou to beru jako výlet a dovádění v lese, a když najdeme nějakou houbou, jsme jedině rádi,” říká Štěpánka Štrougalová, maminka 4 dětí a majitelka Baby Clubu Juklík. Zde je několik jejích rad:

Děti v lese
Hledání hub můžete proložit různými aktivitami, které budou pro děti zábavné. Foto: www.juklik.cz
  1. Naše houbařské tažení prokládáme házením šišek či hrou na schovávanou, stavěním domečků, lezením přes klády, skákáním z pařezu na pařez…
  2. Naše nejoblíbenější hra je, že jeden houbu najde, vymezí území, a ostatní ji musí objevit také. A víte, co je nejlepší? Že většinou najdeme k té původní houbě ještě houby další.
  3. Dítě nenápadně manipulujte do zorného úhlu, kde se přesně pořádná jedlá houba nachází.
  4. Pokud jde více dětí, běhejte ke každé houbě a patřičně ji obdivujte. Většinou ty nejedlé jsou pro dětské oko výrazně atraktivnější. Taková mochomůrka červená v mechu je fakt pro fotografii jako dělaná.
  5. Velkou radost děti mají z toho, že mají své opravdové nožíky. To jim fakt dopřejte. A pokud máte i houbovou hitovku – nožík, který má z druhé strany kartáček na dokonalé očištění, budete mít houby v košíku opravdu luxusně čisté.

Zdroj informací: www.4camping.cz a www.juklik.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*