Jižní Tyrolsko si totiž vzalo to nejlepší z rakouské a italské kuchyně. A právě kvalitu a chuť místních produktů oslavuje Festival chutí Jižního Tyrolska: od 2. do 5. června v Bolzanu.

Foto: www.suedtirol.info

Poprvé v historii bude oslava všech jihotyrolských produktů s pečetí kvality probíhat na jednom místě. Oslavovány budou tyto produkty: víno, jablka, mléko, špek, chléb a pečivo, zelenina, jahody a třešně, jablečný džus, čerstvé plátky jablek a sušeného ovoce, med, grappa, bylinky a koření, a nově v tomto roce také hovězí maso. Po čtyři dny se bude v Bolzanu slavit, ochutnávat a nakupovat!

Pro maminky kuchařské show, pro děti závaba…

Hlavní program doplní skvělá zábava, jejíž součástí budou koncerty, kuchařské show a zajímavý program pro děti. Rozhodně se tu nebudete nudit. Během festivalového víkendu budou mít návštěvníci možnost nakouknout do pozadí výroby jihotyrolských produktů a dozví se něco o historii a tradičních metodách zpracování produktů.

Speciálními hosty budou kuchaři ocenění hvězdou Michelin – Herbert Hintner z Restaurant zur Rose (Eppan), Anna Matscher z Restaurant zum Löwen (Tiesens) a Karl Baumgartner z Restaurant Schöneck (Pfalzen) – kteří budou hlavními aktéry kuchařské show pro návštěvníky festivalu. Hlavní hvězdou bude jihotyrolský kuchař Roland Trettl, který vaří ve slavné restauraci Hangar 7 v Salzburku.

…pro tatínka ochutnávky vín 

Souběžně s festivalem proběhne v Bolzanu i velká tradiční vinařská akce Bozner Weinkost & International Gewürztraminer Symposium. Jihotyrolská vína patří k těm nejlepším v celé Itálii, tak proč je náležitě neoslavit na speciální akci. Akce je určena všem znalcům a milovníkům vína, kde budou moci ochutnat ta nejlepší vína a dozví se novinky ze světa regionálních vinařství. Více na http://www.suedtirol.info/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*