Máte děti a chtěli byste vyplout na týdenní plavbu po holandských kanálech, řekách a jezerech? I pro vás to může být skvělá a hlavně bezpečná dovolená. Pokud vaše dítě ještě samo nechodí či je-li už naopak školákem, můžete si vybrat jakoukoliv charterovou loď plující Holandskem. Zejména starší děti si plavbu opravdu užijí, protože (pod vaším dozorem) mohou sami loď řídit!

Foto: Jiří Páleníček - www.holandskonalodi.cz

Pokud se na loď do Holandska chystáte s menšími dětmi, pronajměte si loď s jednou úrovní paluby (bez schodů, jedním vchodem a s posouvací střechou), aby vaše ratolesti neměly kam padat a vy jste si mohli dovolenou pořádně užít! Pokud jsou vaše děti ve věku 1 – 6 let, je jejich pobyt na většině lodí nebezpečný – velká většina lodí má totiž několik úrovní paluby, strmé schůdky, úzké „ochozy“ atd., proto je nejlepší a) mít dítě neustále pod dozorem (to ale nebude žádná dovolená pro vás), b) mít dítě neustále na psím vodítku ovázaném dítěti kolem pasu (to ale nebudou ty pravé prázdniny pro vaše dítě), anebo c) vzít si vhodnou loď – ideální loď pro rodiny s malými dětmi je buď velmi malá, plastová lodička téměř bez schůdků, zato s vysokými boky, a nebo ještě lépe malá či větší loď – plující vana bez jakýchkoliv schůdků. Tady totiž vaše dítě nemůže nikam spadnout a proto si všichni můžete užít klidnou dovolenou. Vždy však platí zásada, že je-li na palubě lodě dítě (děti), není čas na „partyzánštinu“ a skipper (vy či váš manžel, dočasný „kapitán“ této lodě) by měl být na plavbu teoreticky i prakticky dobře připraven. A jak na to? Vše si můžete nanečisto vyzkoušet za 5 hodin v Praze u Skippers Club CK Dutch Masters na ideální rodinné lodi Skipper Mistress. A pak již můžete vyplout – žádný „kapitánský průkaz“ totiž k takovéto plavbě nepotřebujete! Více na www.holandskonalodi.cz

O autorovi: Zuzana Rybářová (255 dalších článků)

Mgr. Zuzana Rybářová, mediální konzultant a zároveň známá novinářka zaměřující se na cestovatelský sektor. Pracovala mj. jako šéfredaktorka časopisu Travel Digest, dnes je sama sobě šéfem v kreativní agentuře Amaze.cz, v níž působí především jako konzultantka v oboru Public relations. A samozřejmě: vede portál Malý Dobrodruh.cz a je pravidelným hostem pořadu Sama doma České televize. Více si o ní můžete přečíst zde: Zuzana Rybářová - profil.


(Visited 314 times, 1 visits today)

Související články

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*