Výlety s dětmi, Malý dobrodruh
Děti se venku krásně zabaví. Foto: www.juklik.cz

První výlety do jarní přírody nejmenší jistě nadchnou. Maminka čtyř dětí, Štěpánka Štrougalová z Baby Clubu Juklík radí, jak zajistit, aby dětem úsměv ze rtíků nezmizel.

1. Nezapomeňte síťku na kočárek. S jarem přilétají i včely, vosy, komáři… Nezapomeňte vzít na výlet moskitiéru. Budete mnohem klidnější.

2. U hlubokých kočárků kontrolujte teplotu a větrání. Ve slunných dnech nezapomeňte dát kočárek vždy do stínu.

3. Chraňte děti i před jarním sluncem. Dokáže mít pořádnou sílu, proto nezapomínejte na kloboučky a ošetření opalovacím krémem. Pokud budou souhlasit, nasaďte jim sluneční brýle. U kočárků, které nemají přehazovací rukojeť, proti přímému slunci pomůže látková plena, kterou upevníte kolíčky na stříšku.

4. Termosáčky a termotaška se hodí. “V případě bodnutí hmyzem na chlazení více než oceníte vlhký ručník v termosáčku. Pokud už přikmujete, termo tašky udrží teplo i chlad. Pokud kojíte, máte trošku méně starostí. Rozhodně ale myslete na dostatek pití i pro sebe,” doporučuje Štěpánka Štrougalová.

5. Nepodceňte oblečení. V jarních dnech se může počasí rychle měnit. V případě nehody zase nebudete muset spěchat domů. A náhradní tričko přibalte i pro sebe. Oceníte i přebalovací deku, dostatek plen, vlhkých ubrousků a sáček na odpadky.

Výlety s dětmi, Malý dobrodruh
Na příjemné procházce se odreagujete i Vy. Foto: www.juklik.cz

6. Pikniková deka pro vaše chvilky pohody. Nechte děti zkoumat, trhat, poznávat a myslete i na svůj odpočinek.

7. Hračky nechte doma! “Tráva, lístečky, malé ulitky, drobné klacíky, jarní kvítka…, můžete je zkoumat, hrát s nimi na schovávanou a zavzpomínejte na říkanky, básničky a písničky. Děti je dokáží poslouchat neustále dokola,” připomíná Štěpánka Štrougalová.

8. Opatrně na pití. Nezapomeňte pití vždy uzavřít. Naprosto úžasné jsou držáky u kočárku na pití, kdy si dítě může lahev samo vyndat. A pozor: vosy dokáží vlézt i do brčka, proto kontrolujte, kontrolujte.

9. Otužování rosou. Zdrželi jste se na výletě déle? “Nechte dítě proběhnout se v rose bosé. Uvidíte, jak bude nadšené a zajistíte tím naprosto nenásilnou, ba dokonce zábavnou formu otužování. Stačí pár minutek. Pak dítěti osušte nožičky a užijte si dovádění při zahřívání. Převlečením do suchých ponožek a botiček prodloužíte další skotačení,” doporučuje zkušená maminka.

10. Rozmazlujte i sebe. Ano, jste maminkou. Ale naučte se být trošku sobecká. Když bude dítě spinkat, užívejte si. Vyndejte knihu, luštěte křížovku, zkuste sudoku nebo uháčkujte pro dítě klobouček. Anebo se posaďte do kavárny a užijte si pohodové chvilky. Zasloužíte si to!

Zdroj informací: www.juklik.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*