„Snad žádné téma není u dětí tak nadčasové jako indiánské motivy, a to už po několik generací. Chcete-li tedy udělat dětem radost a třebas si zavzpomínat na vlastní mládí, vyrobte si s nimi jednoduché tričko s motivem indiánského lapače snů,“ doporučuje Martina Linková z kreativních dílen Aladine.cz a přidává návod…

3. Do bílého místa po odstaněném papírovém kolečku i kolem něj natiskněte razítka
3. Do bílého místa po odstraněném papírovém kolečku i kolem něj natiskněte razítka. Foto: www.aladine.cz

Budeme potřebovat:

  • Razítková sada Stampo textile Etno obsahuje 16 univerzálních gumových razítek na pěnové hmotě s hlubokou texturou. Velikost motivů od 2,5 do 11,5 cm. Součástí balení je polštářek s černou textilní barvou. Koupíte je na www.aladine.cz za 380 Kč.
  • Tekuté barvy ve spreji Izink. Na www.aladine.cz je koupíte za 110 Kč ve světle modré, oranžové a žluté barvě.
  • Bílé tričko, štětec, kelímky na vodu, barvy, kuchyňské utěrky, papírový válec, igelit na vložení dovnitř trička

Postup:

  1. Do trička vložíme igelit (ochrana před prosáknutím barev na druhou stranu) a zkusíme si předem rozmístit jednotlivá čistá tiskátka na jeho plochu a rozvrhnout vzor. V místě, kde bude kruhová část lapače, umístíme malé papírové kolečko, které funguje jako rezerva bílé kruhové plochy na tričku – lapač díky tomu více vynikne.
  2. Tekutými barvami ve spreji střídavě sprejujeme jednotlivé barvy kolem papírového kolečka, jak nás napadne (modrá, oranžová a žlutá). Po nasprejování vše zasušíme do kuchyňských papírových utěrek – válcujeme.
  3. Odstraníme papírové kolečko a do bílého místa natiskneme razítko lapače snů. Pro horní razítko opět přiložíme papírové kolečko a částečně tiskneme přes něj. Díky tomu se část razítka schová až za bílé kolečko, bude na pozadí. Dotiskneme zbývající razítka, tentokrát už bez papírového kolečka. Můžeme razítkovat i lemy a bordury na tričku – například zde spodní lem z ještěrek a koleček.
  4. Necháme razítka chvíli zaschnout a můžeme začít vymalovávat jejich části nebo i razítka celá. Vymalováváme stejnou barvou, jakou jsme sprejovali, jen si jí trošku odlijeme do plastových kelímků, každou barvu zvlášť (žlutá, oranžová a modrá). Malujeme klasicky štětcem, rozmýváme vodou. Hodně mokré plochy opět zasušujeme papírovými utěrkami. Nebojíme se malovat přes celou plochu razítka – tekuté barvy (ve spreji) nejsou krycí, razítko nám přes ně krásně vyleze a budou vidět všechny jeho detaily. Barevné plochy vzoru doplníme modrými čárečkami a tečkami kolem lapače, opět malujeme štětcem.
  5. Po uschnutí tričko zažehlíme žehličkou přes jemnou textilii (zafixujeme).

Pozor, důležitá rada od Martiny Linkové z Aladine.cz: Tričko můžete hned nosit, ale vyperte ho nejdříve po 3 dnech od namalování, aby se barvy dokonale zafixovaly.

Zdroj: Pro Aladine.cz připravila Irena Apták Slavíková

 

AladinE se snaží rozvíjet kreativitu a tvořivost dětí i dospělých prostřednictvím svých workshopů i pomocí kvalitních kreativních pomůcek, zejména nejrůznějších razítek určených k potiskům na papír a textil. Díky nim můžou děti i dospělí aktivně naplnit volný čas, rozvíjet svoji fantazii a vyrobit si vlastnoruční a originální obrázky, oblečení nebo doplňky do interiéru.

Více na www.aladine.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*