Není nad dovolenou, když jste v přírodě s rodinou a kamarády. Pokud se letos chystáte rekreovat pod stanem, pak byste se měli dobře připravit. Zajděte na Výstavu stanů, která se koná od 31.5. do 11.8. na Výstavišti v pražských Letňanech. S výběrem outdoorových věcí vám poradí odborníci a vy si zboží můžete sami vyzkoušet.

Výstava stanů, Malý dobrodruh
Při výběru stanu si raději nechte poradit odborníky. Litovat určitě nebudete. Foto: www.4camping.cz.

Najdete tu vše od stanů, spacáků, kempingového nábytku, karimatek, outdoorového oblečení a obuvi, včetně toho dětského a cyklistického, batohy, cestovní tašky a další doplňky. Loni sem tak za zbožím pro turistiku a volný čas vyrazilo přes 100.000 lidí, a letos pořadatelé veletrhu očekávají minimálně stejnou účast. Z našich průzkumů vyplývá, že Češi tráví stále více času v přírodě, a proto se zvyšuje i jejich zájem o kvalitní outdoorové zboží. Když je ale v dnešní době mohou koupit výhodněji, neváhají,“ říká Jaroslav Skalka z pořadatelské společnosti Výstava stanů.

Jak se balí spacák a staví stan?

Letos už 16. ročník Výstavy stanů nabízí unikátní a velmi oblíbené způsoby nákupu zboží, například populární spacákové ležení, kde si zákazníci spacák před zakoupením vyzkouší nebo si sami mohou postavit  či sbalit stan, kterých tu mimochodem bude postaveno více než 300!

Letos jsme se, stejně jako loni, ještě více zaměřili i na doplňkový sortiment jako jsou batohy, oblečení a boty. V minulém roce se to odrazilo v navýšení prodeje o cca. 20 %,“ upřesňuje Skalka.

Pořadatelé lákají na výhodné nabídky a výstavní slevy, ale především na největší nabídku outdoorového a sportovního vybavení na českém trhu. Vedle tradičních značek jako jsou Husky, Hannah, Keen, Coleman, Outwell, Pinguin, Lowa nebo Ferrino, letos výstava přivítá hned několik velmi atraktivních novinek, mj. North Face, Loap, Garmont, Osprey nebo Tatonku. Celkem se představí 55 značek. A ti, kdo to mají do Prahy daleko, najdou identický sortiment na www.4camping.cz. Vše je skladem a ihned k odeslání.

Velkým lákadlem pro návštěvníky Výstavy stanou bude soutěž o hodnotné ceny. Odcestovat můžete na krásný zájezd do Nepálu pro 2 osoby, 23-denní Treking údolím Šerpů až k Everestu, s kamarády si užít nezapomenutelný týden na luxusní jachtě, odjet na skútru nebo horském kolo, či si  odnést špičkové outdoorové hodinky a digitální zrcadlovku.

Staňte se horolezci

Vyzkoušet si ovšem můžete také spoustu užitečných i zábavných aktivit, jakými jsou lezecká stěna, kde budou začátečníkům k dispozici zkušení instruktoři, stále populárnější slackline (novodobé provazolezectví),  kurzy první pomoci při úrazech, které běžně vznikají v přírodě, festival outdoorových filmů Expediční kamera, kuchařská show na různých typech grilů nebo kurz fotografování pod vedením vítěze Czech Press Photo.

Výstava stanů v roce 2012

Návštěva v r. 2012: cca. 100.000 lidí

Počet nakupujících v r. 2012: cca. 24.000 lidí

Výstavní plocha: 10.000 m²

Počet vystavujících značek: 52

Celkový počet prodaných položek sortimentu: 29.638 kusů (stany: 3.782 ks, spacáky: 2.591 ks, karimatky: 3.126 ks, zbytek připadá na ostatní sortiment, především batohy, oblečení a obuv).

Největší středoevropská akce svého druhu

Výstava stanů začala před 16 lety jako akce pro vysokoškoláky v aule stavební fakulty v Praze. Nabídka se další léta neustále rozšiřovala a akce se přesunula do menzy na Strahově, kde se už konaly i cestovatelské přednášky a promítání. Jejím dalším domovem byly ochozy Strahovského stadionu. Počet na místě postavených stanů se tady vyšplhal už na 120! Ze všech koutů republiky začali na Výstavu stanů mířit lidé až v éře Výstaviště v Holešovicích. Nakonec se „usadila“ v Letňanech, které nabídly dobrou dostupnost a především zázemí největší výstavní haly v Česku o rozloze 10.000 m2. Stany tu stojí od začátku června nonstop sedm dnů v týdnu až do poloviny srpna. Postupně přibýval i další outdoorový sortiment a rostl počet vystavujících značek. V současné době jde o největší akci svého druhu ve střední a východní Evropě.

Více na www.vystavastanu.cz

Akci pořádá společnost Výstava stanů, jejímž většinovým vlastníkem je FTonline, která se věnuje propagaci volnočasových aktivit na internetu a na jejích 11 webech hledá informace v průběhu roku více než 1,9 milionu lidí. Rovněž pořádá ankety KEMP, PENZION a GOLFOVÝ AREÁL ROKU – největší projekty zaměřené na hodnocení kvality služeb v tuzemském cestovním ruchu. Je také dodavatelem plně vybavených, luxusních, rodinných stanů do českých a slovenských rekreačních areálů a provozovatelem eshopu www.4camping.cz

Tags:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*