Malebnými údolími protékají říčky. Na nekonečných vinicích se lesknou bobule lahodného vína. Vzduch je čerstvý a ostrý. Stačí několik nadechnutí a vy propadnete kouzlu nevídaného klidu. Ta krása je snad až kýčovitá a ještě donedávna si ji obyvatelé Burgenlandu před cizinci pečlivě střežili. Ne nadarmo se mu přezdívá rakouské Toskánsko.

larimar, Malý dobrodruh
Načerpejte nové síly do nového roku. Foto: www.larimarhotel.at

O tento rakouský klenot se ostatně v minulosti popralo hned několik mocností – Rakousko s Uherskem, pak byla část součástí Maďarska a i dnes tady vlivy obou zemí vidíte. Zatímco sever Burgenlandu má více atmosféru z kulturní a distingované Vídně, jih je divočejší a tak nějak i vášnivější. A právě sem vás vezmeme…

Tento nejvýchodnější kout Rakouska, Burgenland, totiž mnoho Evropanů pořád nezná. Čeká na své objevení a vy můžete být jedni z prvních. Kdo sem totiž zavítá, ten propadne kouzlu tohoto místa a nově také množství sportů a aktivit, které tady lze provozovat, stejně jako unikátnosti hotelů a nabízených služeb. Vlastně poměrně rychle získáte pocit, že nejste v Rakousku, kde vše má své místo a jasně daná pravidla, ale že se ocitli v požitkářské Itálii. Burgenlandu se ostatně přezdívá rakouské Toskánsko a to přirovnání je více než výstižné. Tady se vám totiž téměř okamžitě zaostří všechny smysly: oči hledí na tu krásu kolem, uši naslouchají božskému klidu, nos si dopřává vůně přírody a chuť je zcela blažená, protože v tamních čtyřech špičkových wellness hotelech vytvářejí neskutečné delikatesy špičkoví světoví šéfkuchaři a podávají se po celém světě vyhlášená vína. Největší zdejší specialitou je Uhudler, vynikající červené víno s vůní i chutí lesních jahod. Výrazné a jedinečné jako všechno tady.

Hotel Larimar léčí tělo i duši

Larimar, Malý dobrodruh
Relaxujte sportem. Foto: www.larimarhotel.at

Ostatně stejně je tomu i s unikátními hotely, které ve Stegersbachu poměrně nedávno vyrostly.  Vyniká mezi nimi zejména Thermenhotel Larimar, který se zaměřuje na léčivé terapie z celého světa (vyzkoušet si můžete ajurvédu, shiatsu, hawajské či shaolinské masáže a mnohé další), mají zde velkoryse pojaté wellness centrum, ale především zde vládne unikátní atmosféra. Když hoteliér Johann Haberl svůj hotel stavil, měl už za sebou několik cest kolem světa a zejména do Asie, kde čerpal inspiraci. Stavba splňuje všechny požadavky na harmonizaci anergií, ať už se to týká využití přírodních materiálů či její geometrie. „Vše je navrženo podle teorie zlatého řezu, které prochází vším živým, rostlinami, zvířaty i lidmi. A my jsme ji aplikovali i na stavbu, která má bodobu vejce, prapůvodu všeho živého,“ vysvětluje Johann Haberl.

Cítit se tu budete skutečně velmi domácky a pohodlně. Pomůže tomu skvělá domácká kuchyně s velkým výběrem chutných jídel z místních potravin, ale také řada aktivit, kterým se můžete věnovat. Zaplavat si můžete ve třech bazénech s podvodní hudbou, které jsou napájeny léčivým termálním pramenem, v létě je hojně využíváno odpočinkové zákoutí na louce a v každé roční období pak důmyslný svět saun a klidových zón.

Není však ani problém vyrazit sem s dětmi a trochu si odpočinout. Zatímco jeden z vás se věnuje relaxaci nebo dokonce medituje (třeba ve speciální místnosti s vzácným polodrahokamem larimarem, podle kterého dostal hotel jméno), druhý rodič může vzít ratolesti krátkou chodbou a pěkně v župánku do veřejných termálních lázní Stegersbach s nespočtem atrakcí pro všechny věkové skupiny. Wellness tady zkrátka pojali do všech detailů naprosto dokonale.

Burgenland, ráj pro golfisty i cyklisty

Ve Stegersbachu navíc zaručují 300 slunečních dnů v roce, mysleli i na ty akčnější – od severu na jih Burgenlandu vede na 2500 kilometrů cyklostezek, perfektně upravované kurty jsou rájem tenistů a dobře je tady i milovníkům koní. Pro děti nechybí nejrůznější hřiště, kola si můžete půjčit i s cyklosedačkami. Především zde ale stojí největší golfový areál v Rakousku, kam začínají mířit golfisté z celého světa a ve velkém už i ti čeští. Nenechte si ty zážitky ujít ani vy!

Více informací najdete na www.stegersbach.at a www.larimarhotel.at

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*