Jakou si Češi vybírají nejčastěji dovolenou? Letecky, u Středozemního moře, na 8 dní a s All inclusive!

Foto: Neckermann CK

Největším hitem léta 2011 jsu v tuto chvíli letecké pobytové zájezdy ke středozemnímu moři a zejména je zpátky na výsluní přízně populární Egypt. „Lze říci, že čeští turisté mají rostoucí zájem o letecké zájezdy oproti minulým dvěma letům, kdy více šetřili. Obecně největší zájem je o pobyty na 8 dní,“ říká Roman Břenek, ředitel společnosti www.NewTravel.cz. Dále pak u leteckých zájezdů také o dovolené na 10 až 12 dní.

„Je vidět, že egyptská a tuniská krize ze začátku roku je definitivně zapomenuta. V současné době je o tyto dvě destinace větší zájem než o klasická místa dovolených českých turistů jako je Řecko nebo Chorvatsko,“ doplňuje ředitel Břenek. Cestovní kanceláře přišly s velmi zajímavými cenovými nabídkami a klienti to oceňují zvýšenou poptávkou. Mezi další hity léta patří Turecko, tradičně již zmíněné Řecko a také se zvyšuje zájem o Bulharsko. Celkově pozorujeme znatelné oživení, které pro nás znamená zhruba 30% nárůst poptávky po letních zájezdech.

Lidé, kteří v posledních letech nákup dovolené u moře odložili, už opět balí kufry. Druhým velkým trendem je nárůst prodaných zájezdů se stravou all inclusive. Ve srovnání se situací třeba před deseti lety jsou nárůsty prodejů řádově ve stovkách procent. Češi čím dál více odmítají na své dovolené vařit a dopřejí si veškerý nabízený komfort. Tím se pomalu zařazujeme na stejnou úroveň se západní Evropou.

Středomoří je oblíbenou destinací pro rodinné dovolené. Některé cestovní kanceláře mají perfektně zvládnutou nabídku právě pro tento segment s bohatou porcí zábavy a animačních programů. Nehledě na to, že děti jsou v nabídkách CK většinou zdarma pokud si je klient ochoten vybrat zájezd v režimu First minute tzn. z prvních nabídek na danou sezónu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*