Na zámku Napajedla na Zlínsku se rozhodně nebudete ani v těchto studených dnech nudit. Právě naopak: co byste řekli na trochu horkého golfu či vášnivé oslavy svatého Valentýna?

simulátor, golf, zámek Napajedla, Malý dobrodruh
Foto: zámek Napajedla

Vyznavači golfu si v zámku Napajedla zahrají i v zimě

V zámku Napajedla si na své přijdou také vyznavači golfu. V J. A. Baťa Golf Clubu je otevřeno denně od 10 do 22 hodin, případně po dohodě s obsluhou. V zahradě zámku lidé mohou hrát golf na greenu i v zimě. Green i odpaliště na tréninkovém driving range mají umělý povrch, takže za pěkného počasí je možné hrát po celý rok. Uvnitř klubu funguje golfový trenažér Full Swing s nejnovějšími verzemi software E6 a LS3 a vylepšenou grafikou. Dále se zde nachází explanary a bunker. Více na www.jabatagolfclub.cz.

Oslavte svatého Valentýna královsky…

Únor je každoročně zasvěcen zamilovaným. A právě pro ně připravil zámek Napajedla jedinečné nabídky romantického ubytování a romantických večeří v překrásných zámeckých salóncích. Lidé si budou moci vychutnat dokonalou večeři při svíčkách v přízemí zámku, sami dva mohou povečeřet také v růžovém salonku v prvním patře barokního sídla nebo si užít valentýnskou večeři v soukromí holandského salonku. V nových zámeckých apartmánech si pak dvojice užíjí doslova luxus. Kromě zámecké večeře je čeká i snídaně na pokoj, návštěva Galerie vína a obrazů nebo návštěva cestopisné výstavy Afrika. Více o valentýnských nabídkách si lidé přečtou na www.zameknapajedla.cz.

…v netradičně pojmenovaných apartmánech

 Jak se žije na zámku si lidé mohou vyzkoušet ve stylových pokojích, kde dříve žila šlechta. V osobitých apartmánech stráví hosté jak dlouho chtějí, dále si mohou objednat degustační večeři či oběd, nechybí ani umělecké zážitky u dobrého vína nebo zpestření v podobě indoor golfu. Nové zámecké apartmány byly znovu obnoveny ve třetím nadzemním podlaží pravého křídla zámku Napajedla. Každý z nich má jedinečný interiér i název. Patro zámeckých pokojů je patrem života. „V našich pokojích budete nalézat nejenom klid a pohodu, ale zároveň můžete posílit sebe sama. Můžete si vybrat z rozličných pokojů, které jsou pojmenovány dle rozdílných životních aspektů. Dále některé nesou jména po potomcích Jana Antonína Bati, pod jehož vedením byla firma Baťa jedním z významných majitelů zámku, dále pak po šlechtických rodech, anebo zároveň po brazilských esencích, které nám do života přinášejí mnoho dobrého,“ přiblížila manažerka zámku Petra Psotková. Jeden z největších apartmánů nese název Odvaha (Renascer). Dále nelezneme v patře zámeckých apartmánů pokoj označený jako Moudrost (Mamoa), Vitalita (Ybá), Rovnováha (Suri) či Něžnost (Indaiá).

 Turistická známka pro sběratele

Zámek Napajedla má svou vlastní turistickou známku. Historické barokní sídlo se tak zařadilo na seznam míst, kde si mohou zájemci zakoupit oficiální turistickou známku. Originální turistické známky jsou kulaté, dřevěné a vypalované plakety, kterou jsou suvenýrem a zároveň i určitým potvrzením o dosažení turisticky atraktivního místa. Jinde tyto známky nelze zakoupit. „Na naší turistické známce, která je označena číslem 1886, je vyobrazen samotný zámek. V prodeji celoročně,“ řekla manažerka zámku Petra Psotková. V zámku mohou lidé navštívit výstavu Afrika, výstavu historických kočárků nebo si prohlédnout historické sály. Otevřena je také Galerie vín a obrazů nebo zámecká kavárna. Bližší informace i otevírací dobu naleznou zájemci na www.zameknapajedla.cz

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*