Děti v plavkách na okraji bazénu nabíraly sníh, házely ho po mě do teplé bublající vody a zajíkaly se štastným smíchem. V nejvýše položené lyžařské vesnici Německa prostě sníh je, i když jinde ho nenajdete.

oberjoch_malydobrodruh.cz

A nejenom že tam sníh je, ale taky je tam aktuálně nejoblíbenější hotel naší rodiny, ostatně jmenuje se jednoduše podle názvu té vesnice: Kinderhotel Oberjoch, nebo nově Oberjochresort. Leží vzdušnou čarou pětačtyřicet kilometrů od Zugspitze, v oblasti Allgäu, ve výšce dvanáct set metrů. Oberjoch jsou oficiální „vzdušné lázně“ a podle německého lyžařského svazu taky nejlepší německá oblast pro rodinné lyžování. To jsou pro oblibu důvody veskrze ouřední, ale naše děti mají samozřejmě svoje vlastní. Z nich vede nejspíš právě to, že se dá u venkovního bazénu koulovat, hned u domu jezdit na bobech a že tady mají nejdelší hotelový tobogán v Německu. Sto dvacet osm metrů.

oberjoch_malydobrodruh.cz

Maminka má důvody zas jiné – především fakt, že se tady líbí těm dětem a ty tudíž kníkají jen tehdy, když se mají odebrat spát. Taky je fajn, vlastně superfajn, že jídlo k obědu a večeři není servírované, ale můžete si ho nabrat sami v jakém složení chcete a kdy chcete. A je to jídlo navíc božské.

Přesně tak byste chtěli jíst každý den, lehce a nápaditě a s pocitem, že i když si užíváte, nestane se z vás po víkendu těžká koule. A ještě další důvod má maminka: když se totiž plave v tom venkovním bazénu, vrcholky okolních hor vypadají, jak byste si na ně mohli sáhnout. Nádhera.

oberjoch_malydobrodruh.cz

Tenhle hotel patří rodině, která se rozhodla budovat resorty pro lidi, které sami nejlíp znají – to znamená pro jiné rodiny. Majitelé pochopili, že jsou věci, které na výletě nebo dovolené s dětmi sice úplně nepotřebujete, ale když je dostanete, bude to moc příjemné. Třeba taková maličkost, jako jsou stupínky u recepce, aby i váš čtyřleťák viděl na to, co se tam děje, a nemuseli jste ho zvedat. Nebo hromada her a prolézání přímo ve foyer hotelu, abyste mohli děti vypustit po dlouhé cestě autem k pohybu, zatímco vy přebíráte klíče. Taky čajový a kávový samoobslužný bar hned v té recepci, abyste si mohli chvíli sednout a jenom se bez hnutí dívat, jak ty děti blbnou. (A taky samoobslužný stroj na zmrzlinu u oběda i večeře.)

oberjoch_malydobrodruh.cz

V pokoji pak najdete nejmilovanější součást interiéru: doupě. Jinak řečeno do stěny vyhloubená „nora“ jako pro velkou veverku, do měkka vyložená, kam si děti můžou zalézt a číst nebo si hrát nebo snít. Ty naše tam na střídačku dokonce spaly.

oberjoch_malydobrodruh.cz

Rodinná hotelová skupina, kam Oberjoch patří, se nedávno přejmenovala na Familux Resorts (www.oberjochresort.de), a je to výstižné. Dodat ale ještě musím, že ten „luxus“, který se skrývá v názvu, se projevuje naprosto tichým, nebombatiským, jemným a neviditelným způsobem. Není omezující a přikazující, jak luxus někdy bývá, ale dopřeje vám to nejvzácnější: pohodu, se kterou se nemusíte starat o nic jiného než o to, jak si co nejlíp užít čas, který trávíte s rodinou.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*