Rádce všech, kteří chtějí poznávat Českou republiku a vyrážet na zajímavé akce, to je cestovatelský portál www.malydobrodruh.cz. Nově vám připravujeme 10 top akcí měsíce. A na co se můžete těšit v lednu? Na noční schůzky se zvířaty v pražské zoo, hledání pokladu v Táboře nebo chystání se na karneval v Benátkách – letos třeba s celou rodinou…

1. Za zvířaty do ZOO? Hlavně v noci!

Vydejte se objevovat pražskou zoologickou zahradu po setmění! V doprovodu průvodce můžete každý lednový pátek a sobotu navštívit vybrané pavilony a zjistit, co dělají zvířata, když zoo opustí poslední návštěvníci. Budete moci sledovat, jak se k spánku ukládají sloni, jak nocuje hroší rodinka, co před spaním dělají tučňáci nebo jaké zvuky se večer ozývají v pavilonu Indonéská džungle. Procházky začínají v 17.30, 18.00 a 18.30 hodin. Vstupné 200 Kč pro dospělé a 110 Kč pro děti.

2. Žďárské Modelové království

 

 

 

Modelové království, Žďár nad Sázavou, Malý dobrodruh
Foto: www.mkzdar.cz

 

 

 

Nejen děti, ale i dospělé nadchne unikátní miniaturní modelové kolejiště ve Ždáru nad Sázavou! Ve zdejším Domě Kultury na ploše 50 m2 uvidíte mosty, stanice a známe památky a stavby z širokého okolí.

3. Čarodějné zimní pohádkové prohlídky

Nechte se unést tajemnou atmosférou hradu Staré Hrady. Pohádkovou hradní půdou vás tady provede živá čarodějnice, princezna, čertice nebo hradní čaroděj. Čeká tu na vás spousta pohádkových kamarádů, kouzelný pytel pekelně dobrých bonbónů a možná i něco jiného. Otevřeno denně 10:00 – 17:00.

4. Já, Merkur

Seznamte se genialitou perforovaných plíšků, šroubků a koleček. V rámci výstavy v Muzeu hl. m. Prahy můžete shlédnout unikátní statické i kinetické modely. Návštěvníci se budou moci projít pod sedmimetrovým modelem střední části věhlasného železničního viaduktu u Garabit navrženého A. G. Eiffelem. Z pohyblivých modelů bude k vidění obří ruské kolo, mechanický pavouk nebo robotická ruka. Nemalým překvapením bude jistě i model 3D tiskárny.

5. Zimní svět dětí

 

 

 

Snowkidz, Harrachov, lyžování, dětský vlek, funpark, Malý dobrodruh
Foto: www.snowkidz.cz

 

 

 

Chcete letos dopřát skvělou lyžovačku těm nejměnším? SnowKidz dětský park v Harrachově má 30 m dlouhý pojízdný koberec, snowtubingovou dráhu, koulovací prostor a mnohé další. Výuka zde probíhá zábavnou formou s využitím barevných pomůcek a hraček, pod vedením instruktorů speciálně vyškolených na dětskou metodiku. Děti jsou motivovány postavičkami SnowKidz a pohádkovými postavami. Součástí výuky jsou odpočinkové pauzy, jejichž součástí jsou hry bez lyží nebo snowboardu, koulování, bobování, stavění sněhuláků, návštěva sněhového hradu…

6. Staňte se zámeckou paní

Co byste řekli tomu stát se na chvíli šlechtickou rodinou a vrátit se v čase? Umožni vám to zámek Napajedla, kde můžete strávit noc ve stylových pokojích, kde žili ještě nedávno aristokraté, děti si rády prohlédnou historické kočárky a panenky ze soukromé sbírky, společně si posedíte v kavárně se zámeckým zákuskem nebo si dáte degustační večeři či oběd. Podívat se ovšem můžete i do zámecké kuchyně: v ní se totiž konají nejrůznější kurzy vaření, které připravuje Moravský kulinářský institut.

7. Balónový festival v Dolomitech

Balóny zbarví nebe jihotyrolského údolí Hochpustertal/Alta Pusteria od 7. do 15. ledna. Na balóny se ovšem nemusíte jen dívat ze země, ale sami se můžete i proletět. Let balónem vám zabere zhruba půl dne a do koše se vejde 2 – 5 lidí. Cena letu pro jednu osobu je 220 €. Údolí Hochpustertal leží v Dolomitech a hlavní dominantou je bezesporu masív Drei Zinnen/Tre Cime.

8. Objevte táborský poklad!

Stálá expozice Táborský poklad je naprostý unikát. No, kde byste mohli najít téměř 4000 stříbrných mincí, některé až z doby Karla IV.? Kdo je schoval pod podlahu svého domu? Seznamte se s tajuplným příběhem starým více než 500 let. Vstupné: dospělí 20 Kč; děti 10 Kč. Otevřeno: pondělí–sobota 10–12 / 13–16 hod.

9. Za Krakonoši do Vysoké nad Jizerou

Zdejší Vlastivědné museum pořádá do 8. 2. „Výstavu krakonošů“. V přízemí najdete fotografie a trojrozměrné předměty, které mají připomenout první velkou vysockou Výstavu krakonošů konanou v roce 1971. V obrazárně najdete mocného správce Krkonoš, Jizerských hor i Krkonošského podhůří, tedy pana Jana, zvaného nejpozději od 19. století Krakonoš. Otevřeno denně mimo pondělí od 8.30 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin.

10. S dětmi do Benátek na karneval

easyJet, čtvrtý největší dopravce na pražském ruzyňském letišti, láká své zákazníky na výlet do Itálie, a to přímo na jeden z největších karnevalů na světě. V sobotu 18. února 2012 se Benátky promění v karnevalový rej, který se může zalíbit zejména dětem. Levné letenky do nedalekého Milána pořídíte již od 639 korun. „Benátský karneval je skvělý tip pro rodiče, kteří by chtěli odměnit své děti za pololetní vysvědčení v podobě krásného výletu za maškarním veselím. Z Milána do Benátek se pak nejrychleji dostanete pomocí automobilu, který si můžete zapůjčit na webových stránkách cars.easyJet.com,“ říká Verena Keimer, marketingová manažerka easyJet pro Českou republiku, Polsko, Německo, baltské a skandinávské země.

www.malydobrodruh.cz radí rodičům, kam vyrazit s dětmi
Nevíte, kam se o víkendu vydat po naší republice s těmi nejmenšími? Anebo naopak hledáte tu pravou rodinnou dovolenou? Ano, i na podzim je spousta míst, kde si to užijí dospělí i děti a přitom vás už slunce nespálí… Pro všechny rodiče a děti, kteří se neradi nudí doma, je tu nový internetový portál zaměřený na cestování s dětmi www.malydobrodruh.cz. Každý den zde najdete nové tipy na výlety po Česku, novinky z (nejen) dovolenkových zahraničních destinací, zajímavosti z cestovních kanceláří i divoké reportáže. Naši odborníci vám poradí, jak vybat správné kolo či autosedačku pro děti, doporučí to pravé vybavení na cesty pro malé dobrodruhy a mnohé další. Web je navíc interaktivní, takže v diskusním fóru se můžete ptát na vše, co vás zajímá nebo zde poradit ostatním rodičům-cestovatelům.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*