Hledáte tipy, jak prožít léto plné zábavy? Získejte nezapomenutelné zážitky na těchto skvělých akcích.

Podívejte se do stanového městečka na Výstavě stanů

stan, Malý dobrodruh
Dovolenou pod stanem si může užít celá rodina. Foto: www.4camping.cz

Celkem 93 značek, 300 postavených stanů a skvělá zábava od června do srpna – to je Výstava stanů a vybavení do přírody, která probíhá neuvěřitelné tři měsíce od 31. 5. do 10. 8. 2014 v pražských Letňanech. Na ploše 10 000 m² (!) najdete největší nabídku pro kempování, turistiku a sport, vše si tady můžete vyzkoušet, poradit se s odborníky, nebo si jen tak poležet v populárním spacákovém ležení či se uvelebit v některém z plně vybavených stanů. Pokud se sem vydáte o víkendu, čeká vás zajímavý doprovodný program, děti si mohou zařádit v dětském koutku, na všechny čekají speciality světové kuchyně v Klubu cestovatelů a můžete soutěžit o automobil Peugeot 308 SW na rok zdarma, poznávací zájezd do Mexika a Guatemaly nebo o skútr Yamaha a hlavně: začínají velké slevy! Více informací na www.vystavastanu.cz. A ti, kdo to mají do Prahy daleko, najdou identický sortiment na www.4camping.cz.

Poznejte Evropu ze sedla cyklistického kola

Lákají vás evropské cyklistické ráje v Evropě, ale nechce se vám k nim jet autem? A co pak taky s ním? Autobusy Eurolines vás k vyhlášeným cyklostezkám převezou i s kolem! Kolo se přepravuje na některých linkách jako druhé zavazadlo zdarma, na spoji Praha – Drážďany – Berlín – Kodaň pak nově na speciálních závěsech za poplatek. I s bicyklem se tak můžete nechat pohodlně dopravit do vybraných přímých destinací, jejichž nabídku má letos Eurolines skutečně širokou. Trendem je toto léto nakupování jednosměrných jízdenek, kdy cyklisté jedou jedna cestu autobusem, druhou na kole. Více na www.eurolines.cz.

Jak vypadá Evropa z výšky?

Letadlo, Malý dobrodruh
Proleťte se jako pravé hvězdy. Foto: www.aerotaxi-europe.cz

Toužíte po netradičním výletu? Vydejte se do oblak a poznejte krásy Česka i dalších evropských zemí! Co byste řekli na romantický výlet k rakouskému jezeru Zell am See, do festivaly pulsujícího Saclburku, či na „koupání v moři na otočku“ ve slovinské Portoroži? Dopřát si k tomu můžete navíc ještě další unikátní zážitek: zkušený pilot, který je zároveň leteckým instruktorem, vás nechá chvíli své čtyřmístné letadlo Cirrus řídit! Více na www.aerotaxi-europe.cz.

Fotografování Prahy s odborníkem

Koupili jste si zrcadlovku nebo dobrý kompakt a tak trochu zápasíte s množství koleček, tlačítek a tajuplných funkcí? Na celodenním nebo nově také večerním fotokurzu vítěze Czech Press Photo Jana Rybáře se dozvíte se, jak rychle proniknout k podstatě fotografování a toho, co opravdu potřebujete používat, a bez čeho se naopak dá klidně žít. Nikdo vás tady totiž nebude nutit zabývat se hodiny a hodiny technikou a funkcemi fotoaparátu, ale budete rovnou fotit! Více na www.amaze.cz.

Staňte se mistry v BikeGolfu

Bike Golf Championships, tak se jmenuje první mistrovství České republiky v BikeGolfu, kdy se soutěžící 30. a 31. srpna utkají hned ve dvou disciplínách: v bikovém maratonu v Jistebnici a na golfovém turnaji na hřišti Čertovo Břemeno. Podobné soutěže v golfu a jízdě na kole už u nás existují, většinou se ale jedná jen o přátelské setkání pár kamarádů s více méně humornou cyklistickou vložkou. Tato akce má mít výjimečný sportovní rámec, přičemž trať bude zvládnutelná i pro každého „hobíka“ a zajímavá bude rovněž soutěž týmů. Více informací na  www.ivelo.cz.

Poznejte Tygří skály v brněnské Zoo

Chcete se s dětmi vydat za poznáním a nechce cestovat autem, či neřídíte rádi? Autobusový dopravce Eurolines své linky vybavil speciálními dětskými autosedačkami a vy se s ním můžete nyní vydat třeba do brněnské ZOO. Stojí na Mniší hoře, kde na 65 hektarech žije na 300 druhů živočichů! Zdejší chloubou jsou Tygří skály: expozice s vodopádem, potokem a jezírkem, v níž můžete tygry sumaterské pozorovat z altánu a levharty cejlonské z jeskyně vybudované z umělých skal. Autobusy Eurolines do Brna míří až 5 x denně, v pátek a v sobotu 6x denně, dospělá zpáteční jízdenka za 400 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let. Více na www.eurolines.cz.

V létě je ten správný čas, jak najít svou vysněnou práci

Najít práci a uživit sebe i rodinu není nic jednoduchého. Pokud na vás zapomínají manažerské příručky, rozhodně na vás nezapomněl autor nové knihy Jak získat práci Jaroslav Jandura. Jedná se o přehledný návod jak najít sám sebe a tím také pracovní místo, po kterém toužíte. Je jedno, zda jste právě dokončili školu, máte nějaký handicap, vracíte se na pracovní trh po mateřské, patříte do skupiny nad padesát, máte práci, která vás nebaví, ale bojíte se ji opustit, anebo prostě práci hledáte, ale nikde ji nemůžete najít. Každý najde odpovědi na své otázky v některé z deseti kapitol. Pochopíte, jak funguje výběrové řízení v malých českých firmách a získáte „kuchařku“, s níž dostanete náskok před ostatními účastníky výběrových řízení. Součástí knihy je CD s šablonami životopisů, formulářem pro Vysněnou práci, Kreativní dílnou, tahákem na osobní pohovor a přehledem použitých internetových odkazů. Knihu koupíte na www.jakziskatpraci.cz za 398 Kč.

Víte, co si s sebou vzít na dovolenou?

Dětská pokožka je citlivější než ta dospělých a navíc má paměť: jakkoliv jí v dětském věku ublížíme, pocítíme to už navždy. Většina rodičů je dobře informována o škodlivosti slunečního UV záření i o možnosti ochrany prostřednictvím kosmetických přípravků. Bohužel stále málo českých rodičů má povědomí o dětském oblečení s UV ochranou, které je nejen rovnocennou variantou krémů a olejíčků, ale v některých aspektech je dokonce převyšuje. Na novém portále www.skibi-blog.cz najdete spoustu rad odbornic i zkušenosti rodičů. Podělte se o své zkušenosti i vy!

Jak si v létě udržet linii

Na trhu je nová dieta vyvinutá speciálně pro české ženy, kterým chybí proteiny, ale zároveň se těžce loučí se sladkostmi. Ketonová dieta Ketofit obsahuje koktejly s celkem 27 příchutěmi, které zejména v létě skvěle osvěží, kromě toho si však můžete dopřávat nejrůznější omelety, polévky a kaše, které jsou plnohodnotnou náhradou hlavního jídla. Jediné, co musíte udělat, je jíst pravidelně – a k tomu vám může ještě pomoct zajímavá novinka, kterou je tzv. SMS pamatováček, kdy vám vždy ve správnou dobu přistane na mobilu zpráva, že je čas jídla. Více na KetoFit.cz.

Udržujte se ve formě i v létě

Jak zhubnout do plavek za čtyři týdny, Jak se vyznat v etiketách na potravinách, Jak se správně hýbat, ale také třeba testy zdravých sladkostí nebo proteinových tyčinek – to a mnohé další najdete na novém webu skaba.cz, kde navíc nechybí praktická videa plná tajných tipů zkušeného výživového kouče a dalších odborníků na výživu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*