To, že Češi potřebují více sportovat, svědčí i průzkumy, které dokazují, že každý druhý Čech je ohrožen nadváhou. Je tedy nevyhnutelné provézt změny! Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz proto přišel s projektem Česko se hýbe.

Fitness, Malý dobrodruh
Zatočte s obezitou. Foto: www.ceskosehybe.cz

Podle průzkumů je každý druhý Čech ohrožen nadváhou či obezitou. Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz proto přišel s projektem Česko se hýbe, jímž chce lidem pomoct začlenit zdravý životní styl a hlavně pohyb do jejich každodenního života. Do projektu se zapojilo více než 500 měst, obcí, škol, odborných lékařských společností, sportovních klubů, svazů a asociací, sportovních center, sportovních profesionálů a především desetitisíce aktivních účastníků každého věku, od malých dětí až po seniory.

„Naším cílem je v lidech zakořenit myšlenku pravidelné přiměřené fyzické aktivity a nastartovat tak proces ozdravení tloustnoucí české populace, která v nedávném celosvětovém průzkumu obezity skončila na alarmujícím devátém místě! V rámci projektu Česko se hýbe tak pro jednotlivé cílové skupiny pořádáme mnoho sportovních, ale zároveň vzdělávacích i zábavných akcí,“ říká Jana Havrdová z Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

Cvičení zdarma!

Jednou z nich jsou například Dny fitness s Česko se hýbe, které se letos od 25. do 27. září konají už počtvrté. Veřejnosti jsou na tři dny otevřeny dvě stovky sportovních center po Celé České republice, zájemci mají volný vstup do posiloven, tělocvičen i na nejrůznější skupinové lekce a konzultace s trenéry. Připraven je bohatý doprovodný program v podobě možnosti měření tuku, poradenství s lékaři, výživovými poradci a mnohé další aktivity spojené se zdravým životním stylem. V rámci pilotního projektu Dětské dny fitness připravilo speciální program pro děti od 2 do 15 let na 30 sportovních center po celé ČR.

„Rádi bychom do fitness center a sportovních areálů přitáhli celé rodiny. Vždyť fitness není jen o posilování nebo aerobiku. Řada center nabízí širokou škálu pohybových aktivit pro všechny generace, od dvouletých dětí až po seniory. V ideálním případě pak v jednom sále cvičí děti zumbu, ve vedlejším maminka jógu a tatínek si dává do těla v posilovně. Nemusí tak řešit hlídání nebo složité vyzvedávání z družiny a společný koníček, tedy sport, je může hezky stmelit,“ dodává Jana Havrdová.

Hýbou se i ti nejmenší

Se zdravým životním stylem a pohybem je nutno začít co nejdříve, aby ho později lidé brali jako naprostou součást svého života. FISAF.cz se proto zaměřuje v mnoha aktivitách právě na děti. V rámci projektu Česko se hýbe ve školách plných zdraví děti z mateřských, základních i středních škol soutěží v pohybových skladbách, v projektu Bonduelle Škola plná zdraví se odborníci z FISAF.cz snaží děti a mládež vést k pravidelnému pohybu i zdravějším stravovacím návykům. „Jedno bez druhého nemůže fungovat a preventivní boj s obezitou je pro celou naši populaci velmi aktuální,“ poukazuje Jana Havrdová.

Oblíbený je také celorepublikový projekt Děti na startu, který se zaměřuje na všeobecnou pohybovou přípravu dětí předškolního a mladšího školního věku. Odborně vyškolení trenéři a instruktoři ve školách, družinách, kroužcích, v mateřských školkách, tělocvičnách, sportovních halách, sokolovnách, sportovních klubech i fitness centrech pomáhají dětem rozvíjet základní pohybovou motoriku, koordinaci, obratnost, rychlost a sílu, především je ale učí základy ovládání vlastního těla, jak správně běhat, udělat kotrmelec, skákat, padat, nebo se nebát míče.

Fitness škola

Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz sdružuje velké množství zkušených odborníků na fitness i zdravý životní styl a jejich znalosti a zkušenosti předává dál na mezinárodně uznávaných kurzech ve fitness profesích od rekvalifikačních kurzů po různé styly cvičení. „Všechny kurzy jsou speciálně navrženy tak, aby zájemcům pomohly co nejlépe nastartovat kariéru v oblasti zdraví a fitness povolání. Zájemci o specializace instruktora jógy, aerobiku, Body and Mind či kurz instruktora ve fitness centru mají jednu významnou jistotu. Všemi hodinami je budou provázet špičkoví lektoři, kteří ve fitness profesích působí řadu let, ale zároveň sledují nejmodernější trendy a rozvíjí mezinárodní spolupráci ve svých oblastech,“ říká Jana Havrdová z Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz. Všechny kvalifikace FISAF.cz jsou akreditovány MŠMT ČR, garantovány FISAF International, podporuje je Česká komora fitness a Český registr fitness profesionálů.

Hodí se vědět:

Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz je členem České komory fitness a od svého založení roku 1992 se jeho aktivity neustále rozrůstají. Mimo činnost v oblasti závodního aerobiku aktivně podporuje rozvoj neziskové i komerční fitness sféry a podporuje sportovně-společenské aktivity zaměřené na zdravý životní styl Čechů.

Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz patří mezi nejaktivnější sportovní svazy v ČR: sdružuje na 80 sportovních klubů, 2500 aktivních členů a každoročně pořádá na 40 sportovních soutěží. Jeho reprezentační týmy patří mezi nejúspěšnější na světě. Jeho velkým cílem však také je ozdravit českou společnost, která v obezitě zabírá devátou světovou příčku!

Více informací, zajímavostí i průzkumů najdete na: Fisaf.cz a Ceskosehybe.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*