Máte doma dítě, které rádo stále něco zkouší nového, objevuje výzvy a zkouší svoje limity? Tak možná i vy právě teď řešíte, že se vaše dítě nadchlo pro jízdu na skateboardu a vy se jednoduše bojíte, že je to pro něho příliš nebezpečné. Skutečně je skateboard pro děti rizikem?

Photo on VisualHunt.com

Je třeba dodržovat pravidla

Hned na začátku vás uklidníme. Jízda na skateboardu není nebezpečná ani pro děti. Ale je samozřejmě třeba dodržovat pravidla a pár dalších rad. Váháte-li, jestli svému dítěti skateboard dovolit, domluvte se s ním, že pokud bude jezdit podle pravidel a nebude se bránit ochranným pomůckám, dovolíte mu to. A na co je tedy potřeba myslet, aby byla jízda na prkně pro dítě co možná nejbezpečnější?

Chrániče a helma je povinnost

Už si vaše ratolest někdy odřelo loket a vy jste mu řekli, že takových odřenin bude ještě spousta? Dá se jim však předejít a při skateboardingu by měly být ochranné prvky samozřejmostí.

Dítěti by proto určitě neměla chybět kvalitní helma a chrániče – na kolena i na lokty, díky kterým se v případě pádu předejde zranění a tzv. silniční lišeji.

Photo on VisualHunt.com

Vyberte vhodnou a nenáročnou trasu

Pustit dítě s prknem jen tak na ulici, kde je provoz – to by nebylo nejrozumnější. Nechte proto dítě na skateboardu jezdit pouze na místech k tomu určených a vhodných. Pokud už je vaše dítě při jízdě na skateboardu jistější a nachází-li se v místě vašeho bydliště skatepark, pak má vaše ratolest vyhráno a může se zdokonalovat právě tam.

Mějte dítě stále na očích

V očích mnoha dětí je jízda na prkně nesmírně trendy, proto se není čemu divit, že se pro ni dokážou nadchnout i děti mladšího věku. Máte-li doma menší dítě, které se rozhodlo stát se profi sketaboardistou, určitě na něho při jízdě dohlížejte a buďte na dosah.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*