Tento víkend vyrazí na dovolenou více než milion Čechů a bude to vrchol letošních dovolených! Do zahraniční vyrazí najednou přibližně 500 tis. Čechů a dalších 650 tisíc našinců vyrazí o tomto víkendu na dovolenou v tuzemsku.      

Foto: www.dreamstime.com

Především dnes večer a v sobotu od rána až do pozdních hodin tak očekáváme velmi hustý silniční provoz všude cestou směrem na jih přes Rakousko do Chorvatska a Itálie.

„Důvodem je nejen začátek prázdnin, ale také to, že nastávající víkend lze prodloužit o další dva dny pracovního volna (státní svátky), která následují hned v příštím týdnu, což využije obrovské množství našinců. Vyplývá to z aktuální analýzy naší Asociace,“ uvedl viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.
Z celkového počtu 10,2 mil. dovolených (z toho bylo vloni 5,9 mil. v tuzemsku a 4,3 mil. v zahraničí), které Češi ročně stráví, je drtivá většina realizována právě po silnici. 70% všech svých dovolených z výše uvedeného počtu Češi tráví v období od července do srpna. Češi v současnosti realizují dokonce 65 % svých dovolených automobilem a 13 % autobusem. Letadlo využívá ke své cestě na dovolenou 15 % Čechů a 7% jede vlakem.
Jak se vyhnout zácpám na silnicích?
„A právě problému velkých zácp na silnici se v poslední době začaly přizpůsobovat i chorvatská ubytovací zařízení a naše cestovní kanceláře, takže nabízí i turnusy mimo obvyklou pravidelnou cirkulaci víkend – víkend, je tedy možno jet na dovolenou i třeba od poloviny jednoho týdne do poloviny dalšího, jelikož největší zácpy jsou právě o víkendech, kdy se mění turnusy dovolenkářů,“ upřesnil Tomio Okamura.
U Čechů vede Chorvatsko a Slovnsko
Vloni Češi strávili nejvíce zahraničních dovolených v Chorvatsku (687 tis. osob.), následuje Slovensko (604 tis.), Itálie (593 tis.),  Řecko (367 tis.), Egypt (308 tis.), Rakousko (237 tis.), Turecko (196 tis.), Francie (156 tis.), Velká Británie (145 tis.), Španělsko (126 tis.), Maďarsko (117 tis.), Německo (107 tis.), Bulharsko (99 tis.) a Tunisko (85 tis.).
Také letos očekáváme, že téměř celou polovinu všech svých zahraničních dovolených stráví Češi pouze ve třech  zemích: v Chorvatsku, na Slovensku a v Itálii. Více na www.accka.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*