Starost o děti je během mateřské dovolené opravdu vyčerpávající, a tak je důležité udělat si i trochu času pro sebe. Pokud nevíte, jak využít  volnou chvilku, zkuste cvičení aerobiku. Nyní máte také jedinečnou možnost stát se lektorkou aerobiku zcela zdarma. 

Lektoři  aerobiku, Malý dobrodruh
Dejte sbohem nechtěným kilům. Foto: www.apikfoto.cz

V Česku žije podle Ministerstva práce a sociálních věcí na 45 tisíc žen s malým dítětem, které nemohou najít práci. Na rozdíl od zahraničí, nejsou české firmy ochotny vyjít jim vstříc flexibilní pracovní dobou, kratším úvazkem či nabídkou práce z domova. Zatímco v Evropské unii pracuje na zkrácený úvazek 32% žen, v Česku je to jen 9%. Z této mnohdy velice tíživé situace by jim mohly pomoci rekvalifikační kurzy.

„Populární jsou v poslední době zejména rekvalifikační kurzy, které jsou poskytovány zdarma a dokážou maminkám zajistit hlídání dětí. Pokud jsou navíc trochu netradiční a vedeny zábavnou formou, ženy to velmi vítají,“ říká Jana Hubačová z Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz, který právě rozjíždí rekvalifikační kurzy Instruktor Bodystylingu a Instruktor zdravotní tělesné výchovy se specializací senioři.

Do tohoto projektu se může přihlásit jakákoliv fyzická osoba, pečující o závislého člena rodiny, která je na mateřské dovolené nebo maximálně dva roky po ní a má trvalé bydliště v Praze. Rekvalifikační kurz v délce 155 vyučovacích hodin nabízí kvalitní vzdělávání se špičkovými fitness odborníky.

Pracujte na sobě i během mateřské dovolené

„Pro mnohé maminky bude ale asi stěžejní ta informace, že v průběhu školení nemusí mnohdy složitě hledat hlídání pro své děti. Mohou je vzít sebou a během kurzu se o ně postaráme,“ podotýká Jana Hubačová. Kromě hlídání je zde zajištěno také stravování po celou dobu školení, úhrada poplatku za vystavení živnostenského listu, zřízení mezinárodního certifikátu a kurz Základy podnikání ve fitness profesích.

Více informací najdete na www.fisaf.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*