V průběhu září a října jsou stále oblíbenější destinací wellness hotely u maďarského Balatonu. Míří sem mnoho Čechů, kteří zde nacházejí odpočinek, relaxaci těla i ducha a navíc tradiční atmosféru maďarského vinobraní.

Hevíz, Maďarsko
Foto: www.neckermann.cz

„Klienti velmi rádi jezdí do maďarských lázní celou sezónu, ale je pravda, že tradiční slavnosti vína zde zažijí jen jednou za rok a to si gurmáni nenechají ujít,“ říká Pavel Zigáček, Neckerman Cestovní kancelář.

„Místními tradičními slavnostmi vinobraní lze krásně zpestřit pobyt v termálních lázních,“ doporučuje Pavel Zigáček z Neckermann CK. Program hlavních vinných slavností najdete například na stránkách Madarsko.cz. Slavnost vinobraní většinou zahrnuje koncerty, vystoupení folklórních skupin a studentských orchestrů, taneční průvod, pouliční bál nebo i ohňostroj. Spoustu kvalitního maďarského vína a neopakovatelnou atmosféru ale zažijete všude. Maďaři totiž svým vínem žijí. „Slavnosti jsou často spojeny i s trhy biopotravin nebo místních specialit, takže gurmáni si jistě přijdou na své“ uzavírá Pavel Zigáček Neckermann CK.

 

Tip na hotel:

Lotus Therme Hotel & Spa, Hevíz, Maďarsko

Hotel se nachází v klidném prostředí rozlehlého parku nedaleko termálního jezera a centra městečka. Aktivní jedinci zde najdou posilovnu, stolní tenis, antukové tenisové kurty nebo golfové hřiště. Ti, kteří by  chtěli jen relaxovat, mohou využít některý z bazénů nebo saunovací komplex. Raritou jsou originální hévízké lázeňské procedury s bahenními zábaly a léčebnými koupelemi. K mání jsou také speciální ajurvédské procedury nebo orientální masáže.

Více na www.ckneckermann.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*