Těhotenství s sebou přináší velkou zátěž pro organismus, kdy se tělo ženy přizpůsobuje růstu dítěte. Po porodu se každá maminka snaží dosáhnout vzhledu a fyzické kondice před těhotenstvím.  Díky nové rehabilitační metodě INFINITY, se můžete opět dostat do formy.

Pravidelným cvičením se zpevní bříško, zadeček a pánevní dno, narovná se postavení těla či odbourá únava, která je jedním z průvodních jevů péče o novorozeně vyžadující pozornost 24 hodin denně. Tato metoda není nijak fyzicky náročná, nevyžaduje žádné pomůcky a lze ji začít cvičit pouze v představě, neboť mozek pouhou myšlenkou dokáže aktivovat příslušné svaly.

Kolik času metoda INFINITY zabere?

Metoda INFINITY, Malý dobrodruh
Metodu INFINITY mohou maminky začít cvičit hned po porodu. Foto: www.infinity-method.com

Metoda, kterou vyvinula ředitelka a primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí MUDr. Michaela Tomanová, MBA, učí vnímat, koordinovat a ovládat své tělo. Přináší také uvolnění, protažení i posílení celého pohybového ústrojí. „Já osobně doporučuji cvičit třikrát denně po deseti minutách. Vždy to však možné není, a proto si zkuste alespoň pětkrát denně vzpomenout na INFINITY a provádějte ji 3 až 5 minut. Maminkám, které v prvních měsících neustále chovají miminko v náručí, pomůže odbourat bolesti zad a psychické napětí,“ říká MUDr. Michaela Tomanová, autorka metody INFINITY.  „Tato metoda má tu výhodu, že ji lze aplikovat ve velkém množství variací, nepotřebujete žádné speciální pomůcky a ve větší či menší míře jí můžete praktikovat kdykoliv a kdekoliv, například v autě nebo u kuchyňské linky,“ dodává Michaela Tomanová. „Navíc houpavý pohyb cvičení ve stoje, sedě i leže, může lehce ukonejšit vaše dítě. Pro vás a vaše tělo je pak pohyb nejen příjemný, ale i efektivní,“ uzavírá přednosti metody INFINITY Michaela Tomanová.

Jak metoda INFINITY pracuje?

Pro INFINITY, tedy česky nekonečno, je typickým symbolem ležatá osmička a právě ta je základem mnoha cviků. Jedná se mimo jiné o opisování tvaru ležaté osmičky pomocí našeho těla, a to v různých jejích rovinách. Tento typ komplexní rehabilitace pracuje s tělem s pomocí gravitace, využívá aktivaci horních a dolních končetin, pánve, hrudníku, hlavy, dýchání i vrozených a geneticky daných reflexů. INFINITY metoda využívá poznatky neurofyziologie, biomechaniky, anatomie i nasbírané poznatky a zkušenosti MUDr. Michaely Tomanové, MBA v oboru rehabilitace.

Mateřskou lokalitou, kde je INFINITY method aplikována v plné šíři, je Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí. Nicméně MUDr. Michaela Tomanová, MBA školí terapeuty a lékaře, aby INFINITY metoda byla co nejvíce dostupná široké veřejnosti po celé České republice. Absolventi základního kurzu INFINITY METHOD jsou uvedeni na stránkách http://www.infinity-method.com/kurzy.htm a podle jmen jsou jejich pracoviště dohledatelná přes internetový vyhledávač.

Více informací na www.infinity-method.com.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*