Uplynulý rok byl náročný pro dospělé, ale i pro děti. Kvůli opakovaným lockdownům a dalším opatřením přišly nejen o klasickou školní výuku a možnost vídat se s kamarády, ale také o spousty hodin tělesné výchovy a tréninků. Není divu, že tloustnou a lenivějí. Ideální příležitost, jak je přivést zpátky ke sportu, představují letní sportovní kempy.

Monkey´s Gym - sportovní kemp
V Monkey’s Gym pořádáme sportovní kempy už 9 let. Foto: www.monkeysgym.cz

„Děti mají pohyb jako svou přirozenost, stačí jim nabídnout zábavnou formu sportování, a budou nadšené. Naší velkou výhodou jsou zkušenosti nasbírané za 9 let, po které kurzy a pohybové kempy pořádáme, a také vzdělaní lektoři, kteří postupují podle lety vypilované metodiky. Dobře víme, že nejlépe se s dětmi pracuje v malých skupinkách, kde se aktivity přizpůsobují věku účastníků a jejich zájmům. A jsme rádi, že se k nám děti vracejí a rodiče jsou spokojení. Myslím, že zvláště letos budou sportovně zaměřené příměstské tábory tím nejlepším řešením, jak děti rozhýbat po náročném roce, kdy proseděly více času, než bylo zdrávo,“ říká Kristýna Přibylová z profesionálních dětských tělocvičen Monkey’s Gym.

U dětí vedou in-liny a outdoor

Nabídka sportovních kempů v Monkey’s Gym je rozmanitá a rok od roku přibývají další aktivity. Na výběr je i více termínů po celé prázdniny. Mezi nejoblíbenější patří kurzy zaměřené na in-line bruslení a pak také outdoorový sportovní kemp pro děti od 5 let.

Dále je na výběr sportovní všestrannost, míčové hry, atletický nebo taneční kemp – ten je atraktivní hlavně pro malé slečny. „Koncepce kempů je připravena tak, aby se děti po celý týden pohybem hlavně bavily. Na každý den máme nachystaný pestrý sportovní program, jehož cílem je plynulé osvojení nových pohybových dovedností. Jednotlivé bloky prokládáme hrami a zábavnými soutěžemi a na závěr každého kempu máme pro malé sportovce nachystané překvapení. Zkrátka děláme vše pro to, aby od nás děti odcházely plné zážitků a těšily se na další sportovní den,“ vysvětluje Kristýna Přibylová.

Monkey´s Gym - sportovní kemp
Mezi nejoblíbenější patří kurzy zaměřené na in-line bruslení. Foto: www.monkeysgym.cz

Co můžete očekávat u kempu se zaměřením na:

In-line – každá lekce začíná rozcvičkou na bruslích. Děti vedené zkušenými lektory se nejprve učí na bruslích stát a ťapat. Postupně zkoušejí jezdit samy. Pro snazší učení mají k dispozici spoustu vhodných pomůcek, trénují jízdu mezi kužely, střelbu na bránu a jiné hry tak, aby je bruslení od počátku hlavně bavilo. Kurz je určen pro začátečníky i pokročilé – děti jsou rozdělené do skupinek a trénují dovednosti dle své úrovně.

Outdoor – je jedinečný tím, že jsme s dětmi každý den na jiném místě v přírodě. Děti pod vedením lektorů intenzivně trénují každý den jinou dovednost – in-line brusle, kolo, lezení, outdoor posilovnu, atletiku v přírodě… U dětí je velmi oblíbený den na lanových překážkách a v přírodní tělocvičně – výuka probíhá formou zábavné hry, je plná pohybu a zdravého soutěžení.

Sportovní všestrannost – kemp plný populárních i méně známých sportů. Děti se seznámí se základy gymnastiky, atletiky, minigolfu i míčových her. Vyzkouší si i lukostřelbu, přetahovanou lanem, kroket, skoky na trampolíně či badminton. Lektoři s dětmi vyberou pět nejoblíbenějších sportů a z těch je čeká poslední den pětiboj!

Atletiku – v průběhu tohoto kempu získají děti základní dovednosti v hlavních atletických disciplínách. Důkladně propracovaná metodika zahrnuje hod, běh, starty, běh přes překážky, sprint, skok do dálky i do výšky. Vše je přizpůsobeno věku dětí a podáno zábavnou a hravou formou. Poslední den probíhá atletický přebor opičky Loly!

Míčové hry – každý den čeká na děti jiná zábavná aktivita s míčem a na konci týdne umějí základy všech míčových sportů. Kemp probíhá v tělocvičně i venku, hází se na cíl, do dálky, děti míč chytají, kopou si s ním, hrají florbal, volejbal, basketbal, vybíjenou, přehazovanou nebo tenis. Každý den zakončí mini-zápasem a poslední den na ně čeká mini-turnaj!

Tanec – nejen malé slečny, ale i páni kluci, které baví tancovat, se budou dobře bavit na tanečním kempu. V jeho rámci se naučí každý den jiný tanec, budou hrát taneční hry, naučí se základní taneční kroky a spoustu dalšího. A hlavně společně nacvičí představení pro rodiče, které jim poslední den kempu předvedou!

Monkey´s Gym - sportovní kemp
Nejen malé slečny, ale i kluky baví tancovat. Foto: www.monkeysgym.cz

Kde se kempy konají

Sportovní příměstské kempy Monkey´s Gym probíhají v 5denních turnusech po celé prázdniny, vždy ve všední dny od 8.30 do 13.00, s možností prodloužení do odpoledních hodin. Kempy se konají na pobočkách P9, Galerie Harfa a P6, OC Šestka, vždy na venkovních hřištích a v našich tělocvičnách. Více informací najdete na: www.monkeysgym.cz

Monkey´s Gym jsou profesionální dětské tělocvičny určené dětem od 6 měsíců do 7 let, kde je vše vytvořené dětem na míru. Lektoři pořádají ukázkové hodiny zdarma, kde si můžou děti vše předem vyzkoušet a rodiče prohlédnout. K dispozici je gymnastické nářadí (kladiny, žebřiny, bradla, trampolína) vyrobené speciálně pro děti, vyměkčený povrch pro měkké dopady i dostatečně velký cvičební prostor. Děti nadchne zábavné barevné prostředí i hravá forma výuky, při níž ovšem odborně vzdělaní lektoři kladou důraz na respekt ke správnému psychomotorickému vývoji u dětí a jejich individuálním dispozicím. Tělocvičny Monkeyˈs Gym najdete v Praze v obchodním centru Galerie Harfa, obchodním centru Šestka a v Baby Clubu Juklík ve Stodůlkách.

Více na www.monkeysgym.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*