Léto už je za dveřmi a tak je třeba myslet na to, abychom vypadali co nejlépe v plavkách a letním oblečení. Jak se ale zbavit přebytečných kil? Vše začíná kvalitní očistnou kúrou, díky které se zbavíte toxických látek.

Vitamíny a semínka, Malý dobrodruh
Zdravá strava je nejlepší prevencí, jak se vyvarovat zdravotním problémům. Foto: www.fotoguru.cz

„Mnoho toxických látek je uloženo v tukových zásobách našeho těla. Pokud jej začneme čistit, tak vedlejší efekt správně probíhající detoxikace je i redukování podkožního tuku,“ vysvětluje výživový kouč Martin Škába, zakladatel metody AHP (Antistresový hubnoucí program).

Naši předci byli v tomto ohledu velmi chytří a minimálně jednou rok si dopřáli různé očistné techniky, ať už užívali ty správné bylinky, oddávali se půstům, anebo upravili svou stravu. Stejně tak bychom se i my měli nejprve zaměřit na očistu trávicího traktu.

„Bez čistých a správně fungujících střev nemohou být další orgány a soustavy zdravé. Jak říká čínská přírodní medicína – tlusté střevo, plíce a kůže jsou jeden orgán,“ upřesňuje Martin Škába.

A jak tu funguje v praxi? Výživový kouč by měl nejprve s přihlédnutím k vašemu zdravotnímu stavu sestavit seznam činností a technik pro vyčištění střev, pak vám pomoct zbavit vaše tělo parazitů, plísní, nebezpečných virů, bakterií a taky zánětů, o nichž prý mnohdy ani nevíme.

Recept na očištění

Detoxikační plány mají své zásady a návaznosti. My vám uvedeme alespoň jednu techniku, která je velmi jednoduchá a účinná:

Jakmile se každý den probudíte, vypijte sklenici teplé vody (cca 3 dcl) s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou a 3- 4 lžičky rozemletého lněného semínka. Vypijte nejdřív 1,5 dcl, pak si udělejte několik rotací trupu, několik předklonů a i třeba několik dřepů – stačí jich pět až deset… A pozor: je prokázáno, že největší účinek mají tyto cviky prováděné mezi pátou až sedmou hodinou ranní, kdy tlusté střevo nejvíce pracuje, a tak jednoduše a naprosto přirozeně podpoříte trávení.

Vyzkoušejte to jako my a uvidíte, že si vytvoříte příjemný návyk, který vám zpříjemní život.

Více na www.skaba.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*