Larimar, Malý dobrodruh
Načerpejte nové síly do nového roku. Foto: www.larimarhotel.at

Wellness pobyty všichni milují a každý alespoň jednou takový pobyt podstoupil. Myslíte si, že už vás na této formě relaxace nemůže nic překvapit? Pak se mýlíte. Vyzkoušejte terapii tancem, valašské moře i indickou medicínu.

Šumava vás roztančí

Co byste řekli na odpočinek spojený s terapií tancem a pojídáním šumavských specialit? V Nebespánu v Kašperských Horách si užijete víkend plný příjemného pohybu – ráno můžete začít jógou nebo pilates, na lekci fyzioterapie dopřejete odpočinku vašim bolavým zádům, ale především si můžete vyzkoušet unikátní terapii tancem, třeba hned o víkendu 16. až 18. ledna.

„Během života prožíváme různé emoce. Některé mohou být až příliš bolestivé a proto je potlačíme, odmítneme je poznat a prožít. Ony ale bohužel nezmizí. Zůstávají v našich srdcích, jsou uchovány v našem těle, v naší duši. Ubírají nám energii a zaplňují naše srdce, až už není další prostor pro nové emoce. Pohyb a jeho nepřirozenější část – tanec, je cesta k otevření těchto emocí, protože se jeho prostřednictvím uvolníme a vyčistíme,“ říká lektorka terapie tancem z Nebespánu Lucie Benešová.

Jediná cesta, jak být svobodní, a ne pouze na chvíli, je podle ní prožít tyto emoce, najít se a udělat první malý krok ke změně. „Při tanci můžete vyjádřit smutek, bolest, štěstí i nadšení, které se nedají vyjádřit slovy. Naše tělo má svůj vlastní jazyk, jazyk tance. Nelže, neoklamete ho. Zkuste to a nebudete litovat,“ doporučuje s tím, že v tento víkend v Nebespánu navíc uděláte také něco pro své zdraví i z hlediska stravy. Názorně vám tady předvedou, že co je zdravé, může být také dobré a vy si pochutnáte na dobrotách od šumavských farmářů i na nejrůznějších domácích lahůdkách, které vyrábějí přímo v Nebespánu. Více informací a další termíny najdete na www.nebespan.cz

Indové znají vaši duši

O ajurvédě už jste možná slyšeli. Co byste ale řekli na to, vyzkoušet si metody nejstaršího léčebného systému na světě za asistence jednoho z nejznámějších indických lékařů? Ten vám nyní se svým týmem v termálních lázních Larimar v rakousém Stegersbachu pomůže rychle navodit proces samoléčby a nastartuje celkovou změnu ve vašem životě.

„Ajurvéda má obrovské účinky. Dokáže zastavit předčasné stárnutí, zlepší špatné zažívání, nemoci kloubů, zbaví migrén, velkých úspěchů dosahuje u lidí trpícími poruchami spánku a mnohé další. Je postavena na individuálním přístupu, protože každý má svůj unikátní energetický vzorec, který je kombinaci fyzických, mentálních a emočních vlastností. Ty jsou při narození v harmonii, ale z té nás postupně spousta faktorů vychyluje – od počasí, stravy, vztahů až po nejrůznější traumata. Pomocí ajurvédy v případě stresu zafunguje náš obranný systém a mnoha chorobám se můžeme vyhnout,“ říká ajurvédský doktor Kukku Ramesh z indické Keraly.

A jak vypadá ajurvéda v praxi? Odborníci v Larimaru nejprve diagnostikují vaši osobnost a prozkoumají psychosomatické znaky: stav vašeho pulsu, jazyka, tváří, očí, nehtů a rtů. Ty jim napoví, co všechno je u vás v nerovnováze, a to jak v té fyzické, tak i psychické. „Následně vás zbavíme bloků a negativních emocí, které se ve vás za celý život nastřádaly. Znovu si je prožijete a pak je necháte odejít,“ popisuje Kukku Ramesh s tím, že pak vytvoří ozdravný plán, který se skládá z komplexní detoxikace, změny stravy, výběru vhodného cvičení, doporučení akupunktury, ozdravných masáží, využití bylinek, léčiv apod. „Naším cílem je, aby lidé natankovali energii, i aby bez nucení se do čehokoliv přirozeně změnili svůj život k lepšímu.“ Více www.larimarhotel.at

Je na Valašsku moře?

Stýská se vám po moři a teplých letních dnech? Udělejte si výlet k „valašskému moři“ do wellness hotelu Horal ve Velkých Karlovicích. Chladné zimní dny si zpříjemníte nejen koupáním ve slaných bazénech vyhřívaných až na 36°C, ale také uvolňující masáží nebo saunováním, které posílí imunitu. A pokud rádi lyžujete, také nepřijdete zkrátka.

Určitě vás nadchne trojice zdejších termálních bazénů: 20 metrů dlouhý plavecký bazén je vyhřívaný na příjemných 28°C, relaxační a dětský dokonce až na 36°C, nechybí ani vodní atrakce – třeba divoká řeka, jeskyně nebo různé bublery a trysky, které promasírují vaše svaly, zatímco se budete přes prosklenou stěnu kochat výhledem na okolní krajinu.

V saunovém světě si můžete několikrát denně dopřát populární rituály za asistence saunéra, který polévá horké kameny vonnými esencemi, víří horký vzduch ručníkem pro intenzívnější pocení a podává různé produkty k potírání pokožky. Zkuste třeba peeling z mleté kávy, skvěle oživí a vyhladí pokožku. Novinkou je možnost užít si tělový peeling bezplatně také v parní lázni, stačí si o něj jen říct u personálu. Třešinkou na dortu je pak nabídka exotických masáží. Pod jednou střechou tady najdete maséry pěti národností – z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Turecka a žhavou novinkou je orientální terapie hammam v podání rodilého Turka. Rodiny s dětmi určitě ocení možnost každodenního saunování dětí a v 9 hodin se tady dokonce koná dětský saunový rituál.

V hotelu Horal najdete Valašskou hospůdku s nabídkou krajových specialit, bowling nebo dětský koutek, kde se konají animační programy. Hned vedle sjezdovky se nachází dětská sjezdovka Horal s lyžařskou výukou a snowtubingem. Více informací na www.horal-hotel.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*