Česko se hýbe, Malý dobrodruh
Soutěž Česko se Hýbe hýbe celou republikou. Foto: Jaroslav Appeltauer

Na dva tisíce závodníků od 7 do 25 let se utká 3. června v hale Arena Sparta Praha v celorepublikovém finále v týmových skladbách. Na diváky čekají skvělé sportovní výkony, unikátní atmosféra a především spousta zábavy – právě kvůli ní to totiž nadšení účastníci soutěže Česko se hýbe ve školách plných zdraví hlavně dělají!

Děti z mateřských, základních i středních škol, školních družin a také z domů dětí a mládeže a dalších kroužků z celé České republiky se po celý rok na tuto akci pečlivě chystaly: nacvičovaly pohybové skladby, mnohdy je dokonce vymýšlely a pomáhaly při tvorbě kostýmů. Už čtvrtý ročník mezi dětmi velice populární akce Česko se hýbe ve školách plných zdraví organizuje Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů ČR.

„Po celé jaro se v celkem deseti postupových kolech téměř ve všech krajských městech předvedly děti se svými 206 skladbami v soutěžních kategoriích „nováčci a pokročilí“ a v soutěžních skladbách „tanec, aerobik a gymnastika“. Již po několikáté se i ve finále představí také pár skladeb v kategorii „osoby se specifickými potřebami – tělesně postižení“,“ říká manažerka projektu Jitka Literová s tím, že akce se koná za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy v rámci Evropského hlavního města sportu 2016.

Česko se hýbe, Malý dobrodruh
Začlenit zdravý životní styl a pohyb do každodenního života je jedním z hlavních cílů iniciativy Česko se hýbe. Foto: Jaroslav Appeltauer

Soutěží bojujeme proti dětské obezitě

Touto a dalšími osvětovými a přitom zábavnými aktivitami chtějí pořadatelé motivovat českou populaci k pravidelnému pohybu a zdravějším stravovacím návykům. „Jedno bez druhého nemůže fungovat. Je to předpoklad zdraví a zejména preventivního boje s obezitou, který je více než aktuální. Česká republika se podle nedávného celosvětového průzkumu obezity umístila na alarmujícím devátém místě,“ varuje Jitka Literová.

Odborníci proto začali u těch nejmenších, které chtějí vést k pohybu zábavnou formou. Celorepubliková soutěž týmových skladeb Česko se hýbe ve školách plných zdraví je určena pro mateřské, základní a střední školy, školní kluby a školní volnočasové aktivity. Jejím cílem je formou pohybu a tance motivovat děti a mládež od 5 do 18 let k fyzické aktivitě a ukázat jim, že aktivní trávení volného času je zábava. „Soutěž si po třech letech své existence získala velkou podporu z řad učitelů, kteří s dětmi nacvičují po celý rok pohybové skladby různých žánrů. Děti se baví, hýbou, a to je naším cílem,“ uzavírá Jitka Literová.

Soutěž Česko se hýbe ve školách plných zdraví je jedním ze stěžejních projektů iniciativy Česko se hýbe, která chce Čechům pomoct začlenit zdravý životní styl a hlavně pohyb do každodenního života. Do projektu se zapojilo více než 500 měst, obcí, škol, odborných lékařských společností, sportovních klubů, svazů a asociací, sportovních center, sportovních profesionálů a především desetitisíce aktivních účastníků každého věku, od malých dětí až po seniory.

Více informací na www.ceskosehybe.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*