Lámete si hlavu nad tím, do jakého kroužku letos svého potomka přihlásíte? Zkuste něco originálního! Skvělým koníčkem vašeho dítěte se může stát golf, a kdo ví, třeba z vaší dcery nebo syna bude i světová jednička.

Golf vede k seberealizaci

Golf, Malý dobrodruh
S golfem je nejlepší začít již od dětství. Foto: www.ngac.cz

„Golf je ideální volbou v případě, že vaše dítě nenašlo zalíbení v kolektivních sportech, raději než v tělocvičně se pohybuje venku, příp. se potřebuje zklidnit a seberealizovat. Hrajeme celý rok, i v zimě se trénuje na plné obrátky,“ říká Head Pro Jiří Vozka z Nikon Golf Academy Praha, profesionální trenér malých golfistů. Jestli tedy váháte, do jakého kroužku přihlásit dítě po prázdninách, pak je právě dětská golfová akademie na Zbraslavi tou nejlepší volbou. Golf podpoří všestranný rozvoj dítěte, přinese mu potěšení a obohatí jej o nové zážitky a přátelství. Malí adepti si v klidu osvojí základy švihu, „otrkají se“ a s nástupem jara už budou mít zvládnuté základy. Tréninkové hřiště NGAC se nachází v malebném klidném prostředí, je jedinečné svou rozlohou a skvělým zázemím. Trénink probíhá v malých čtyřčlenných skupinkách, což umožňuje individuální přístup k jednotlivým dětem, ale díky kreativitě a elánu Jiřího Vozky není rozhodně nudný. „Výuka probíhá zábavnou a hravou formou – pro děti nejlepší průprava k získání obratnosti a šikovnosti. Proto začleňuji jednotlivé golfové prvky do přitažlivých pohybových a soutěživých her,“ vysvětluje Jiří Vozka.  Trénink připravuje s ohledem na jednotlivé fáze fyzického vývoje dítěte. Zaměřuje se na prostorovou orientaci, koordinační cvičení a samozřejmě na trénování trpělivosti, soustředění, sebeovládání a v neposlední řadě na nenásilné osvojování golfových pravidel. Díky tomu poznáte malé golfisty z NGAC na první pohled: jsou ohleduplní, respektují druhé, používají zdravý rozum a nemají potřebu se zviditelňovat nevhodným chováním.

Na věku nezáleží

Na greenu odpaluje jamky čtyřletý začátečník se stejnou chutí jako šestnáctiletá slečna či starší dáma. Tvrzení golfistů, že čas strávený na greenu se do běžné délky života vůbec nezapočítává, je totiž pravdivé. Jen v České republice okouzlí víc než 55 tisíc nadšenců a věnují se mu celé rodiny. „Aktivní golfisté, kteří zařadí své děti do kurzu, mají nejenom klid na hru, ale mohou se těšit, že si po čase zahrají společně s dětmi. Máme tu mnoho rodičů a prarodičů, kteří děti jen vozili na trénink a pak na ně čekali v restauraci. Když viděli, s jakou vážností a zaujetím děti ke golfové hře přistupují, začali nakonec sami hrát,“ říká Jiří Vozka.  Vedle pravidelných tréninků a víkendových turnajů se děti v NGAC mohou účastnit i příměstského tábora, jet na letní golfové soustředění nebo se v zimě i s rodiči vydat za golfem na ostrov Tenerife.

Box:

Pod názvem Nikon Golf Academy byla v dubnu 2013 otevřena golfová akademie pro děti od 4 do 18 let, kterou podpořily silné společnosti a kluby (Nikon, Nike Golf, Tommy Hilfiger, Intermedia Golf). Dětem není třeba pořizovat kompletní golfové vybavení – hole si zdarma půjčíte v akademii. Kurz probíhá dvakrát týdně pod vedením zkušených trenérů z NGAC. www.ngac.cz

NGAC?

Golfová přípravka – pro děti od 4 let golfové prvky jsou začleněny do přitažlivých pohybových her, trénink je zaměřen především na koordinační cvičení.

Základní trénink – 70 % všeobecné tělesné přípravy a 30% speciální golfové přípravy. Základní dětskou sadu tvoří dřevo s větší lehkou kovovou hlavou, železo a putter.

Speciální trénink – 40% všeobecné tělesné přípravy a 60% speciální golfové přípravy. Kompletní dětskou sadu tvoří šest golfových holí, sandwedge a putter. Od 10 do 12 let se výuka zaměřuje na radost z pohybu a vytváření předpokladů pro získání optimální techniky. Od 12 do14 let už se vytvářejí individuální cíle, které podporují motivaci a sebedůvěru. Analyzuje se švih, probírají se pravidla a taktiky golfové hry.

Tags:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*