Naše čtenářka Jana Vítovcová z Plzně vás zve do Parku miniatur Boheminium v Mariánských Lázních. “V tomto unikátním parku najdeme makety významných stavebních a technických památek České republiky v jednotném měřítku 1:25,” píše s tím, že v blízkosti jsou i hezká výletní místa.
Park miniatur Boheminium v Mariánských Lázních
Jana Vítovcová doporučuje vydat se na výlet do do Parku miniatur Boheminium v Mariánských Lázních. Foto: autorka tipu
“Najdeme tady hrad Karlštejn, Český Krumlov, zámky Kynžvart a Červená Lhota, Babiččino údolí, rotunda na Řípu, vysílač na ještědu a další,” upřesňuje Jana Vítovcová.
Vám ale doporučuje především se zastavit v Parku Boheminium, které je otevřeno duben – listopad denně od 10.00 do 17.30.
“Z centra Mariánských Lázní sem lze dojet vláčkem, což je jistě zajímavé zpestření pro děti. Využít je možné i lanovku. Parkoviště u parku je ale samozřejmostí,” radí Jana Vítovcová.
A určitě doporučuje zavítat  i do centra Mariánských Lázní. “Významnou architektonickou památkou města je pseudobarokní litinová kolonáda z roku 1889, kde je jímán Křížův, Karolinin a Rudolfův pramen. Před kolonádou stojí Zpívající fontána, která je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí města,” uzavírá.
Pokud se vám výlet líbí, hlasujte a soutěžte také:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*