Stejně jako pro dospělé, také pro děti je pobyt v sauně skvělým způsobem, jak získat lepší imunitu. A to nejen v zimě, ale po celý rok. Jak ale děti nadchnout, aby se chodily „potit“ pravidelně a rády? Hitem jsou dětské saunové rituály, které připomínají divadelní představení.

Speciální saunové rituály děti zabaví a podpoří jejich imunitu (Foto: www.valachy.cz)

Saunové rituály jsou ve střední Evropě novinkou posledních let a získávají si stále více příznivců. Zdaleka ale nejsou určeny pouze dospělým, také pro děti se staly zdrojem zábavy a potěšení. Bohaté zkušenosti s pořádáním saunových rituálů, včetně těch dětských, mají v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

„Náš Saunový svět Wellness Horal je z důvodu zachování klidu v sauně přístupný návštěvníkům od 14 let. Ovšem ubytovaným rodinám s dětmi nabízíme možnost užít si saunování každý den od 9.30 do 11.00. Má to hned několik výhod – v tuto dobu ještě není v sauně tak vysoká teplota, navíc se zde vždy v 10.00 koná dětský saunový rituál nazvaný Dětské čarování, na který se naši nejmladší hosté upřímně těší,“ uvádí Martina Žáčková z Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích s tím, že délka a průběh dětského saunového rituálu jsou vždy přizpůsobené malým návštěvníkům. A jak takový rituál probíhá?

Divadlo a med

„Do sauny mezi děti přijde saunér, povídá si s nimi o saunování, vysvětluje jim pravidla chování a etiky v tomto prostředí, následně předvádí různé triky s ručníkem, jímž víří horký vzduch, a také jim nabízí tělové peelingy k potírání pokožky. Děti jsou nadšené zvláště z medu, jímž se můžou potírat a který v horku nelepí, ale přitom si zachovává svou typickou sladkou chuť. Na závěr pak účastníci obdrží diplom s osvědčením o absolvování saunového rituálu a také čerstvé ovoce a pramenitou vodu, aby si už odmala zvykali na to, jak je doplňování tekutin a vitamínů pro tělo důležité,“ upozorňuje Martina Žáčková z Resortu Valachy, kde mají s pořádáním saunových rituálů několikaletou tradici.

Speciální saunové rituály děti zabaví a podpoří jejich imunitu (Foto: www.valachy.cz)

Valašské moře za odměnu

Saunou to ale nekončí… Hned po saunování mohou rodiče s dětmi v Saunovém světě Wellness Horal využít kromě saun i veškeré další terapie, které jsou zde k dispozici – například parní lázeň, Kneippův chodník, venkovní i vnitřní whirlpool či tepidarium, které je zvláště vhodné pro všechny, kdo trpí dýchacími potížemi

Zdejším bazénům se ne nadarmo přezdívá „valašské moře“, proto budou děti hned po saunování určitě nadšené z koupání v termálních bazénech, kde je příjemně teplá voda 29 až 36 stupňů, a kde na ně čekají lákavé vodní atrakce, jako jsou „divoká řeka“, chrliče vody nebo vodopády. Nechybí tu ovšem ani brouzdaliště a dětský koutek, vhodné pro nejmladší návštěvníky.

Tip: Zásady dětského saunování:

+ Odborníci doporučují začínat se saunováním u dětí přibližně od 3 let, kdy již umí vyjádřit své pocity a jsou schopné lépe zvládat horko.

+ Zatímco dospělí se běžně saunují při teplotě nad 90 °C, u dětí se doporučuje 75 až 80 °C

+ Při jednom sezení je vhodné opakovat saunu maximálně 3x.

+ Aby mělo saunování opravdu efekt a posilovalo u dětí imunitu, je vhodné saunu navštěvovat minimálně 1x týdně.

+ Po saunování je nutné zajistit dětem dostatek odpočinku a tekutin.

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích na Valašsku zahrnuje komplex hotelů Lanterna, Horal a Galik se dvěma wellness centry, Ski areálem Razula a devítijamkovým Golfovým hřištěm Horal, umístěných v malebném údolí Léskové, kousek od hranic se Slovenskem. Jedním z největších lákadel Resortu Valachy je Wellness Horal, trojice krytých termálních bazénů se slanou vodou vyhřívanou až na 36 °C a bohaté zázemí pro další odpočinek: plavecký, dětský a zábavně relaxační bazén s jeskyní, divokou řekou, hydromasážními lavicemi, tryskami a bubblery a wellness svět se saunami, párou, tepidariem, venkovním i vnitřním whirlpoolem, saunovými rituály i s bohatou nabídkou exotických masáží.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*