Toskánsko, to není jen Florencie, Siena nebo San Gimignano: jižní toskánská Maremma stojí také za podívanou. Tento méně známý kout Itálie je plný neuvěřitelných prožitků a požitků.

Cordial Hotel & Golf Resort Il Pelagone

Mezi malebnými kopečky s olivovníky, piniemi a cypřiši, nedaleko  městečka Gavorano jsou roztroušeny bungalowy prázdninového resortu Cordial Hotel & Golf Resort Il Pelagone. Jeho součástí je jedno z nejpřitažlivějších golfových hřišť Toskánska – Golf Club Toscana.

Legenda praví, že Il Pelagone pochází z etruského jazyka a  znamená ráj. A jako v ráji se tu člověk opravdu cítí, protože tu lze zažít Toskánsko z jeho nejkrásnější stránky – fascinující směs nádherné krajiny, jedinečných památek, lahodné kuchyně, pěkných vín a nádherné lehkosti bytí „sapere vivere“.

Resort nabízí 123 apartmánů, zařízených v autentickém toskánském stylu. Hosté si mohou vyybrat mezi apartmány, sestávajícími z jednoho až tří pokojů, s kuchyní nebo bez, s možností stravovat se v restauaraci, všechny s balkonem nebo terasou.

Resort je rozdělen na dvě části: Villaggio Pelagone a Borgo Pelagone. Villaggio Pelagone je určena především pro rodiny s dětmi, novější Borgo Pelagone se nachází na vyvýšeném místě a z teras je krásný výhled na kouzelnou přírodu a golfové hřiště.

Cordialino Club

Děti budou nadšeni návštěvou dětského klubu Cordialino. Od Velikonoc až do poloviny září je tu pro ně připraven každý den skvělý program. Celou řadu atrakcí najdou děti v dětském parku Parco Pinocchio. V restauraci mají děti svůj vlastní stůl, kuchaři připravuji každodenně dětská menu, takže rodiče si mohou v klidu vychutnávat toskánské dobroty. O jejich děti se postarají školení vychovatelé.

Restaurace Le Cerretelle se specializuje na místní kuchyni, která nabízí nejen dobroty z moře, ale i vydatnou toskánskou kuchyni. Skvělá toskánská vína z Montalcina nebo San Gimignana doprovázejí každou večeři. Stolování je tu pravým zážitkem. Z kuchyně nutno ochutnat divoké prase a jehněčí.

Soukromá hotelová pláž

Resort Il Pelagone má rovněž vlastní pláž na březích Tyrhénského moře nedaleko městečka Follonica. Hosté resortu ji mohou navštěvovat bez dalších příplatků za lehátka, slunečníky a ručníky. Pobřeží je porostlé piniovými háji, která zaručují stinná místa, kde mohou rodiny příjemně trávit celé dny.

Golf Club Toscana

Součástí resortu je i 18jamkové hřiště, které bylo otevřeno v roce 1999. Už v roce 2003 bylo vyhlášeno jako jedno z deseti nejlepších nových hřišť v Itálii a stalo se dějištěm jednoho z turnajů Alps Tour. Příjemné klima umožňuje hrát golf po celý rok.

… a co negolfisté?

Negolfisté mají k dispozici dva venkovní bazény, tenisové kurty, dále si mohou vypůjčit horská kola a vyrazit na výlet do okolí. Za návštěvu stojí například přírodní park poblíž městečka Gavorrano, který byl zřízen v roce 2003 kolem opuštěných dolů. V létě je to divadlo v přírodě. Okolí je skutečné eldorádo pro milovníky koní.

Ochutnávky vína

Resort pravidelně organizuje výlety po vinicích na vinařské stezce s ochutnávkou bílých a červených odrůd jako Morellino di Scansano, Monteregio nebo Bianco di Pitigliano.

Výlety za kulturou

Il Pelagone je ideální výchozí bod výletů do světově známých kulturních měst jako je Pisa, Florencie, Siena, San Gimignano a Řím. Nedaleko je rovněž ostrov Elba. Vlastně všechny středověké vesničky zde skrývají plno architektonických a historických klenotů.

Cordial Hotel & Golf Resort Il Pelagone****

I-58021 GAVORRANO, LOC. Il Pelagone 28

Telephone: +39 0566 / 82 01 11

e-mail: chpelagone@cordial.co.at

www.pelagone-golf.com

 

 

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*