Hledáte pro děti alternativu sladkých pamlsků s cukrem a nevhodnými tuky? Svačinu do školy, která by je zasytila, dodala energii, a ještě by se po ní spokojeně olizovaly? Připravte jim do krabičky třeba palačinky, potřené pomazánkou z medu, oříšků, kakaa a vanilky. Anebo jí spolu s ovocem a müsli vylepšete bílý jogurt. Na odpolední trénink pak budou nejlepší proteinové tyčinky.

České Ghíčko - palačinky s Ghítelou
Špaldové palačinky s Ghítelou. Foto: www.ceskeghicko.cz

„Z médií často slyšíme, jak jsou volné cukry a nevhodné tuky v potravě jednou z příčin civilizačních nemocí a obezity. A tak se je snažíme při sestavování jídelníčku maximálně omezovat. Ale třeba školní svačiny jsou tím jídlem, kde to někdy trochu odbýváme, a hlavně z časových důvodů připravíme to nejrychlejší, třeba rohlíky s máslem a šunkou. Určitě na tom není nic špatného, ale pokud by děti měly takovou svačinu každý den, už by to moc zdravé nebylo, navíc by se jim rychle přejedla,“ říká Andrea Zpěváková Dostálová ze společnosti České ghíčko ve Vysokém Mýtě. „Když jsme vymýšleli sladké pomazánky, které by se daly namazat na pečivo, lívance nebo palačinky, ale i přidávat do jogurtu nebo do kaše, pečlivě jsme zvažovali suroviny, které budou obsahovat. Výsledkem jsou pomazánky Ghítely, jejichž základem jsou jemně mleté ořechy, med, přírodní vanilka a ghí – přepuštěné máslo nejvyšší kvality. Na výběr jsou 4 příchutě – arašídová, lískooříšková, mandle s kávou a kešu s kokosem. A úplnou novinkou jsou proteinové tyčinky Ghítela Bar, které jsou vhodné i pro děti. Tady jsou naše tři tipy na zdravé a chutné svačiny.“

Tip č. 1: Palačinky s Ghítelou

Palačinky připravte obvyklým způsobem. Pokud místo obyčejného oleje použijete přepuštěné máslo ghí, získají navíc jemnou ořechovou chuť a vůni. Až vychladnou, potřete je Ghítelou – příchuť vyberte podle toho, co vašim dětem nejvíc chutná. Skvělé jsou třeba s lískooříškovou, ale také může být každá palačinka s jinou příchutí. Pak je stočte a poskládejte do krabičky.

 Tip č. 2: Jogurt s müsli, ovocem a Ghítelou

Bílý jogurt s nižším obsahem tuku nebo Skyr dejte do vhodné „cestovní“ nádobky, poklaďte vrstvou ovoce pokrájeného na menší kousky (jahody, maliny, borůvky, banány…), přidejte dvě lžičky Ghítely a posypte müsli (nebo jen opraženými ovesnými vločkami).

České ghíčko - Ghítela
Jogurt s Ghítelou a ovocem. Foto: www.ceskeghicko.cz

Tip č. 3: Proteinová tyčinka Ghítela Bar

Spoustu energie dodají dětem proteinové tyčinky Ghítela Bar, které jsou bez lepku, palmového oleje, laktózy i bez nejrůznějších zbytečných „vycpávek“. Obsahují jen samé dobroty: datle, Ghítelu (lískové ořechy, med, ghí, kakao, přírodní vanilku), sójový protein, rýžový sirup a bezlepkové ovesné vločky. Děti si můžou vybrat ze čtyř variant příchutí – arašídové, lískooříškové, kešu s kokosem a mandle s kávou.

 Tip navíc od Andrey Zpěvákové Dostálové: „Nejste si jisti, která příchuť Ghítely bude vašemu školákovi nejvíc chutnat? Vyzkoušejte dárkové balení, kde jsou všechny 4 druhy oříškových Ghítel po 125 ml, a nechte ho ochutnávat.“

České ghíčko Andrea Dostálová
Andrea Dostálová. Foto: www.ceskeghicko.cz

Dárkové balení čtyř druhů Ghítel koupíte na www.ceskeghicko.cz za 444 Kč. Jednotlivé Ghítely pak pořídíte v balení po 230 g za 199 Kč, anebo můžete koupit 1000 g za 555 Kč.

Ghí od Českého Ghíčka je čistý máselný tuk s chutí a vůní másla, ale s jinými vlastnostmi. Je ideální ke smažení, nepřepaluje se. Vydrží až rok, nemusí se chladit. Má blahodárné účinky na naše zdraví. A v neposlední řadě krásně voní a skvěle chutná. Díky svým vlastnostem a složení je ghí velmi dobře stravitelné, podporuje vstřebávání živin, má regenerační účinky, posiluje látkovou výměnu a obranyschopnost. Pro své účinky na zdraví je dnes řazeno mezi superpotraviny. Ghí neobsahuje laktózu a je přirozeně bezlepkové. Ghí také tvoří základ sladkých pomazánek Ghítel. Více na www.ceskeghicko.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*