Od té doby, co mám paní na úklid, můj život se změnil. Mám víc času na děti, práci, koníčky – zkrátka, když si to všechno propočítám, vychází to skvěle. A tak jdu ve svých uklízecích plánech ještě dál: hodlám si zavolat úklidovou firmu.  Jenže, jak poznat kvalitní úklidovou firmu? Na to jsme se zaměřili v tomto článku.

úklid domácnosti, Malý dobrodruh
Dopřejte si letos klidné Vánoce a starost o pořádek přenechejte úklidové firmě. Foto: www.uklidyvbrne.cz

„Jednou ročně si volám ověřenou úklidovou firmu na kompletní gruntování celého bytu – okna, čištění sedaček, koberců a mnoho dalšího. Tak, jak to udělají oni se svými super přístroji, to já nikdy neudělám a takové to bezprachové čisto je tu pak ještě několik měsíců,“ říká pětatřicetiletá kadeřnice Jana, která má perfektní přehled snad o všech firmách zaměřujících se na téma úklid Brno.

Právě čištění čalouněného nábytku a celoplošných koberců jsou nejčastějšími službami, které si lidé u úklidových firem objednávají. Právě zde je totiž třeba speciálních strojů, s nimiž odborníci dosáhnou nesrovnatelně lepších výsledků než s pomocí sprejů a jiných přípravků na suché čištění – ty jsou vhodné spíše jako „první pomoc“ na menší plochy.

Děti potřebují koberce, na kterých se může jíst

Zejména pokud máte malé děti, snažíte se jim vyteplit podlahu kobercem, na kterém pak tráví většinu času.  Vysáváte je téměř každý den, ale jednou za čas to chce vzít přece jen pořádně, do hloubky.

Některé firmy používají k čištění koberců a čalounění tzv. extrakční metodu, jíž je možné  odstraňovat skvrny, hubit roztoče i dezinfikovat koberce aniž by došlo k jejich poškození. „My navíc používáme speciální čisticí prostředek bez bělících prostředků. Koberec tak bude hygienicky zcela čistý a dlouho takto vydrží. Nepoužíváme nebezpečné chemikálie, což ocení zejména maminky, ale také alergici či astmatici“ shodují se Tereza a Dima Mandzyukovi, kteří provozují úklidovou firmu v Brně.

Na kolik extrakční čištění koberců nebo čalouněného nábytku vyjde?

Čištění koberců a čalouněného nábytku (minimálně 400,-Kč)
Čištění koberců 20,-Kč/m2 (při silném znečištění cena 20 až 25,-Kč/m2)
čištění čalouněných židlí 45,-Kč/ks
čištění sedacích souprav
(1 x sedací místo do 60 cm)
dvoumístná 275,-Kč
třímístná 385,-Kč
čištění křesel 200,-Kč/ks

Zdroj: www.uklidyvbrne.cz

úklid domácnosti, Malý dobrodruh
Odborné čištění celého bytu minimálně jednou za rok stojí za to. Foto: http://www.uklidyvbrne.cz/

Dejte si pod stromeček paní na úklid

Musím říct, že tohle byl rozhodně nejlepší dárek mého života. Za porod dcery Marie, jsem dostala paní Světlanu. Chodí jednou týdně a je prostě k nezaplacení… Jenže najít spolehlivou paní na úklid není nic jednoduchého, mně ji nakonec „přenechala“ kamarádka. Většina lidí však zamíří k úklidovým firmám, které nabízejí pravidelný úklid. A na co máte dbát?  Rozhodně je lepší podívat se po úklidové firmě, která má mnohaleté zkušenosti v oboru – nemusí být velká ani drahá. Naopak by měl a nabízet kvalitní služby za rozumnou cenu, disponovat moderním, ekologickým čištěním, mít osobní přístup k zákazníkům a o jejím přístupu může mluvit například i to, že je pojištěna pro případ způsobení škody…

Pokud takovou firmu najdete, pošlou vám odborníka, který pak při pravidelném úklidu zvládne umýt a vysát podlahy, utřít prach, uklidit kuchyni, toaletu a koupelnu, ale také vynést odpadky, na přání klienta je možné do služeb zahrnout zalévání květin, žehlení, povlečení postele atd.

No, jen si spočítejte, co všechno za tu dobu stihnete, zavolat si úklidovou firmu či si přes ni pořídit paní na pravidelný úklid rozhodně stojí za to.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*