Užijte si pohodový čas se svými dětmi a naučte je vařit. Přihlaste je do programu, kde si děti odnesou nejen plno dobrot, ale také spoustu nových zážitků.

Čím dříve s učením začnete, tím lépe budou děti vařit

Vaření, Malý dobrodruh
Kuchařem se může stát i vaše dítě. Foto: www.varenisdetmi.cz

Toto období je mimořádně příznivé pro seznamování dětí se základními dovednostmi při vaření, stolování, etiketě, ale i tříbení smyslů. Dítě je spontánní, rádo se učí novým věcem a nemá zábrany. Je schopno vstřebávat znalosti a dovednosti při běžných činnostech. Hravě a příjemně se děti naučí krájet nožem zeleninu, používat mixér, vařečku, loupat brambory, správně prostřít stůl, rozpoznat různé bylinky i koření a samo si připraví jídlo, které si může hned sníst.

Jaký program na vás čeká?

Speciální metodika přizpůsobená věku a rozvoji dovedností dětí ve věku 4-11 let. Děti se snažíme zábavnými aktivitami nadchnout, takže učení dovednostem i samostatnosti probíhá snadno a rychle. Maximálně využíváme podpůrných výukových prostředků, abychom podpořili pozitivní emoce dětí a kromě vaření a stolování rozvíjíme u dětí i jejich smysly důležité pro kuchařské umění a také rádi soutěžíme, zpíváme, tančíme a povídáme si.

Co se děti naučí?

Na začátku si s dětmi ukážeme, s kterými surovinami budeme pracovat.

Děti se naučí vybírat si zdravé a kvalitní potraviny, používat různé kuchyňské nástroje, pomůcky, aby mohly doma pomáhat s vařením a přípravou pokrmů rodičům.

V průběhu kurzu si připravíme s dětmi 2-4 pestrá jídla podle schopností dětí. Děti si samy připravují – pestré snídaně, hravě zvládají i hlavní jídlo, případně s polévkou či salátem a dezert s nápojem na závěr.

Naučí se, jak správně prostřít stůl, kam dáváme příbory, misku na salát i pití, jak si složí ubrousek apod. Zábavnou formou se děti naučí slušnému chování u stolu doma i v restauraci, požádání o laskavost, objednat si jídlo v restauraci apod.

Rozpoznáváme zeleninu, bylinky a koření podle hmatu, čichu, zraku a chuti a při tom si i zasoutěžíme.

Pro větší zábavu si taky při vaření zpíváme, povídáme si, tančíme či soutěžíme

Na závěr všechny děti obdrží dárek od Tescomy a diplom

Po kurzy e-mailem obdrží rodiče recepty s fotografiemi z aktuálního kurzu.

Kdy můžete začít?

Veselá dětská oslava – 15.6.2014 

Plněné tortily, muffiny s malinami, jahodová zmrzlina, veselé jednohubky, dětský míchaný drink

Jahodové potěšení – 22.6.2013     

Jahodový koktejl a zmrzlina, jahodové knedlíky s tvarohem a jahodami, jahodový pohár

Více na www.varenisdetmi.cz

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*