Plánujete už podzimní výlety nebo třeba i prodloužené víkendy? Osvěžte se v čisté valašské krajině – v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích vám budou společníky louky poseté ovečkami, zurčící potůčky plné života a po příjemné procházce se můžete nechat hýčkat ve valašském moři i ve skvělých wellness centrech.

Velké Karlovice lákají na podzim rodiny i romantiky (Zdroj: www.valachy.cz)

Okolí hotelů Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích přímo svádí k výletům do přírody. Pro ty, kteří neholdují dlouhým a náročným túrám, je tu síť turistických okruhů, které vás díky názornému značení jednoduše provedou okolím a bezpečně zavedou zpět do výchozího bodu. Okruhy měří 7 až 12 kilometrů, takže vám i při pomalejším tempu chůze nezaberou více jak půl dne a využít je mohou také cyklisté, terénní běžci, příznivci nordic walkingu i rodiče s kočárky. Mapu okruhů obdržíte zdarma v recepci Spa hotelu Lanterna nebo Wellness Horal, které spadají pod Resort Valachy.

Miloňová, Sůkenická nebo Ztracenec – to jsou rozhledny v okolí Velkých Karlovic, na které se můžete vydat, abyste se pokochali krásnými scenériemi. Hosté ubytovaní v hotelích Resortu Valachy si mohou zdarma zapůjčit hole na nordic walking a vydat se sem třeba na kouzelný západ slunce…

S dětmi za strašidly, kulíškem i pokladem

S dětmi můžete vyrazit po stopách portáše Maliny. Stezka vás provede krásnou přírodou, dozvíte se zajímavé informace o historii Valašska i jeho zvířecích obyvatelích, a navíc se pokocháte nejkrásnějším výhledem do údolí Léskové z vrcholu sjezdovky Razula. V lesíku nad Spa hotelem Lanterna zase potkáte valašská strašidla a pohádkové bytosti, zatímco pohodovou chůzí ujdete 20 minut po stezce lemované výhledy do údolí. Co děti ve Velkých Karlovicích rozhodně nadchne, je Kulíškova naučná stezka (pojmenovaná podle nejmenší sovy žijící u nás). Měří cca 2,5 km, je vhodná i pro malé děti a kočárky, nechybí na ní hry a zábavné úkoly a seznámí vás s obyvateli lesů a luk CHKO Beskydy. A pokud máte problém „vytáhnout“ děti na procházku, trasa Hledej poklad na Razule to změní! Je založena na principu geocachingu spočívajícího v hledání skrýší v přírodě s pomocí GPS navigace nebo mobilu. Děti si vyslechnou tajemné pověsti, společně se projdete pralesem Razula, nasajete kouzelnou atmosféru a na konci trasy měřící 6 nebo 8,9 km vás čeká poklad!

Koupání ve valašském moři

Wellness Horal se ne nadarmo přezdívá valašské moře. Čekají tady na vás tři termální bazény se slanou vodou vyhřívanou až na 36 °C, saunový svět, kardio fitness, pro děti je tu spousta atrakcí a pro dospělé exotické masáže. Zkušení maséři z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie se postarají o jedinečný zážitek a exkluzivní beauty rituály potěší mladou i zralou pleť. Saunování si můžete ozvláštnit jedinečnými saunovými rituály, které tady probíhají až 8x denně, a speciální ceremoniál je přichystán také pro děti.

Pokud hledáte komornější atmosféru a klid, stejně luxusní wellness služby nabízí L-Spa ve Spa hotelu Lanterna s bazénem, vířivkou, saunovým světem i vyhlášenými rituály a masážemi. V obou centrech si můžete dopřát nekonečný odpočinek s šálkem uklidňujícího čaje a výhledem do údolí.

Velké Karlovice lákají na podzim rodiny i romantiky (Zdroj: www.valachy.cz)

Dokonalé zázemí pro rodiny

Wellness hotel Horal je snem pro rodiče s dětmi – přímo u něj je velké Jupíkovo dětské hřiště se spoustou zábavy – nechybí tady pískoviště, kolotoče, skluzavka, houpačka i nejrůznější hry. Samozřejmostí je dětský koutek v restauraci, kde jsou na jídelníčku pokrmy pro nejmenší, další nový dětský koutek je pak také u termálních bazénů… Děti se tady zkrátka skvěle zabaví a rodiče si mohou dopřát chvíle ve dvou. K dispozici je tady také tenisový kurt, golfové hřiště Horal, bowling a půjčovna elektrokol.

Zasloužená romantika

Pokud si naopak chcete užít romantickou dovolenou, nebo klidně jen víkend ve dvou, a od dětí si odpočinout, ideálním útočištěm je Spa hotel Lanterna, který nabízí špičkové wellness služby v hotelovém L-Spa (v ceně pobytu máte i vstup do Wellness Horal, kam vás sveze hotelový shuttle). Na podzim tady navíc o víkendech pořádají lekce jógy a hudební večery.

A co večer? Potěšte chuťové pohárky romantickou večeří v zážitkové restauraci Vyhlídka a dejte si degustační menu snoubené s moravskými víny. A pak se stavte na drink a sklenku vína v hotelovém lounge baru. Lanterna je vyhlášená důrazem na špičková moravská i italská vína, ale také koňaky.

Romantické večery můžete trávit na nové venkovní terase a ubytovat se třeba v nových pokojích s vanou s panoramatickým výhledem do přírody. Některé pokoje mají vířivku a krb, u nichž skvěle chutná láhev dobrého vína. Nebo také snídaně, když budete chtít. Při pobytu Romantické hýčkání máte snídani na pokoj dokonce v ceně…

Velké Karlovice lákají na podzim rodiny i romantiky (Zdroj: www.valachy.cz)

Zajímavé akce Spa hotelu Lanterna:

Spa hotel Lanterna také pořádá spoustu zajímavých akcí a nově i pobyty věnované osobnímu rozvoji s předními českými kouči a inspirativními osobnostmi. Vyberete si?

  1. 10. Zbigniew Czendlik a Marek Orko Vácha: Umění žít
  2. 10. a 28. 12. Degustační večer s vinařstvím Kadrnka
  3. 10. Galavečer s Romanem Paulusem
  4. – 17. 10. Běžecká škola Miloše Škorpila
  5. 11. Noc bílých lanýžů
  6. 11. – 1. 12. Jan Vojáček a Jitka Ševčíková: Umění být zdráv
  7. – 3. 12. Jitka Ševčíková: Zdravý spánek
  8. 12. Ladislav Špaček: Degustační večer s etiketou stolování

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*