Příchodem chladnějšího období na nás doléhá více únavy, stresu a máme mnohem méně energie, kterou běžně získáváme hlavně ze sluníčka. Proti tomu všemu můžeme bojovat masážemi. Vybrali jsme takové, které vám už navodí vánoční atmosféru! Co byste řekli na ozdravný dotyk vanilky, skořice nebo třeba kokosu?

masáž, Malý dobrodruh
Masáž lánovými kameny je právem velmi oblíbená. Co byste ale řekli na masáž vanilkovou, kokosovou nebo dokonce zázvorovou?

„Oblíbené jsou před Vánocemi zejména masáže lávovými kameny, které výborně uvolní svalstvo. Pomocí jejich tepla a vhodného masážního oleje dochází k zesílení oběhového a lymfatického systému, poleví napětí a organismus se rychle regeneruje,“ doporučuje masérka Zuzana Nečasová ze Studia Iris v Benátkách nad Jizerou.

Vanilka, kokos a skořice nejen na pečení

Velkým trendem jsou ovšem také olejové terapie. Masáž vonící vanilkou, skořicí, kokosem nebo třeba čokoládou jistě předvánoční stres zaženou.  „Vanilka pomáhá při nervozitě, nespavosti i úzkosti. Je to silné antidepresivum a doprovází jej nasládlá vůně. Skořice stimuluje, povzbuzuje a silně prokrvuje pokožku. Má čistící účinky a působí jako afrodiziakum. Ojediněle může ale způsobit podráždění či alergickou reakci, proto je vždy nutné provést test snášenlivosti na pokožce,“ upozorňuje masérka Zuzana Nečasová ze Studia Iris v Benátkách nad Jizerou.

Naproti tomu kokos je vhodný pro jakýkoli typ pokožky. Regeneruje, vyhlazuje a posiluje kožní tkáň proti striím. Navíc má vysoký obsah železa, vápníku a vitamínů A, B, C a E.

A jsme u toho nejsladšího. Vůně sladké čokolády je nezapomenutelnou lahůdkou také mezi masážemi. Čokoládová terapie působí na nervový systém, podporuje tvorbu hormonů radosti a má blahodárné účinky na pleť. Pomáhá také při celulitidě, obnovuje a zvlhčuje pokožku. Je vyjímečným prostředkem proti zimní depresi, stresu a špatné náladě.

Žhavá novinka: zázvorové masáže

Letošní novinkou mezi masážemi jsou rozhodně také rostlinné silice zázvoru. „Velmi příznivě působí na náš nervový systém a emoce. Je účinný při bolestech hlavy a svalstva, pomáhá při nachlazení a revmatismu, podporuje imunitní systém a spouští ozdravný proces celého organismu,“ upřesňuje masérka Zuzana Nečasová ze Studia Iris v Benátkách nad Jizerou.

Účinky zázvoru přitom opěvovali lidé už v antice a mnoho národů ho dodnes považuje za nejlepší koření, ale i lék.  Zázvorový éterický olej se používá k masážím bolavých a ztuhlých a svalů, ale také k masážím hrudníku při kašli. A můžete si ho vyrobit doma sami: smícháte 2 polévkové lžíce panenského rostlinného oleje s 3 kapkami 100% přírodního éterického oleje ze zázvoru, protřepete a můžete aplikovat. Pokud ho přidáte do aromalampy, zmírníte příznaky respiračních onemocnění.

Zázvorové aroma podněcuje rozhodnost, o to více by na masáže s touto silicí měly chodit ženy, jež mají i přes dobré záměry sklon otálet a čekat, až je pobídnou druzí. Zázvorové silice naopak nejsou určeny megalomanům, jsou silné, proto je třeba nepřehánět to s dávkováním.

Článek byl sepsán na základně odborných rad masérky Zuzany Nečasové ze Studia Iris v Benátkách nad Jizerou. Zdroj: www.iris-studio.cz

One Comment

  1. zdenda says:

    zuzko,super!! preji mnoho spokojenych klientů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*