Myslet na děti je marketingovým trendem všech zimních areálů. V těch jihotyrolských se k tomu přidává fakt, že adoraci dětí mají ve své italské krvi, a tím pádem jsou zde ideální rodinné podmínky jaksi samozřejmostí.

Dolomiti Superski, JIžní Tyroslko, Malý dobrodruh
Děti do 8 let mají po celou zimní sezonu lyžování v síti Dolomiti Superski zdarma. Foto: www.jiznityrolsko.info

Ideální rodinné středisko musí splnit mnoho předpokladů – vhodné terény, pohodlná a bezpečná přeprava dětí lanovkami, slunečné sjezdovky, horské chaty, vstřícné ceny… V Jižním Tyrolsku se k tomu přidává ještě pár samozřejmostí, které přívětivost ještě podtrhují. Lyžařské areály i hotely a penziony bývají v rodinných rukou. A za skipas na více dní děti do 8 let neplatí, a to v celé oblasti Dolomiti Superski. V posledních letech se tak každoročně rozdá okolo 130 000 skipasů pro děti zdarma. Velmi se dbá i na bezpečnost – Itálie průkopnicky stanovila povinnost používání přilby pro lyžaře mladší 14 let a většina sedačkových lanovek na cvičných svazích má dětskou pojistku proti nechtěnému otevření zábrany.

Familien Hotels

V Jižním Tyrolsku existuje síť hotelů vyloženě zaměřených na rodinnou dovolenou. Všechny hotely označené Familien Hotels Südtirol musí splňovat přísná kritéria opravňující k užívání této značky (www.familienhotels.com).

Lyžařská škola s výukou v češtině

I letos nabízí lyžařská škola Skischule Schlern 3000 výuku v českém jazyce. Vaše děti tak můžete svěřit do rukou lyžařských instruktorů, kterým budou rozumět. Více informací na www.skischule-schlern3000.com.

Slevy pro děti v oblasti Dolomiti Superski

Děti do 8 let mají po celou zimní sezonu lyžování v síti Dolomiti Superski zdarma, děti od 8 do 16 let si zalyžují s 30 % slevou na skipas. Tyto podmínky platí v případě zakoupení skipasu jedním z rodičů, dítě pak získá skipas stejné délky zdarma nebo se slevou. Více informací na www.dolomitisuperski.com.

Cesta Krále Laurina

Každou středu se mohou děti od 5 do 10 let vydat ve středisku Carezza v oblasti Rosengarten Latemar na pohádkovou cestu po stopách krále Laurina do světa mýtů a legend. Sraz je vždy ve 14 hodin v Kinderlandu King Laurin, děti by měly zvládnout lyžování na červených sjezdovkách.

Vánoční trhy v Bolzanu

Po vyzdobených ulicích Bolzana se v době adventu prohánějí kočáry tažené koňmi a pomalu na každém rohu se prodává něco dobrého na zub. Zcela jistě však převažuje vůně pražených kaštanů a svařeného vína. Vkusně vyzdobené vánoční stánky nabízejí ručně vyráběné předměty ze dřeva, skla či hlíny a nad tržištěm se tyčí vysoký a krásně ustrojený vánoční strom. Vaše děti budou nadšené! Více informací najdete na www.bolzano-bozen.it.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*