Je zima, brzy se stmívá… A co to brát jako výhodu? “Můžeme lenošit, zalézt si s knihou do postele, hrát s dětmi dlouho pexeso, či skládat puzzle. A to všechno bez výčitek, že je venku krásně a měli bychom běhat někde v přírodě. A dopřejte si i trochu rozmazlování – sebe i druhých, protože vám to nevídaně zlepší náladu,” říká Štěpánka Štrougalová z Baby Clubu Juklík a přidává několik svých osvědčených tipů.

5 rad, jak v zimě rozmazlovat sebe i druhé (Foto: www.juklik.cz)

 1. Nechte si napustit vanu

Spěcháte domů z práce a zastihla vás nepřízeň počasí? Právě pro tuto chvilku existují mobilní telefony. Zavolejte domů, že vám udělá radost, když vám manžel či děti napustí plnou vanu s horkou vodou, pěnou a k tomu připraví váš oblíbený teplý čaj. To pak bude teprve těšení domů.

2. Nahřejte ručníky

Každé malé dítě (ale i dospělého) potěší, když vyleze z vany a zachumlá se do předem nahřáté osušky na topení. Ty rozzářené dětské oči a radostné cupitání určitě stojí za zavedení takového rituálu.

3. Konec chladnějším předsíním

“Vstupní předsíně s kabáty a botami bývají většinou chladnější. Co takhle dát večer boty pod topení? Víte, jak je krásné skočit do teploučkých kozaček? A máte prostor na nahřátí čepic, rukavic, případně i mikinky? S takovýmto rozmazlováním bývají rána hned veselejší,” radí Štěpánka Štrougalová z Baby clubu Juklík.

 4. Vyhrajte si s teplými nápoji

Než zavoláte domů děti dovádějící venku, připravte jim kakao, čaj či jinou teplou dobrůtku. Zalezte si pak s nimi pod deku a vychutnávejte si vyprávění jejich zážitků a příběhů při popíjení dobrého nápoje. Můžete zkusit ohřát i hruškový džus a přidat do něj trošku skořice a hřebíček. Nebo třeba plátek citronu či pomeranče. Je to překvapivě velká dobrota. A vás by mohla potěšit sklenka svařeného vína.

5. Polštářek zahřeje i pobaví

Nechce se vám do zimy? Pak se vybavte hřejivými polštářky! “Prodávají se různé tvary i velikosti. Každé dítě si může vybrat dle libosti. Zmáčknutím kovového plíšku spustíte reakci, při které se bude uvolňovat teplo. Polštářek uvedete do původního stavu vyvařením. Polštářek vydává teplo až 30 minut a dokáže zázraky. I pochmurný den se hned jeví jako velmi dobře snesitelný,” přidává další vyzkoušenou radu zkušená maminka čtyř dětí.

Štěpánka Štrougalová
Štěpánka Štrougalová z pražského Baby Clubu Juklík, dětského centra, které je od roku 1988 průkopníkem v metodice kojeneckého plavání.

Štěpánka Štrougalová je maminka 4 dětí a majitelka Baby Clubu Juklík, dětského centra, které je od roku 1988 průkopníkem v metodice kojeneckého plavání. Dnes provozuje několik bazénů, nabízí plavání pro nejmenší, kvalitní plaveckou školu pro starší děti, plavání pro těhotné a aktivity pro rodiče. Štěpánka se o své zkušenosti dělí na webu Blog.juklik.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*