5. června se ve sportovní hale v Mostu proti sobě utká 1900 dětských závodníků, aby obhájili titul na velkém celorepublikovém finále v týmových skladbách. K vidění budou neuvěřitelné sportovní výkony.

Fitness, Malý dobrodruh
Zúčastněte se projektu Česko se hýbe. Foto: www.ceskosehybe.cz

Není náhodou, že se velké finále soutěže Česko se hýbe ve školách plných zdraví koná právě v Mostě. Ti nejlepší z celkem deseti postupových kol pořádaných po celé České republice se utkají v evropském městě sportu roku 2015. „Do republikového finále kvalifikovalo celkem sto padesát čtyři skladeb a devatenáct set závodníků ve všech věkových kategoriích včetně handicapovaných,“ říká Jitka Literová, vedoucí projektu Česko se hýbe ve školách plných zdraví.

Touto a dalšími osvětovými a přitom zábavnými aktivitami chtějí pořadatelé motivovat českou populaci k pravidelnému pohybu a zdravějším stravovacím návykům. „Jedno bez druhého nemůže fungovat. Je to předpoklad zdraví a zejména preventivního boje s obezitou, který je více než aktuální. Česká republika se podle nedávného celosvětového průzkumu obezity umístila na alarmujícím devátém místě,“ varuje Jitka Literová.

Odborníci proto začali u těch nejmenších, které chtějí vést k pohybu zábavnou formou. Celorepubliková soutěž týmových skladeb Česko se hýbe ve školách plných zdraví je určena pro mateřské, základní a střední školy, školní kluby a školní volnočasové aktivity. Jejím cílem je formou pohybu a tance motivovat děti a mládež od 5 do 18 let k fyzické aktivitě a ukázat jim, že aktivní trávení volného času je zábava. „Soutěž si po třech letech své existence získala velkou podporu z řad učitelů, kteří s dětmi nacvičují po celý rok pohybové skladby různých žánrů. Děti se baví, hýbou, a to je naším cílem,“ uzavírá Jitka Literová.

Jak se Česko hýbe

Od ledna mohli diváci během 10 postupových kol soutěže Česko se hýbe ve školách plných zdraví shlédnout 234 skladeb, ve kterých své dovednosti předvedlo 2888 účastníků. Na ty nejlepší čeká celorepublikové finále, které se uskuteční v pátek 5. června v moderní sportovní hale v Mostě.  Soutěž Česko se hýbe ve školách plných zdraví je jedním ze stěžejních projektů iniciativy Česko se hýbe, která chce Čechům pomoct začlenit zdravý životní styl a hlavně pohyb do každodenního života. Do projektu se zapojilo více než 500 měst, obcí, škol, odborných lékařských společností, sportovních klubů, svazů a asociací, sportovních center, sportovních profesionálů a především desetitisíce aktivních účastníků každého věku, od malých dětí až po seniory.

Více informací na www.ceskosehybe.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*