Restaurace a kavárny se předhánějí v nabídkách dětských koutků a prostor pro narozeninové oslavy. Ale není už to válení v hromadách míčků a ježdění po skluzavce trochu nuda? Mnohem větší zábavu (i tolik potřebný pohyb) dětem dopřejete, když je pozvete do „opičí“ tělocvičny.

Narozeniny v Monkey´s Gym
Narozeniny v Monkey´s Gym. Foto: www.monkeysgym.cz

Oslava narozenin v tělocvičně je skvělou volbou hlavně pro předškoláky a děti mladšího školního věku. Musí se však jednat o prostory maximálně uzpůsobené pohybu a cvičení malých dětí. Prostředí, kde je spousta atraktivního sportovního nářadí, jako jsou hrazdy, kladiny, lezecké stěny, trampolíny, měkké matrace… Vše samozřejmě krásně barevné a hlavně bezpečné. Takové místo děti stoprocentně nadchne. A jak taková sportovní narozeninová párty probíhá?

Nejdřív pohyb, potom raut!

„Především – prostory tělocvičny jsou na dvě hodiny rezervovány pouze pro oslavence a jeho kamarády, přičemž maximální počet dětských návštěvníků je 15. Pokud se ovšem zábava hodně „rozjede“, je možné ji ještě o hodinku prodloužit… Každá narozeninová párty se pak skládá ze dvou programových částí. Děti se nejprve hodinu vydovádí při sportovních hrách a cvičení na nářadí, samozřejmě za dohledu a vedení zkušených lektorů, kteří všechny aktivity přizpůsobí věku, dovednostem a počtu návštěvníků. Po cvičení přichází na řadu samotná oslava – předání rozsvíceného dortu, rozbalování dárků, občerstvení a volná zábava – tedy hraní s kamarády,“ přibližuje průběh „sportovních“ narozeninových oslav Kristýna Přibylová, majitelka dětských tělocvičen Monkey´s Gym, která je sama maminkou tří dětí a nápad vybudovat tělocvičny určené výhradně malým dětem realizovala poté, když před šesti lety zjistila, že podobné prostory u nás zcela chybí.

Než vypukne oslava…

Aby se plánovaná akce skutečně vydařila, je třeba ohlídat si několik zásad. „Určitě je vhodné předem zjistit, zda by se taková narozeninová párty v tělocvičně vašemu oslavenci líbila a vyhovovala i zájmům kamarádů, s nimiž chce oslavovat. Vybrané prostory je pak lepší osobně navštívit, nebo aspoň důkladně prověřit na internetu. Organizátorů se přitom neostýchejte zeptat na vše, co vás zajímá, ať už telefonicky nebo e-mailem. Ostatně již úroveň komunikace při objednávání oslavy vám leckdy napoví, zda jste na správné adrese,“ radí Kristýna Přibylová z dětských tělocvičen Monkey´s Gym a doporučuje rodičům podrobně se informovat hlavně o zajišťovaném programu – jaká je jeho délka, organizace, zda je možné párty prodloužit a zda je možné využít nějaké doplňkové aktivity – oslava pak může být pro děti ještě pestřejší a zábavnější. Součástí nabídky by měla být i možnost občerstvení – malý raut, nápoje atp. „Příjemné také je, pokud vám organizátoři nabídnou osobní elektronickou pozvánku, kterou pak můžete poslat rodičům e-mailem – hned máte o starost míň…“

Tip navíc: Rezervaci provádějte s dostatečným předstihem – kvalitní a populární místa mají totiž obsazeno týdny a v zimním období někdy i měsíce dopředu. A nezapomeňte se zeptat na podmínky storna při nemoci dítěte – vstřícní organizátoři tuto možnost nabízejí!

Oslava narozenin, Malý dobrodruh
Narozeninová party. Foto: www. monkeysgym.cz

Výhody dětské narozeninové oslavy v tělocvičně

  1. Děti mají možnost vyzkoušet si pohybové aktivity, ke kterým se běžně nedostanou.
  2. Prostředí je atraktivní, zábavné a přitom bezpečné. O děti se stará vyškolený personál.
  3. Do tělocvičny si děti mohou pozvat mnohem více kamarádů než do běžného bytu.
  4. Oslava, při které děti mohou něco společně prožívat, je pro ně zábavná i prospěšná.
  5. Rodičům odpadá starost s přípravou, výzdobou, občerstvením i závěrečným úklidem.
  6. V tělocvičně umí připravit oslavu i pro dvouleté děti, pro které je většina jiných narozeninových prostor nevhodných.
  7. V nabídce je kromě sportování široká škála doplňkových aktivit, jako je výtvarná dílna, malování na obličej, dětské tetování, nebo třeba možnost profesionálního nafocení oslavy-
  8. Rodiče mají příležitost si v klidu popovídat s přáteli, což při domácí oslavě vzhledem k povinnostem hostitelů většinou nemohou.
  9. Za příplatek je možné oslavu prodloužit, pokud se dětem ještě nechce odejít.
  10. Děti většinou zaujme prostředí tělocvičny a po oslavě se pak často chtějí přihlásit i do kurzů cvičení.

 

Cvičení miminek
Monkey´s Gym jsou tělocvičny šité na míru dětem. Foto: www.monkeysgym.cz

Monkey´s Gym jsou tělocvičny šité na míru dětem, kde je komfortní a moderní prostor vybaven nářadím určeným přímo pro ně – gymnastické kladiny, bradla, žebřiny, trampolíny, zábavné barevné a měkké cvičební prvky nebo horolezecká stěna. V hodinách nechybí dovednostní aktivity, trénuje se obratnost i rychlost, hrají se hry s míčem i sportovní hry. Lektoři kladou důraz na respekt ke správnému psychomotorickému vývoji u dětí a jejich individuálním dispozicím. Prostředí je nesoutěživé a pozitivní, aby děti pohyb hlavně bavil. Tělocvičny Monkeyˈs Gym najdete v Praze v obchodním centru Galerie Harfa, obchodním centru Šestka a v Baby Clubu Juklík ve Stodůlkách. Cena narozeninové oslavy je 3 980 Kč, příplatek za hodinu navíc činí 980 Kč.

Více na www.monkeysgym.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*