Půjčovny obytných vozů jsou skutečným trendem letošního roku: prožijete dovolenou tak aktivně, jak je vám libo, nikdo vás nikam nežene, můžete si jet svým tempem a přitom se podívat na všechna místa, po kterých toužíte – vaším hotelem je totiž vás vůz!

pronajem obytnych vozu, pronajem karavanu, www.pronajem-karavany.cz
No není to sen, každé ráno se rozhodnout, zda chcete vyrazit poznávat památky či ještě zůstat lenošit? Foto: www.pronajem-karavany.cz

„Poprvé jsme si obytný vůz pronajali před třemi roky a trochu šíleli, jak to asi všechno zvládneme. Nakonec jsme se však pro tento typ dovolené zcela nadchli a letos vyrážíme s rodinou v létě do Chorvatska a na podzim jsme se letos ještě vydali i na sever Německa, bylo to prostě báječné a nadšení jsme byli my, rodiče, i naše tři malé děti,“ říká Pavla Njovská z Prahy.

Ale pojďme na to hezky prakticky: k půjčení karavanu vám stačí pouze řidičský průkaz na osobní auto. Například u půjčovny obytných vozů www.pronajem-karavany.cz navíc ve standardní výbavě dostanete dálniční známky  po ČR a Rakousku, samozřejmostí je nosič kol a také povinná výbavu (trojúhelník, lékárnička, reflexní vesta, hasicí přístroj apod.) a v zimních měsících navíc také zimní pneumatiky a sněhové řetězy. Podrobný návod, jak v obytném voze cestovat najdete v tzv. BORD Atlase (je v něm důležitý seznam míst, kde vám udělejí servisu obytného vozu – to znamená, kde dostanete čistou vodu, kde můžete vypustit odpad apod.) a na prání vám tady dokonce zapůjčí jednotlivé průvodce po evropských zemích. Při zapůjčení obytného auta u této společnosti navíc získáte také havarijní pojištění a nadstandardní asistenční služby (za ty se považuje oprava vozu, náhradní ubytování nebo třeba doprava domů…).

Obytný vůz jako druhý domov

„My jezdíme obytným vozem obytným vozem McLouis Glamys 25G, do něhož se velice komfortně vleze čtyři až šest osob, my většinou jezdíme jako rodina v pěti lidech,“ popisuje Pavla Njovská.

pronájem obytných vozl, pronájem karavanů, www.pronajem-karavany.cz
takto vypadá obytný vůz McLouis Glamys 25G, do něhož se velice komfortně vleze 4 až 6 osob. Foto: www.pronajem-karavany.cz

A jak to tady tedy vypadá? Například ve výše zmíněném obytném autě jsou dvě dvojlůžka, jedno rozkládací, v kuchyni se nachází lednice s mrazničkou, tříplotýnkový vařič, okna jsou pak vybavena žaluziemi i moskytierami. Posedět si můžete na kempingovém nábytku, nechybí zde televize s DVD a USB přehrávačem, takže se vaše děti mohou dívat na pohádky a také rádio s MP3 přehávačem. Topení je plynové, sprcha a umyvadlo s teplou vodou je odděleno od WC.

„Rozhodně jsem ocenila kompletní vybavení kuchyně, manžel zase propojovací kabel včetně redukcí a všichni pak v parném létě klimatizace,“ dodává Pavla Njovská.

Máte-li tedy rádi nevšední zážitky, dobrodružství i pohodu (dle vašeho rozpoložení) a neradi naopak pořád sháníte ubytování, dovolená v karavanu je pro vás to pravé!

Více informací: Tel. 775 012 579 (i o víkendech), a na www.pronajem-karavany.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*