Nachystat takovou narozeninovou oslavu, která bude děti bavit, není nic lehkého, o následném úklidu domova nemluvě… Rodiče dnes proto čím dál více vyhledávají místa, kde jim poskytnou maximální komfort a dětem netradiční zábavu. Jak ale vybrat oslavu, která bude mít u dětí úspěch?

Narozeninový rej plný pohybu nadchne vašeho potomka i jeho kamarády (www.monkeysgym.cz)

“Do „cizího“ prostředí si děti mohou pozvat víc kamarádů i se něco zábavného naučit. Rodiče mají pak obvykle možnost si v klidu popovídat s přáteli, což při domácí oslavě, vzhledem k povinnostem hostitelů, většinou nemohou. V neposlední řadě je kromě přípravy oslavy velkým přínosem party mimo domov také závěrečný úklid, o který se postará někdo jiný,” říká  z vlastní zkušenosti Kristýna Přibylová, maminka 3 dětí a majitelka dětských tělocvičen Monkey´s Gym, kde pořádají sportovní narozeninové oslavy pro děti.

Oslava odpoutá děti od monitorů

A jakou narozeninovou party dnes děti nejvíc ocení? Určitě takovou, při které s ostatními dětmi zažijí něco netradičního, a současně se společně pobaví. “V dnešní elektronické době není bohužel výjimkou, že děti tráví čas sice spolu, ale každý u svého mobilu hraním různých her. Oslava, při které mohou spolu komunikovat a něco prožívat, je pak pro ně určitě nejen zábavná, ale také prospěšná. Prostor pro takovou akci je dnes skutečně mnoho – je dobré se proto při jejich výběru řídit jednak věkem dítěte, ale i jeho zájmy a zálibami kamarádů – díky tomu budeme mít jistotu, že se party bude skutečně líbit,” upozorňuje Kristýna Přibylová.
U dětí předškolního věku mají rodiče trochu omezenější výběr aktivit pro narozeninové oslavy, jelikož je často nutné mít děti do jisté míry ještě pod kontrolou. Party v tělocvičně je tak pro tuto věkovou kategorii skvělou volbou.

“Oslavy pořádáme o víkendech v odpoledních hodinách a rezervujeme pro ně celý prostor tělocvičny. Základem je speciální hodinový program pod vedením zkušených lektorů, kteří vymyslí zábavu dle věku, pohybových schopností i počtu dětí. Ty mají možnost vyzkoušet si opravdové gymnastické nářadí i sportovní aktivity, ke kterým se třeba nemají běžně možnost dostat a současně se pořádně vydovádět s kamarády v bezpečném prostředí. Na pohybový program pak může navazovat některá z mnoha nabízených doplňkových aktivit – malování na obličej, tetování, čokoládová fontána, zábavné tvoření, dětská diskotéka a mnoho dalšího. Po cvičení a zábavě v tělocvičně přichází na řadu další část oslavy – gratulace oslavenci, slavnostní předání dortu, svíčky, rozbalování dárků a hraní s kamarády. Obrovský úspěch u nás pak vždy má, když oslavenci přijde pogratulovat a předat dort opička Lola – náš maskot v životní velikosti,” popisuje, jak vypadají narozeninové oslavy v dětských tělocvičnách Monkey´s Gym Kristýna Přibylová s tím, že rodiče mohou zatím strávit příjemný čas s přáteli v předsálí tělocvičny, kde je k dispozici občerstvení. “A pokud mají oslavenci mladší sourozence, mohou si pohrát v dětském koutku, anebo se s rodiči zapojit do cvičení v tělocvičně. Další nespornou výhodou sportovních narozeninových oslav je fakt, že děti může zaujmout prostředí tělocvičny a přístup lektorů natolik, že je přivede i k cvičení samotnému.”

Narozeninový rej plný pohybu nadchne vašeho potomka i jeho kamarády (www.monkeysgym.cz)

10 rad Kristýny Přibylové, jak vybrat narozeninovou oslavu pro dítě

  1. Zjistěte přání dítěte, ale také zájmy kamarádů, které chce pozvat.
  2. Rozhodněte se, kolik času chcete věnovat přípravě vy a co jste ochotni nechat na jiných.
  3. Prostory pro oslavu raději předem navštivte nebo důkladně prověřte na internetu.
  4. Ptejte se na vše, co vás zajímá – telefonicky či e-mailem. Již úroveň komunikace ve fázi objednávání oslavy vám o kvalitě prostor může mnohé napovědět.
  5. Důkladně se pobavte o programu – jeho délce, organizaci, možnosti prodloužení atp.
  6. Zajímejte se o doplňkové aktivity nad rámec základního programu – oslava bude pestřejší.
  7. Ptejte se na možnost storna při nemoci dítěte – není-li to možné, zkuste najít jiný prostor.
  8. Příjemné je, když vám nabídnou osobní elektronickou pozvánku, kterou si můžete vytisknout nebo poslat rodičům e-mailem – máte o starost míň:-)
  9. Součástí nabídky by měla být i možnost občerstvení. Výhodu mají prostory, kde si můžete vybrat – buď si objednat od dodavatele nebo si přinést občerstvení svoje.
  10. Rezervaci provádějte s předstihem – kvalitní místa mají obsazeno někdy i měsíce dopředu.

Monkey´s Gym jsou profesionální dětské tělocvičny určené dětem od 6 měsíců do 7 let. Odborně vzdělaní lektoři kladou důraz na respekt ke správnému psychomotorickému vývoji dětí a jejich individuálním potřebám. Unikátní koncept pohybové všestrannosti zahrnuje vše, co si musí malí sportovci v prvních letech života osvojit. Děti nadchne barevné prostředí, opravdové gymnastické nářadí i hravá forma výuky. Monkey’s Gym najdete v Galerii Harfa, v centru Juklík, v OC Šestka a ve Westfield Chodov. Více na www.monkeysgym.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*