Právě nyní je nejvyšší čas objednat děti na příměstské sportovní kempy, protože ty nejlepší a u dětí nejoblíbenější bývají rychle obsazené. Jak ale poznat ten kvalitní, a mít tak jistotu, že jsme své děti svěřili do rukou skutečných profesionálů?

Monkey's Gym děti, Malý dobrodruh
Děti při cvičení. Foto: www.monkeysgym.cz

„Podle našich zkušeností využívají rodiče možnost přihlásit děti do příměstských sportovně zaměřených kempů rok od roku více, ale mnozí bohužel přicházejí až v době, kdy už je beznadějně plno. Proto určitě doporučuji s objednáváním letních kurzů neotálet a zajistit si je už nyní. Cílem kurzů je děti smysluplně zabavit v době, kdy se jim rodiče nemohou věnovat, dopřát jim rozmanité pohybové aktivity, a třeba je i naučit základy sportovních disciplín, které jinak nemají možnost si v běžném školním roce vyzkoušet. U nás je pravidelně největší zájem o letní kempy pro děti ve věkové kategorii 4-10 let, které jsou zaměřené na in-line bruslení, kromě toho letos opět chystáme úspěšný kemp míčových her a také populární atletický kemp,“ říká Kristýna Přibylová z tělocvičen Monkey’s Gym, která má s pořádáním sportovních kempů mnohaleté zkušenosti, a sama je také maminkou tří dětí.

A jak tedy poznat, že je kemp skutečně kvalitní, dobře organizovaný a vedou ho profesionálové? Kristýna Přibylová radí zaměřit se na těchto 7 znaků:

1. Dostatečná zkušenost

„Na prvním místě je ověřit si, jaké má organizátor sportovního kempu zkušenosti s pořádáním podobných aktivit. Pokud je nerealizuje pravidelně několikátou sezonu nebo se sportování s dětmi nevěnuje během roku, nejspíš nebude mít dostatek zkušeností,“ radí Kristýna Přibylová.

2. Kvalitní vybavení v perfektním stavu

Pro dobrou výuku je nutné kvalitní sportovní vybavení v perfektním technickém stavu. Pokud organizátor nic takového nemá, je otázkou, jaká pak bude náplň a samotná úroveň kurzů.

3. Zázemí pro případ nepříznivého počasí

Důležité je ověřit si, zda má organizátor kempu k dispozici potřebné zázemí. „Při nepříznivém počasí musí mít zřizovatel sportovního kempu k dispozici vhodné vnitřní prostory – nejlépe tělocvičnu. Nikdo z rodičů přece netouží po tom, aby jeho dítě při dešti nebo ve vedru trávilo vymezený čas někde v místní restauraci…,“ připomíná Kristýna Přibylová z dětských tělocvičen Monkey’s Gym.

4. Odborné vedení

Než dítě svěříte neznámým lektorům, neváhejte si prověřit jejich odbornost. Zeptejte se jich na metodiku, abyste měli jistotu, že se vaše dítko bude nejen bavit, ale také se něčemu naučí. A vždy se ptejte na znalost první pomoci.

Plavání v Juklíku
Neváhejte vyzkoušet si vyzkoušet si ukázkovou lekci zdarma. Foto: www.juklik.cz

5. Kvalitní stravování

„Při sportování dětem vyhládne, proto je dobré předem si ověřit, jaké stravování pro ně organizátor kempu zajistil. Pokud by to měl být oběd v podobě párku v rohlíku, bude lepší poohlédnout se jinde. Ohlídejte si také, zda je pro děti zajištěn pravidelný pitný režim. Ten je v současných parných létech opravdu nezbytný!“ dodává Kristýna Přibylová.

6. Vstřícné storno podmínky

Solidní organizátory poznáte i podle toho, že mají storno podmínky pro případ, kdy dítě onemocní, nastavené tak, abyste měli možnost si za uhrazené peníze alespoň vybrat náhradní termín nebo aktivitu.

7. Možnost půldenní výuky

Pro rodiče malých dětí jsou velkou výhodou kempy, které netrvají celý den, ale jsou jen půldenní. Právě takové pořádá například Monkey’s Gym.

Plavecký kurz nebo kemp

Chystáte se letos s dětmi k moři, nebo zvažujete přihlásit potomka na tábor někde u vody? Pak je nejvyšší čas zjistit, zda je dítě na vodu adaptované, zná pravidla vodního prostředí a umí se u vody bezpečně chovat. Ideální řešení představuje plavecký kurz. Je však nutné přihlásit dítě včas, aby mělo dostatek času adaptovat se na vodu a naučit se aspoň základní plavecké dovednosti. „Ani sebelepší plavecká škole to nedokáže, při docházce jednou týdně, dřív jak za 10 lekcí. Proto kurz objednejte už nyní – čekat do června by byla chyba. A chcete-li využít volný týden o prázdninách, kdy nemáte pro dítě žádnou aktivitu, přihlaste jej na plavecký kemp. Při intenzivní každodenní výuce v bazénu se jeho plavecké schopnosti ještě prohloubí,“ doporučuje Štěpánka Štrougalová z plaveckého centra Baby Club Juklík, která se již 30 let věnuje metodice a výuce plavání nejmenších. Více na www.juklik.cz

Monkey´s Gym jsou tělocvičny šité na míru dětem, kde základem je kvalitní metodika cvičení, profesionální přístup a zábavná forma. Komfortní a moderní prostor je vybaven nářadím přímo pro děti (kladiny, bradla, trampolíny, zábavné měkké cvičební prvky, horolezecká stěna…). V hodinách nechybí dovednostní aktivity, trénuje se obratnost, rychlost, hrají se míčové i sportovní hry. Lektoři kladou důraz na správný psychomotorický vývoj dětí a jejich individuální dispozice. Prostředí je nesoutěživé, pozitivní, aby děti pohyb hlavně bavil. Tělocvičny Monkeyˈs Gym najdete v Praze v OC Galerie Harfa, OC Šestka a v Baby Clubu Juklík ve Stodůlkách.

Více na www.monkeysgym.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*