Letní příměstské tábory se sportovním zaměřením jsou čím dál populárnější. Některé se soustředí výhradně na sport, jiné je kombinují třeba s turistikou, výtvarnou činností nebo péčí o zvířata. Vybírejte je podle zájmů dítěte i podle zkušeností organizátora

Sportovní příměstské kempy Monkey´s Gym
Sportovní příměstské kempy Monkey´s Gym. Foto: www.monkeysgym.cz

Úkolem sportovních příměstských táborů je nejen smysluplně zabavit děti o prázdninách, ale zároveň využít jejich volného času k tomu, aby se naučily novým dovednostem. Při jejich výběru se vyplatí řídit se nejen zájmy dítěte, ale ověřit si i profesionalitu organizátora. Především by měl mít s pořádáním podobných akcí mnohaleté zkušenosti, a tím i propracovanou metodiku vedení jednotlivých lekcí. A o které kempy je největší zájem?

In-liny, tanec i outdoor

„U nás je už řadu let o prázdninách velký zájem o sportovní kempy pro děti ve věkové kategorii 4-10 let. Rodiče si mohou pro své ratolesti vybrat z mnoha zaměření a více termínů po celé prázdniny – in-line bruslení, sportovní všestrannost, míčové hry, atletický nebo taneční kemp. Vloni jsme poprvé organizovali outdoorový sportovní kemp pro děti od 5 let. Měl velký úspěch, proto ho letos určitě zopakujeme,“ říká Kristýna Přibylová z profesionálních dětských tělocvičen Monkey’s Gym.

V rámci atraktivně zaměřeného outdoorového kempu trénují lektoři s dětmi intenzivně a v přírodním prostředí každý den jinou dovednost – in-line brusle, kolo, lezení, outdoor posilovnu, atletiku v přírodě… U dětí je velmi oblíbený den na lanových překážkách a v přírodní tělocvičně – i u tohoto kempu výuka probíhá formou zábavné hry, je plná sportovních dovedností a zdravého soutěžení.

„Naše pohybové kempy pro nejmenší, které letos pořádáme už 9. rokem, jsou unikátní mixem tří priorit, na které klademe důraz – individuální přístup, maximum zábavy a získávání nových dovedností. Za hlavní výhody oproti konkurenčním prázdninovým aktivitám považujeme malé skupinky dětí, odborné vedení našimi kmenovými lektory a mnoha lety prověřenou metodiku kempů,“ uzavírá Kristýna Přibylová z profesionálních dětských tělocvičen Monkey’s Gym.

Praktické informace: Sportovní příměstské kempy Monkey´s Gym probíhají v 5denních turnusech po celé prázdniny, vždy ve všední dny od 8.30 do 13.00, s možností prodloužení do odpoledních hodin. Kempy se konají na pobočkách P9, Galerie Harfa a P6, OC Šestka, vždy na venkovních hřištích a v našich tělocvičnách. Více informací najdete na: www.monkeysgym.cz

Příměstské tábory Baby Club Juklík
Příměstské tábory Baby Club Juklík. Foto: www.juklik.cz

Plavání prokládané malováním i hrou

Také dětské plavecké centrum Baby Club Juklík pořádá již více než 15 let velmi oblíbené příměstské tábory pro děti od 4 do 10 let, při nichž se dětem věnují odborní plavečtí instruktoři. Pro děti je připraven pestrý program se zaměřením na plavání, ale i další sportovní aktivity a také na výtvarné činnosti. Velkou výhodou je areál s vlastními bazény a rozlehlou zahradou, která představuje ideální prostředí pro dětské hry a sportování.

„I když děti pravidelně chodí 2× denně do vody na organizované lekce, vše probíhá formou hry. Smyslem našich kurzů i prázdninových kempů je naučit děti příjemnou formou spoustu nových dovedností, a zároveň jim dopřát i maximum zábavy, která je nedílnou součástí všech aktivit. V průběhu dne samozřejmě pamatujeme na zdravé stravování (3× denně) a u menších dětí také na nutný odpočinek,“ říká Štěpánka Štrougalová z Baby Clubu Juklík, dětského centra, které funguje už od roku 1988, kdy se stalo průkopníkem v metodice kojeneckého plavání. Provozuje několik bazénů, a kromě plavání pro nejmenší nabízí kvalitní plaveckou školu pro starší děti, plavání pro těhotné, aqua-aerobic a zábavné i vzdělávací aktivity pro rodiče.

Praktické informace: Příměstské tábory Baby Club Juklík se konají v Baby Clubu Juklík na Praze 5, v areálu s vlastními bazény a velkou zahradou. a to od 12. 7. do 25. 8., v 5denních turnusech, vždy ve všedních dnech, od 8.00 do 17.00. Více na www.juklik.cz

Jana Boučková - Děti na startu
Jana Boučková – Děti na startu. Foto: www.detina startu.cz

 

Koloběžky, koně, rafty

„S pořádáním dětských táborů máme 25leté zkušenosti a příměstské tábory pod hlavičkou Dětí na startu pořádáme už 7. sezónu. Těší nás, že se k nám mnozí účastníci opakovaně vracejí, a některé děti dokonce absolvují během léta i dva turnusy,“ dělí se o své zkušenosti Jana Boučková z Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz, který zaštiťuje celorepublikový projekt Děti na startu, jehož cílem je rozhýbat české děti, aby nelenivěly a netloustly, a odmala v nich pěstovat lásku ke sportu.

Populární sportovní kempy, které pořádají Děti na startu, jsou vždy určené pro menší skupinky do 20 dětí. Podle věkového složení skupiny pak kvalifikovaní lektoři vytvoří program na míru. Ten zahrnuje například výuku jízdy a výlety na koloběžkách, koupání, soutěže, turistiku, hry a cvičení, které rozvíjejí pohybovou všestrannost, ale třeba i jízdu na raftech nebo návštěvu stájí, kde se děti učí poznávat koně a vyzkouší si i péči o ně. V ceně je kromě sportovních aktivit i oběd, pitný režim, vstupy na koupaliště a na kulturní akce.

„V rámci našich příměstských táborů probíhá také výuka anglického a španělského jazyka dle věku dětí, a to vždy zábavnou formou. Po každém, takto zajímavě stráveném dni posíláme rodičům jako zpětnou vazbu fotografii,“ dodává Jana Boučková z Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

Praktické informace: Příměstské tábory Děti na startu se uskuteční v Železném Brodě, Semilech a okolí, a to v těchto termínech: I. turnus: 5. 7.–9. 7., II. turnus: 12. 7.–16. 7. a III. turnus: 9. 8.–13. 8., vždy od 9.00 do 15.00. Více na www.detinastartu.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*