Každá žena dostává ráda krásné kytice. Věděli jste ale, že, řada květů má příznivý vliv na náš organismus a že prostřednictvím některých z nich může dojít i k uzdravení? Stačí s nimi jenom umět správně zacházet.

Léčivé květy, Malý dobrodruh
Psychické i fyzické zdraví vám zaručí vonné esence. Foto: www.dreamstime.com

Řepík lékařský, čekanka obecná, klematis, hořec, netýkavka, zimolez nebo sporýš je jen několik málo z nich. Celkem totiž existuje 38 květů, z nichž lze správným zpracováním získat vonné esence, které pak našemu tělu dodají harmonii a psychické i fyzické zdraví.

Jak vyrobit květovou esenci?

Kdo by se někdy nechtěl podívat do laboratoře na výrobu elixírů, parfémů nebo kosmetiky? Takovou malou exkurzí do přírodní výroby esencí z čerstvých květů vás nyní provedeme. Zapomeňte na veškerou chemii, vše je totiž založeno na přírodě, čerstvých květech a slunci.

Byl to v minulém století doktor Edward Bach, který v rostlinách a květech objevil energii a popsal 38 květů s přesnými účinky na lidský organismus. A na ty se nyní zaměříme! Esence jsou totiž vyráběny z volně rostoucích planých květů, které se vždy sbírají v plném květu. Následně se nechá květ vyluhovat na slunci ve skleněné nádobě s čirou vodou. Tato fáze trvá zhruba 3 – 4 hodiny, po té se z nádoby květy vyjmou a přefiltrovaná tekutina se ještě konzervuje bio koňakem. Ano, vše je 100% bio a 100% přírodní – květy i konzervační látka, v tomto případě koňak v bio kvalitě. To je kompletní postup zpracování květů kvetoucích v pozdním jaru a v létě.

Květové esence je ale možné získat ve stejné kvalitě i z květů kvetoucích v brzkém jaru, i přes to, že na ně nepůsobil dostatek slunce. Postup je naprosto jednoduchý, sebrané květy se v pramenité vodě zvolna povaří zhruba 30 minut. Pak se květy seberou a po vychlazení se tekutina filtruje, a následně je opět konzervována bio koňakem. Prosté, jednoduché a ryze přírodní – od sběru až po zpracování.

Jaký problém vás trápí?

Ačkoli se řada lidí může obávat, že špatně zvolí květovou esenci, je tento strach téměř nepodstatný. Květové esence fungují na principu doplnění chybějícího, vyrovnání tlaků a nalezení rovnováhy a harmonie (např. Bio-Bachovky). Mohou tedy jen doplnit, nikdy člověku neuberou či ho nerozhodí nebo neznejistí.

Není ale v žádném případě na škodu vědět, která květina jak a v které oblasti pomůže. Přinášíme proto malý přehled.

Řepík lékařský – přetvářka
Topol osika – strach
Buk lesní – kritika
Rožec – pochybovačnost
Slíva třešňová – neovládnutí se
Čekanka – manipulace

Bílá lesní réva – zasněnost
Hořec – neúspěch
Vřes – upovídanost
Oliva – únava
Červený kaštan – strach o druhé
Sporýš – přehnaná ambicióznost

Tyto esence pak pomáhají bojovat s nejrůznějšími psychickými potížemi, a protože problém je třeba řešit od jeho podstaty – zevnitř, je přesně takové i jejich užívání. Jednoduše je jen kápneme do nápoje a vypijeme. Obavu nemusí mít ani řidiči, protože minimální množství alkoholu ihned vyprchá, zvláště pak v teplém nápoji.

Jak esence pomáhá?

Základem správného efektu esencí je zamyšlení se sami nad sebou, nad našimi obavami, strachy, i nad tím, co nás v nejbližší době čeká. Obecně lze říct, že pomohou téměř s jakýmkoli problém, obavou nebo strachem, depresí, vyčerpáním nebo i s nízkou sebedůvěru a při problémech s koncentrací.

Namátkou vybíráme ty nejčastější obavy

Šly vaše děti poprvé do školy nebo školky a vy máte obavu, jak to tam zvládnou a zároveň, jak to bez nich vydržíte.

Jedete na důležitý pracovní pohovor, zkoušku nebo osobní jednání a bojíte se trémy a špatného vyjadřování.

Vrátili jste se po létě do práce a máte pocit, že jste zahlceni prací a není ji možné zvládnout.

Čeká vás důležitá cesta a strachujete se o to, aby vše bylo zařízeno, na nic jste nezapomněli a nezmeškali jste například letadlo.

Rozhodli jste se zhubnout a bojíte se, že opět nevydržíte nové stravovací návyky a jídelníček dodržovat.

Vedle užití esencí můžete svoje obavy zvládnout i díky bio vůním, které rovněž pochází z květů. Například vůně odvahy vám dodá jistotu a sebedůvěru. Vůně souladu vás zase harmonizuje a dopřejete si díky ní vnitřní klid. Neměly by vám tedy chybět v kabelce hlavně při zátěžových situacích.

Jak květová esence vznikla?

To, že příroda v určitém smyslu odpovídá lidské duši, věděl už v minulém století doktor Edward Bach. Stal se totiž prvním, kdo zjistil, že v rostlinách se skrývají vibrace, které odpovídají vibracím lidské duše a jejím pocitům a emocím, a tedy, že použití správných rostlin dokáže navodit ztracenou rovnováhu a klid. Jeho zkoumání přírody následně přineslo objev 38 květových esencí, které dokážou dostat psychiku do rovnováhy a tím přispějí i k celkovému zdraví.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*