V zimním období trpí naše ruce nejvíce, a proto je důležité jim věnovat důkladnější péči. Nyní se můžete dovědět, jak docílit toho, aby vaše ruce byly opět krásné.

Gelpolish místo umělých nehtů

Péče o ruce, Malý dobrodruh
Správná péče o vaše ruce se vám vyplatí. Foto: www.iris-studio.cz

Upravené nebo naopak zanedbané nehty jsou to první, čeho si na rukou všimneme. Proto začneme právě těmi. Pokud jste typ, který dává přednost přirozenosti, je tu konečně něco i pro vás – novinka, která se jmenuje UV lak gelpolish, což je permanentní lakování přírodních nehtů. „Výhodou této metody je jednoduchost a rychlost její aplikace, protože celé ošetření trvá zhruba padesát minut. Jedná se o speciální druh gelového laku, nehet tak není nijak zatěžován a nedochází k jeho nezbytnému obrušování. Gelpolish vydrží až tři týdny a pak se jednoduše jemně odbrousí či odmočí pomocí tamponku namočeného do acetonu,“ vysvětluje mistryně ČR v Nail designu Irena Kazdová ze Studia Iris v Benátkách nad Jizerou, která se na tuto metodu specializuje. Pokud chcete být letos i se svými nehty in, zvolte tmavý odstín laku s kovovými efekty.

Peeling oživuje

Péče o ruce je v zimě přece jen náročnější než v jakékoliv roční období, proto nejlépe uděláte, když si jednou za čas dopřejete profesionální péči. Doslova horkou novinkou v péči o ruce jsou peelingy s obsahem soli z mrtvého moře. „Jemně mletá mořská sůl je bohatá na minerály i stopové prvky, rychle odstraní zrohovatělé šupinky kůže a nastartuje látkovou výměnu,“ doporučuje Irena Kazdová ze Studia Iris v Benátkách nad Jizerou. Jejím dalším tipem je maska se schopností opětovné hydratace a parafínové zábaly. „Ty mají bělící efekt, zvláční, prohřejí, regenerují pokožku a mají pozitivní vliv na klouby.“

Zábal pro bělejší pokožku

Pokud najdete trochu času na domácí péči, vyzkoušejte třeba už našimi babičkami prověřenou lázeň z teplého olivového oleje s kapkou citronu. Má obdobné účinky jako parafínový zábal, byť ten působí dalekosáhleji – kůže se vypne, zvláční a pokožka se hezky vybělí.

Mazáním nic nepokazíte

Tak jako je součástí vaší kosmetické taštičky rtěnka či jakákoliv jiná výživa na rty, v tomto čase byste v ní neměl chybět také výživný krém na ruce, nejlépe s obsahem bambuckého másla. Své ruce jím mažte, kdykoliv to jen jde.

Rukavice jsou nejen moderní, ale také chrání

A tohle je rada nad zlato: Ano, i vaše ruce potřebují chránit a nejvíce jim pomůžete, když je hezky zabalíte do kvalitních rukavic. Ostatně i ty mohou být krásným doplňkem jakéhokoliv zimního outfitu. A co je letos in? Rozhodně neprohloupíte s koženými rukavičkami doplněnými o malé kovové detaily.

Zdroj: www.iris-studio.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*